Προς το περιεχόμενο

Mp3 σε mercedes a class;;


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια πως μπορω να βαλω mp3 στο αυτοκινητο μου; Δεχεται ή οχι; Σιγουρα δε θα ειναι κουμπωτο παντως, καθως και το εργοστασιακο δεν ειναι κουμπωτο ( νομιζω δλδ ). Μπορει να βοηθησει καποιος; Ή τιποτα αλλες λυσεις μεσω της συσκευης για τα τσιγαρα; Αν και ετσι νομιζω θα τελειωνει γρηγορα τη μπαταρια του αυτοκινητου.

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το σύστημα που εφαρμόζουν στα ακριβά αυτοκίνητα (όλα ενσωματωμένα και δεν μπορείς να επέμβεις) είναι βλακεία γιατί τα περισσότερα "ηχοσυστήματα" που βάζουν είναι αίσχος.Εγώ μπορεί να θέλω να βάλω κανένα alpine ή clarion γιατί δεν μου βάζουν ένα κλασικό radio cd να μπορώ να το πετάξω εύκολα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι οι μεγαλες εταιριες εχουν συγκεκριμενο στυλ και φιλοσοφια στη σχεδιαση του εσωτερικου και να μπορουσες τεχνικα, αισθητικα θα ηταν ασχημο να βαλεις οτι μαρκα να ναι cd-player. Παντως ηχοσυστημα μπορεθς να βαλεις bosh σε mercedes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το καταλαβαίνω αυτο, εκτός απο ipod υπάρχουν ενα σωρό άλλα και κατά τη γνώμη καλύτερα mp3 players. Η μια λύση που χρησιμοποιούσα τον τελευταίο καιρό ήταν ενας fm transmiter που τροφοδοτείται από τον αναπτήρα του αυτοκίνητου και συνδέεται με το minijack που έχει σε οποιοδήποτε mp3 player. Εν το μεταξύ απο το πολύ βάλε-βγάλε η υποδοχη για τον αναπτήρα μου χάλασε...

Άλλη λύση είναι με την "ειδική" κασέτα η οποία έχει ενα καλώδιο (minijack) και συνδέεται με το mp3 player αλλά δεν αξίζει σε ποιότητα ήχου...

 

Εκτός και αν έχει το radio/cd σου aux ώστε να συνδέσεις απευθείας το mp3 player στο radio/cd του αυτοκινήτου σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ exarxeia city με το fm transimiter εχει καλη αποδοση ηχου? εχω πολυ καλο ηχοσυστημα και θελω να βαλω το iphone ή fm transmiter με usb. αν εχω καταλαβει καλα βαζεις καποιον σταθμο και το συντονιζεις να ακουγεται απο το usb - ipod - iphone?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ exarxeia city με το fm transimiter εχει καλη αποδοση ηχου? εχω πολυ καλο ηχοσυστημα και θελω να βαλω το iphone ή fm transmiter με usb. αν εχω καταλαβει καλα βαζεις καποιον σταθμο και το συντονιζεις να ακουγεται απο το usb - ipod - iphone?

 

 

Στην υποδοχή που βάζεις τα ακουστικά στο mp3 player συνδέεται το fm transmiter και μετά στην υποδοχή του αναπτήρα για να τροφοδοτείται. Μετα το fm transimeter μεταδίδει σε κάποια συχνότητα που επιλέγεις και συντονίζεσαι με αυτή στο radio-cd του αυτοκινήτου σου. Η ποιότητα όχι δεν είναι και τόσο καλή, οσο ειναι δηλαδη και του ραδιοφωνου. Επίσης αρκετές φορές ακούγονται παράσιτα απο άλλους σταθμούς. To radio-cd σου δεν εχει usb ή aux ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fm transmitter μεσα στην Αθηνα δεν παιζει.Για ταξιδια ειναι οκ,απλα αποδεκτη ποιοτητα.Νομιζω πως μπορεις να αλλαξεις ολο το συστημα,συνηθως τα μαγαζια που ασχολουνται με ηχο στο αυτοκινητο βρισκουν ανταπτορες και δουλευουν τα παντα.Βεβαια ειναι πιο ακριβη δουλεια απο ενα απλο mp3-player των 100€,αλλα αξιζει σε σχεση με την αθλιοτητα του εργοστασιου...(μιας και το ανεφερα,μια γνωστη μου με BMW compact του 2003-2004 εχει εργοστασιακη ΚΑΣΕΤΑ!Για cd επρεπε να πληρωσει παραπανω υποθετω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαμια αθλιοτητα αν βαλεις εξτρα ηχεια+cd player+subwoofer του εργοστασιου. Αν τωρα θες να κανεις μοστρα με bmw και αναγκαστικα δανειζεσαι απο παντου για να την παρεις και αναγκαστικα ''κοβεις'' cdplayer, αεροσακους,μεταλλικο χρωμα, esp,.... τοτε εισαι αξιος της μοιρας σου(δε μιλαω προσωπικα, απλα πιστευω αυτη ειναι η νοοτροπια του ελληνα να παρει bmw, merc και ας μην εχει να φαει) και τη βγαζεις με κασέτα εν έτη 2009

 

Τωρα για την αλλαγη πηγαινε σε ενα επισημο σερβις της merc και ρωτα (θα σε γδυσουν στανταρ) και κοιτα και καποιο mp3 player. Τωρα για μενα να πας σε οτι να ναι συνεργειο και να βαλεις αλλ' αντ' αλλων για μενα δεν ειναι λυση (εκτος αν δεν σε πειραζει η αισθητικη και τους εμπιστευεσαι οτι δεν θα υπαρξουν προβληματα αργοτερα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παει σε αντιπροσωπεια Merc εκτος του οτι θα τον σκισουν,θα βαλει και μετριας ποιοτητας συστημα(εκτος αν τον σκισουν απο ακρη σε ακρη και βαλουν κανα Nakamichi/Bose).Αν παει σε καταστημα για ηχο(τυπου kalogeropoulos.gr -απλα ιδεα δινω-) θα βαλει κατι αξιοπρεπες με λιγα σχετικα χρηματα.Ετσι και αλλιως η Merc αυτοκινητα πουλαει,οχι ηχοσυστηματα....Ηχεια,player και sub εργοστασιου θα τα πληρωσει τουλαχιστον διπλασια απο οσο κανουν στην αγορα...

 

(για την κασετα της BMW αναφερθηκα οχι γιατι η γνωστη μου εκοψε κατι,απλα πηρε τη βασικη εκδοση στα 1600cc.Απλα στη βασικη της εκδοση το 2004 ειχε κασετα αντι για απλο cd.Απαραδεκτο ακομα και για 5 χρονια πριν,καλυτερα να μην ειχε τιποτα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...