Προς το περιεχόμενο

Ο ΟΤΕ «κατέβασε» τον διακόπτη της On Telecoms


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 241
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

υπομονη και πες μας τι εγινε απο περιεργεια.απο δευτερα πλεον.καντο απο τριτη και μετα μαλλον.αναψε και κανα κερακι να σου αλλαξουν καλωδιο και οχι να το πατενταρουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

το "καλό" είναι ότι άρχισε να φυσάει πάλι αρκετά και τα DCs πέφτουν αβέρτα, γιατί σήμερα κατά την διάρκεια της ημέρας δεν ήταν αρκετά δυνατός για DC :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

υπομονη και πες μας τι εγινε απο περιεργεια.απο δευτερα πλεον.καντο απο τριτη και μετα μαλλον.αναψε και κανα κερακι να σου αλλαξουν καλωδιο και οχι να το πατενταρουν

 

με πήραν τηλέφωνο από On για να μου πουν ότι από την Τετάρτη που ήρθε ο ΟΤΕ και έκλεισε την βλάβη έχω πολλές αποσυνδέσεις, τους είπα τι παίχτηκε με το εναέριο και τι ειπάν οι τεχνικοί του ΟΤΕ και μου απάντησαν ότι θα κανονίσουμε συνδιαστικό Δευτέρα-Τρίτη έτσι κι αλλιώς :P

 

Καθαρίσαμε αρκετά τα κλαδιά των κυπαρισσιών σήμερα, σε ένα σημείο το εναέριο έχει ξεσκιστεί seriously (5 δάχτυλα)...

 

 

Kάντε και κάνα ποστ! ;p

(panpost battle)

 

άλλος ένα over 40k :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kάντε και κάνα ποστ! ;p

(panpost battle)

 

βλεπεις να μαλωνουμε???η να κανουμε διαγωνσμο??

με πήραν τηλέφωνο από On για να μου πουν ότι από την Τετάρτη που ήρθε ο ΟΤΕ και έκλεισε την βλάβη έχω πολλές αποσυνδέσεις, τους είπα τι παίχτηκε με το εναέριο και τι ειπάν οι τεχνικοί του ΟΤΕ και μου απάντησαν ότι θα κανονίσουμε συνδιαστικό Δευτέρα-Τρίτη έτσι κι αλλιώς

 

Καθαρίσαμε αρκετά τα κλαδιά των κυπαρισσιών σήμερα, σε ένα σημείο το εναέριο έχει ξεσκιστεί seriously (5 δάχτυλα)...

 

άλλος ένα over 40k

 

τζαμπα θα γινει το συνδυαστικο.το πιο πιθανο ειναι να μην βγουν καν στο συνδυαστικο.να βρεθουν δηλαδη στο α/κ οπως συνηθως(90 τις 100 των περιπτωσεων) να πει ο οτε στον τεχνικο της On οτι προβλημα στο εναεριο οποτε ευθυνη οτε να υπογραψουν και να φυγουν.το εχω δει πολλες φορες αυτο και προσωπικα.γινεται σε τετοιες περιπτωσεις η σε καλωδιακες κτλ κτλ.οτι κοινως ο οτε το ξερει το προβλημα ειναι να το φτιαξει να παμε στον πελατη τι να κανουμε?οποτε γραφουν υπογραφουν και φευγουν και εσυ αναμενεις τα περαιτερω.

και στις καλωδιακες ειναι παρομοια κατασταση.εν αναμονη αρσης καλωδιακης.ευθυνη οτε και γεια σας.και περιμενουν τους εργολαβους να τις φτιαξουν τις καλωδιακες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

πάντως από την στιγμή που κόψαμε τα κλαδιά βελτιώθηκε πάρα πολύ η κατάσταση, προφανώς εκείνο το σημείο που ανέφερα πιο πάνω ήταν το πρόβλημα, αλλά είναι 5-6 δάχτυλα όπως είπα και λογικά θα αλλάξουν καλώδιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως από την στιγμή που κόψαμε τα κλαδιά βελτιώθηκε πάρα πολύ η κατάσταση, προφανώς εκείνο το σημείο που ανέφερα πιο πάνω ήταν το πρόβλημα, αλλά είναι 5-6 δάχτυλα όπως είπα και λογικά θα αλλάξουν καλώδιο...

 

 

με τα κλαδια μπορει να βραχυκυκλωνε και μαλλον το καλωδιο ξεσκιστηκε απο το τραβηγμα και απο το κοπανημα με τον αερα τα κλαδια πανω στο καλωδιο.επισης να μην πας και δεις καμια μονωτικη στο καλωδιο:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

17 χρόνια τo τράβαγε αυτό το ζόρι το καλώδιο και που άντεξε τόσο πάλι καλά να λέμε :P

 

μονωτική? trololol, αν δεν αλλαχτεί θα κοπεί, fact...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καλωδιο το εναεριο γενικως ειναι αρκετα σκληροπυρινικο.ειχε χρειαστει σε χωνευτη να κοψω λιγο πιο κατω γιατι δεν ειχαν αφησει ουτε ενα ποντο απο το κοψε κοψε και εχει το σκληρο πλαστικο το γκρι απεξω που βλεπεις και απο μεσα εχει πλεγμα σιδερενιο και μετα ειναι μια μαυρη μονωση συνηθως και μετα ειναι τα καλωδια.ο λογος για να αντεχει και να μην εχει θεματα οταν σε μονοκατοικιες το περνανε ακριβως κατω απο του ρευματος της δεη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αν χτυαπει το κλαδι συνεχεια πανω και το καλωδιο επειδη ειναι λιγο τσιτα υποχρεωτικα το τεντωνει και το τεντωνει ε ναι καποια στιγμη θα χαλασει.ειναι βαρυ καλωδιο γενικα μποσικα δεν αφηνουν γιατι θα φτασει στο πατωμα οποτε συνηθως ειναι καπως τεντωμενο για να μην παλατζαρει οπως και καπως αγκιστρωμενο απο κολωνα σε κολωνα για να μην χαλαρωσει οποτε αν κοπαναει κλαδι πανω και το τραβαει λογικο ειναι καποια στιγμη να το φθειρει.μετα θα μπει και νερο κτλ κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...