Προς το περιεχόμενο

Netmod και ML-PPP στα 128


LeChuck

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια και χαρουμενο το 2002,<p>Εχω μια συνδεση ISDN128 με Forthnet. Απο ο,τι βλεπω ομως απο το ταπεινο μου Netmod USB μονο το ενα καναλι ανοιγει αρα συνδεομαι μονο στα 64Κ. Μηπως κανω κατι λαθος ; Εχω δωσει το B0 στα extra settings στο DialUp Networking και βλεπω απο το εικονιδιο της συνδεσης οτι εχω συνδεθει στα 128000 αλλα το δευτερο καναλι του Netmod ΔΕΝ ανοιγει. Τι πρεπει να κανω; <p>Εχω τελευταιο firmware φορτωμενο στο Netmod και CAPI drivers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εντολή b0 σε συνδέει αρχικά στα 64 και αν υπάρχει ανάγκη από πλευράς ταχύτητας ανεβάζει και το άλλο κανάλι και όταν δε χρειάζεται το 2ο κανάλι το ξανακατεβάζει(για λόγους οικονομίας)

Αν θέλεις να μπαίνεις μόνο με 128κ βάλε την εντολή atkas0b0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε ενα πρακτικο test.Οταν κατεβαζεις σηκωσε το τηλεφωνο του σπιτιου σου.Αν εχει ενεργοποιηθει και το δευτερο καναλι δεν πρεπει να εχεις τηλεφωνικο σημα.Αλοιως.... confused.gif" border="0 confused.gif" border="0 confused.gif" border="0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks paidia alla ayto to hksera. To thema einai oti oso kai na katebazw (anoigw 2, 3 akoma kai 4 para8yra download epithdes) alla de vlepw to 2o kanali na anoigei apo mono toy. Pros 8eoy de 8elw na einai monima anoixta kai ta 2 kanalia enw den ta xreiazomai alla toylaxiston otan ayksanei o fortos na anoigei to RHMADI to 2o. Exw dei kati epiloges apo to Netmod Configuration manager alla den exw dei akoma apotelesma.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και αν είναι ενεργοποιημένα και τα 2 κανάλια, με το που θα σηκώσεις μια τηλεφωνική συσκευή το ένα κανάλι θα απελευθερωθεί αυτόματα και θα έχεις κανονικό dial tone.

Ο πιο απλός τρόπος να δεις αν είσαι συνδεμένος στα 128 είναι να δεις πόσα πορτοκαλί ledάκια αναβοσβήνουν. 1=64Κ, 2=128Κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...