Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση Dell xps m1330 T5500


@sterios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως θα μπορούσε κάποιος να βοηθήσει λίγο την κατάσταση, ψάχνω να αγοράσω το Dell xps m1330 T5500 και δεν το βρίσκω σε κανένα κατάστημα διαθέσιμο γιατί η εταιρία το απέσυρε. Το μόνο που βρίσκω είναι αυτό στα Multirama αλλά την ακριβότερη έκδοση στα 1000 euro. Αν κάποιος το έχει δει σε κανένα μαγαζί στοκ, ας μου το πει, γιατί μου έχουν σπάσει τα νευρά.

 

P.S. δεν προορίζεται για μένα (γιατί απλά στα ίδια λεφτά θα έπαιρνα κάτι καλύτερο) αλλά για το έτερον ήμισυ, που μετά από 1500 λαπτοπ που είδε αυτό της άρεσε (καταράμενα Multirama) και έχει εξαντληθεί. Please help me, γιατί με βλέπω να σκάω την 1000 :cry:.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ολα τα καταστηματα που δειχνει στο skroutz φαινεται οτι το προιον θα ειναι διαθεσιμο αμμεσα γιατι δεν περιμενεις λιγο? ισως ξανα βγει

 

Έχω πάρει σε όλα τηλέφωνο, αλλά τζίφος, επίσης δεν νομίζω να το ξαναφέρουν γιατί προφανώς θέλουν να προωθήσουν το sudio xps 13, που αναμένεται να κυκλοφορήσει προσεχώς.

Κανείς άλλος καμία ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν κάτοχος του Μ1330 λέω μακρυά. Βρείτε κάτι άλλο.

 

Γιατί το λες αυτο?

Εγώ με προηγούμενη εμπειρία από το xps m1210 ήμουν πολύ ευχαριστημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Dell αξιζουν κυριως αν τα παρεις μεσω εταιριας, οποτε μπορεις να επιλεξεις τα χαρακτηριστικα που θες. Δουλευω ενα 1330 με C2D 2Ghz, LED οθονη και ενισχυμενη μπαταρια. Ενα απο τα καλυτερα business notebook που περασαν απο τα χερια μου. Ενα προβλημα που ειχα με την οθονη του (εμφανισε μερικες κηλιδες), ηρθε τεχνικος την επομενη μερα στο γραφειο και την αλλαξε ΕΠΙΤΟΠΟΥ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το λες αυτο?

Εγώ με προηγούμενη εμπειρία από το xps m1210 ήμουν πολύ ευχαριστημένος.

 

Για να μην τα ξαναγράφω σε παραπέμπω στα σχόλια που έχω κάνει εδώ. Είναι τα τελαυταία post.

 

Το XPS M1330 ΔΕΝ είναι φορητός επαγγελματικής σειράς και δυστυχώς φαίνεται σε κάθε σύγκριση...εγώ έχω μετανιώσει για τα 1000 ευρώ γνωρίζοντας τι θα μπορούσα να είχα πάει με αυτά τα χρήματα ή με 100-200 παραπάνω αλλά δυστυχώς όταν το αγόραζα δεν είχα άλλη επιλογή και ο χρόνος με πίεζε δραματικά. Μάλιστα θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι το παρέλαβα και το ακριβώς επόμενο πρωί πετούσα για εξωτερικό.

 

Νομίζω ότι αυτή τη στιγμή με την εξαίρεση ορισμένων προσφορών όπως αυτή του eshop που είναι όμως σπάνιες σε αυτή τη κατηγορία ΔΕΝ αξίζει η αγορά 13-14'' φορητών.

 

Αν και παραμένει η αγαπημένη μου διάσταση/μέγεθος το κόστος τους είναι δυσανάλογο των δυνατοτήτων τους και πληρώνεις πάρα πολύ ακριβά την φορητότητά τους.

 

Με την εμφάνιση των netbook είναι πολύ προτιμότερο με τα ίδια 1000 ευρώ να αγοράσεις ένα σοβαρό και αξιόπιστο 15,4'' όμως πχ το Lenovo Thinkpad R61 με 549 ευρώ για το χρησημοποιείς σαν βασικό σύστημα και με τα ρέστα να τσιμπήσεις ένα Advent 4211+6άρα μπαταρία ή Asus 1000H για να το έχεις στο δρόμο/καναπέ/βεράντα/ταξίδια ή όπου άλλου σου αρέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην τα ξαναγράφω σε παραπέμπω στα σχόλια που έχω κάνει εδώ. Είναι τα τελαυταία post.

 

Το XPS M1330 ΔΕΝ είναι φορητός επαγγελματικής σειράς και δυστυχώς φαίνεται σε κάθε σύγκριση...εγώ έχω μετανιώσει για τα 1000 ευρώ γνωρίζοντας τι θα μπορούσα να είχα πάει με αυτά τα χρήματα ή με 100-200 παραπάνω αλλά δυστυχώς όταν το αγόραζα δεν είχα άλλη επιλογή και ο χρόνος με πίεζε δραματικά. Μάλιστα θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι το παρέλαβα και το ακριβώς επόμενο πρωί πετούσα για εξωτερικό.

 

Νομίζω ότι αυτή τη στιγμή με την εξαίρεση ορισμένων προσφορών όπως αυτή του eshop που είναι όμως σπάνιες σε αυτή τη κατηγορία ΔΕΝ αξίζει η αγορά 13-14'' φορητών.

 

Αν και παραμένει η αγαπημένη μου διάσταση/μέγεθος το κόστος τους είναι δυσανάλογο των δυνατοτήτων τους και πληρώνεις πάρα πολύ ακριβά την φορητότητά τους.

 

Με την εμφάνιση των netbook είναι πολύ προτιμότερο με τα ίδια 1000 ευρώ να αγοράσεις ένα σοβαρό και αξιόπιστο 15,4'' όμως πχ το Lenovo Thinkpad R61 με 549 ευρώ για το χρησημοποιείς σαν βασικό σύστημα και με τα ρέστα να τσιμπήσεις ένα Advent 4211+6άρα μπαταρία ή Asus 1000H για να το έχεις στο δρόμο/καναπέ/βεράντα/ταξίδια ή όπου άλλου σου αρέσει.

 

Οκ, δεν μπορώ να διαφωνήσω γιατί δεν έχει περάσει απο τα χέρια μου, απλά αν διαβάσεις το πρώτο ποστ θα καταλάβεις ότι δεν είναι για μένα και το κριτήριο επιλογής είναι καθαρά η εμφάνιση (γυναίκες...:shock:).

Επίσης παρατήρησα κάτι περίεργο στην ιστοσελίδα της dell, μπορείς πλέον να κάνεις customize στα καινούργια της λαπτοπ και να τα αγοράσεις. Μήπως ξαναλλάξε πολιτική και άρχισε να πουλάει μέσα από το ιντερνετ? Θα δοκιμάσω αύριο από το τηλέφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, δεν μπορώ να διαφωνήσω γιατί δεν έχει περάσει απο τα χέρια μου, απλά αν διαβάσεις το πρώτο ποστ θα καταλάβεις ότι δεν είναι για μένα και το κριτήριο επιλογής είναι καθαρά η εμφάνιση (γυναίκες...:shock:).

 

Το πρώτο που διάβασα και σε καταλαβαίνω απολύτως. Been there...:lol:

 

 

Επίσης παρατήρησα κάτι περίεργο στην ιστοσελίδα της dell, μπορείς πλέον να κάνεις customize στα καινούργια της λαπτοπ και να τα αγοράσεις. Μήπως ξαναλλάξε πολιτική και άρχισε να πουλάει μέσα από το ιντερνετ? Θα δοκιμάσω αύριο από το τηλέφωνο.

 

Ενδιαφέρον αυτό, δεν το είχα προσέξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Για να μην τα ξαναγράφω σε παραπέμπω στα σχόλια που έχω κάνει εδώ. Είναι τα τελαυταία post.

 

Το XPS M1330 ΔΕΝ είναι φορητός επαγγελματικής σειράς και δυστυχώς φαίνεται σε κάθε σύγκριση...εγώ έχω μετανιώσει για τα 1000 ευρώ γνωρίζοντας τι θα μπορούσα να είχα πάει με αυτά τα χρήματα ή με 100-200 παραπάνω αλλά δυστυχώς όταν το αγόραζα δεν είχα άλλη επιλογή και ο χρόνος με πίεζε δραματικά. Μάλιστα θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι το παρέλαβα και το ακριβώς επόμενο πρωί πετούσα για εξωτερικό.

 

Νομίζω ότι αυτή τη στιγμή με την εξαίρεση ορισμένων προσφορών όπως αυτή του eshop που είναι όμως σπάνιες σε αυτή τη κατηγορία ΔΕΝ αξίζει η αγορά 13-14'' φορητών.

 

Αν και παραμένει η αγαπημένη μου διάσταση/μέγεθος το κόστος τους είναι δυσανάλογο των δυνατοτήτων τους και πληρώνεις πάρα πολύ ακριβά την φορητότητά τους.

 

Με την εμφάνιση των netbook είναι πολύ προτιμότερο με τα ίδια 1000 ευρώ να αγοράσεις ένα σοβαρό και αξιόπιστο 15,4'' όμως πχ το Lenovo Thinkpad R61 με 549 ευρώ για το χρησημοποιείς σαν βασικό σύστημα και με τα ρέστα να τσιμπήσεις ένα Advent 4211+6άρα μπαταρία ή Asus 1000H για να το έχεις στο δρόμο/καναπέ/βεράντα/ταξίδια ή όπου άλλου σου αρέσει.

 

Άρα έχεις πρόβλημα με την συγκεκριμένη κατηγορία φορητών και όχι με το συγκεκριμένο μοντέλο! Το συγκεκριμένο μοντέλο το έχ εδώ και 2 χρόνια και είμαι πολύ ικανοποιημένος! Είναι εργαλείο για την δουλειά μου, γυρίζω σε πελάτες και το έχω πάντα μαζί μου. Σαν να έχεις ένα ελαφρύ βιβλίο είναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα έχεις πρόβλημα με την συγκεκριμένη κατηγορία φορητών και όχι με το συγκεκριμένο μοντέλο!

 

Ακριβώς το αντίθετο. Αλλα γράφουμε άλλα καταλαβαόνουμε... :rolleyes:

 

Το συγκεκριμένο μοντέλο το έχ εδώ και 2 χρόνια και είμαι πολύ ικανοποιημένος!

 

Συγχαρτήρια...Το έχω 7 μήνες και είμαι πολύ δυσαρεστημένος. Κυριώς από άποψη ποιότητας συναρμογής-πληκτορλογίου-high pitche noise στο χαμήλωμα της φωτεινότητας κτλ...Για αυτό και γράφω ότι δεν είναι επαγγελματικός και δεν θα πρέπει να πλασάρεται ώς τέτοιος λανθασμένα από τα μέλη του φόρουμ.

 

Το αγόρασα 1000 ευρώ από τα Multi λόγο ενός πιστωτικού...αλλιώς σιγά μην ήμουν κορόιδο...θα είχα δώσει 100-200 ευρώ παραπάνω να αγοράσω το 6930 που προφανώς είναι στην ίδια κατηγορία από άποψη μεγέθους-βάρους, η οποία γράφω για δεύτερη φορά είναι η αγαπημένη μου, αλλά με τη διαφορά ότι το 6930 είναι κλάσεις ανώτερο ποιοτικά (με την ευρεία έννοια).

 

 

Είναι εργαλείο για την δουλειά μου, γυρίζω σε πελάτες και το έχω πάντα μαζί μου. Σαν να έχεις ένα ελαφρύ βιβλίο είναι!

 

Και εμένα εργαλείο για την δουλειά μου είναι...δεν γράφω πουθενά ότι το αγόρασα για παιγνίδι. Γυρίζω όλη την Ευρώπη και το έχω μαζί μου αλλά το ένα δεν αναιρεί το άλλο. Το ότι είναι ελαφρύ και το έχω πάντα μαζί δεν αναιρεί κανένα από τα προβλήματα που περιγράφω στο λινκ που δίνω παραπάνω.

 

Και όταν σου πετά μπλέ οθόνη εν μέσω επίσημης παρουσίασης έλα μετά να μου πεις αν είμαι ευχαριστημένος ή όχι. Αλλά άμα ταξιδεύεις πιο συχνά και από πιλότο και ταυτόχρονα χρειάζεσαι το φορητό κάθε μέρα μαζί στη δουλειά σου πότε να κλείσεις ραντεβού με την αναθεματισμένη Dell? Και ειδικά όταν είσαι Αγγλία και ξέρεις ότι με ότι έχεις τραβήξει θα σου κουβαληθεί και κανένας Ινδός τεχνικός του κ@λ% που πολύ πιθανόν να φύγει κλωτσιδών αν πάρω χαμπάρι ότι είναι τούβλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...