Προς το περιεχόμενο

browser 1MB!


dub

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρόνια πολλά παιδιά!

Δοκίμασα χτες τον 32Βit WebBrowser της ElectraSoft και εντυπωσιάστηκα. Το αρχείο εγκατάστασης είναι 297ΚΒ!!! Ο χώρος που καταλαμβάνει στο σκληρό δίσκο είναι λιγότερο απο 1ΜΒ και γιαυτό φαντάζομαι είναι τόσο γρήγορος!

Αναγνωρίζει τα ελληνικά αυτόματα, εισάγει τα Favorites απο τον internet Explorer κτλ. Μπορείτε να τον δοκιμάσετε

http://www.electrasoft.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να'σαι καλά.

με έχει πιάσει μανία και δοκιμάζω διάφορους μικρούς browsers και τα αποτελέσματα είναι πολύ ενδιαφέροντα. Μόλις ολοκληρώσω το "test drive" θα ενημερωθείτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν θα πουλανε Ferrari με 4 εκ. δρχ. (11739 Ευρώ), τότε θα υπαρξουν και browser με 1 MB. Στην ουσια ειναι ο καλυτερος browser που εχετε ολοι, ...ο Internet Explorer! Μια φτωχη προσοψη του IE ειναι το προγραμμα και θελουν και λεφτα κιολας! Σαν πρωταπριλιατικο post θα ηταν καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Petro ton explorer ton plironei i microsoft gia auto einai dorean.

Kai pisteuo pos an kaneis mas den asxoleite me allous browser sto telos isos den exei kai logo i microsoft na beltiosei to diko tis programma.

Des px ta windows ti crapp einai meta apo tosa xronia kai tosa xreimata pou epesan...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με όσα εγραψες Bill. Όταν λέω ότι θέλουν και λεφτά κιόλας, εννοώ ότι υπάρχουν καλύτερες προσόψεις, για όποιον ενδιαφέρεται, και μάλιστα

δωρεάν (Neoplanet). Από προσωπική εμπειρία δεν τις συνιστώ όμως.<p>Σχετικά με τους browsers γενικά, μπορώ να σου πω ότι έχω ασχοληθεί με σχεδόν κάθε browser που έχει βγει. Αυτή τη στιγμή έχω στο PC μου, εκτός από τον ΙΕ, τον Netscape 4.77, τον Netscape 6, την τελευταια του Mozilla και τον Opera 5. Και όχι μόνο στα Windows. Τον Voyager στο QNX, τον Νetscape 6 και τον Konqueror στο Linux. Όμως o ΙΕ ειναι ανώτερος. Μακάρι να υπήρχε ένας άλλος browser που θα έκανε τουλάχιστον όσα ο ΙΕ. Η εποχή όμως που γελαγαμε με τον ΙΕ 4 που κατέρρεε κάθε λίγο, παίρνοντας όλα τα Windows μαζί του, περάσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Neoi mou, o satanas mpike stis psyxes sas!

O Basilis o Portas aggi3e tis paidikes psyxes sas, sas ekane doulous tis xrimatomixanis tou apo tin kolasi. Ta exete kanei plakakia me ton Damien.

Ws pote 8a paianizetai ypodouloi mias @#%$# etaireias kai den synideitopoieitai oti i potapi M$ sas xrisimopoiei kai sas apomakrynei apo to poimnio tou opensource? 3erw neoi mou, oi ormes sas einai polles (emena na deis...) kai i eukoli lysi tou "e" dipla apo to "Start" maskareuetai ws kalyteri lysi.

Antista8eite ston peirasmo, psaxteite ligo kai 8a breite tin ali8ini lysi pou 8a sas odigisei stin eleu8eria. Egw brika tin fwtisi sto

http://www.mozilla.org to opoio parametropoiei kai ta idia ta xeroubeim, kai akomi einai se beta.

Alloi mporeite na anazitisete tin swtiria sto opera kai se alla free stuff.<p>Kai an den 8elete na to deite apo tin pneumatiki tou apopsi deste to apo tin praktiki, 8elete to ka8e site na allwnizei ton agapito sas gio, to skliro sas disko? (auti tin stigmi pou sas grafw paizei latest bug ston latest IE pou aplws afinei sto "site" nai diabazei files apo ton hdd sas, kai den einai to prwto oute to teleutaio).<p>Gi'auto sas lew, makrya apo ton dromo tou satana<p>Sas paw! (anekdoto den exei simera)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ φοβάμαι ότι τελικά θα εξελιχθεί σε browsers-war αυτο το topic, αλλά πρέπει να απαντήσω. Όσο δε με ενθουσιάζει να χρησιμοποιώ τα προγράμματα της Microsoft, άλλο τόσο με αηδιάζει αυτός ο άκρατος αντι-microsoft-ισμός. Δηλαδή επειδή δε μας αρέσει η τακτική της Microsoft ως εταιρείας, πρέπει και να αποφεύγουμε τα προγράμματά της, ακόμα κι αν τα άλλα είναι χειρότερα; Όπως είπα και παραπάνω έχω δοκιμάσει πάνω-κάτω ό,τι έχει να προσφέρει ο ανταγωνισμός. Δυστυχώς, ούτε ένα δεν μπορεί να κάνει τουλάχιστο όσο κάνει ο ΙΕ,

από την έκδοση 5 και μετά. <p>Όσο δε για τον Mozilla, επειδή εσύ βρήκες τη φώτιση, ενώ εγώ όχι, θα είχες την καλοσύνη να μου πεις πώς γίνεται με τον Mozilla, να σώσω μια Web page σε μια δισκέττα, ακριβώς όπως είναι, για να τη μεταφέρω και να τη δω αργότερα σε ένα άλλο PC; Ικανοποίησε αυτή την - ειλικρινή - απορία μου και θα το σκεφτώ σοβαρά να αντικαταστήσω ένα ώριμο πρόγραμμα, όπως ο ΙΕ 6, με ένα άλλο που δεν έχει φτάσει ακόμα στην έκδοση 1!<p>Αυτό που λες στο τέλος είναι σωστό. To έχω δει με τα ματια μου, δηλαδή τα αρχεία του σκληρού μου δίσκου μέσα από μια σελίδα στο internet. Όποιος δεν έχει πάρει ακόμα τον ΙΕ 6 καλύτερα να περιμένει πρώτα να υπάρξει μια ενημέρωση για τη διόρθωση του σοβαρού αυτού bug.<p>Έχω πουλήσει την ψυχή μου στο διάβολο, προκειμένου να μπορώ να σώσω ένα site σε μια

δισκέττα και να το δω σε έναν άλλο PC όπως φαίνεται online, να βλέπω τα μενού και τη βοήθεια στα ελληνικα, να μπορώ να δω σωστά τη συντριπτική πλειοψηφία των sites, να σώζω εικόνες με ένα κλικ του ποντικιού. Μόλις το καταφέρει αυτό ένας άλλος browser ενημερώστε με, για να επιστρέψω στο δρόμο του Θεού!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Re file oloi explorer xrisimopoioume...

Aplos xeroume (mallon kai esi) to kolpo tis microsoft kai allon monopoliakon eterion.

 

Diladi exo ena leitourgiko pou epikratise(to pos kai ti poiotitas asto kalitera) kai koitao na ekmetaleuto ti thesi mou.

Den asxoloume me tin ousiastiki beltiosi ton windows ependiontas ta kerdi ekei(den xreiazete) alla koitao na ejaplotho kai na fao apo opou mporo klinontas ton antagonisti.

 

Fisika kai na xrisimopiis explorer afou einai kaliteros opos an eixe idiotikopiithei o ote kai i dei eidap, tha pername ipiresies apo autes an itan esto kai ligo kaliteres.

 

Pantos an den boithame otan mporoume kai ton antagonisti den tha mas bgei sto telos se kalo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Exontas dokimasei polous browsers mporw na pw ta ekseis , oi pio poloi mikroi brosers basizonte se dll tou internet explorer opote den exei megali diafora stin taxitita kai litourgikotita .Yparxoun tora extos tis IE oikogenias kai o mozilla o opios einai poli oreos alla prosopika den tha ton protimousa giati ergei na fortosei kai de blepo kamia diafora sto katebasma ton selidon apo ton IE kai o deuteros browser einai h Opera o opioseinai katapliktiko ergalio ,einai to kalitero programa pou exo ston upologisti mou .Exei dekaplasies dianatotites apo'ti o IE kai einai poli pio grigorso sto katebasma ton istoselidwn , exei litourgies opos "tongle image" gia emas me arges sindeseis genika #amaei kai dernei .Bebea milao gia tin ekdosi 6 kai oxi gia proigoumenes ekdoseis kai gia Opera xoris to diafimistiko banner .

O O OPERA ,O O OPERA<p>[ 05-01-2002: Message edited by: zouzouni ]</p>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...