Προς το περιεχόμενο

Η Intel απειλεί να κλείσει την AMD


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και δε με λέτε κι εμένα τον αδαή.

Γιατί να μπουκοτάρω την Intel για κάτι που δεν ξέρω ακόμα αν φταίει και να μην μπουκοτάρω την AMD για αυτό που σίγουρα φταίει;

 

 

Δεν βρίσκω αλλού την είδηση,οι 2 εταιρίες πλήρωσαν αποζημιώσεις στους καταγγέλοντες,λιγάκι ύποπτο ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

συμφωνω απολυτως παιδια!!! κ εγω θα ηθελα να κλεισει η AMD μονο κ μονο για να μην βλεπω motherboards αποκλειστικα για AMD CPUs

 

κάπου εδώ σου έρχεται στο μυαλό

μια από τις βασικές εκφράσεις στο οπλοστάσιο του αυτοκινητιστή....

 

"αι πλύνε κάνα πιάτο"

 

αλλα εσύ θα είσαι κόσμιος :devil::devil::devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δε με λέτε κι εμένα τον αδαή.

Γιατί να μπουκοτάρω την Intel για κάτι που δεν ξέρω ακόμα αν φταίει και να μην μπουκοτάρω την AMD για αυτό που σίγουρα φταίει;

 

Ρε elven πάλι θα τα λέμε?

AMD, Apple, Google---->The Fellowship of the Ring

Intel, Microsoft----> The forces of Sauron

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι ή όχι θυγατρική της θα αποδειχθεί στα δικαστήρια λογικά ή αν επιδιώξει η AMD συμφωνία.

Προς το παρών η μία λέει ότι είναι θυγατρική και η άλλη όχι,εσύ πως είσαι τόσο σίγουρος κι έβγαλες απόφαση;

 

ποσο καθεστωτικος και διαφορα αλλα εισαι ρε αδερφε μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

προσεκτικός είναι, για αυτό λέει ας περιμένουμε απόφαση δικαστηρίου

 

διότι πες έστω και 1/100000000000000 ότι συμβαίνει αυτό που λέει η Intel, ποιοι από αυτούς που έγραψαν κατά της Intel θα έχουν τα @@ να postάρουν "ναι έγραψα μαλακίες" ? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσο καθεστωτικος και διαφορα αλλα εισαι ρε αδερφε μου?

 

Γιατί ρε αδερφέ;

Έχεις κανα μπάρμπα δικαστή ή σε καμιά αρχή και ξέρεις αν είναι θυγατρική της AMD ή όχι;

 

Δεν είμαι υπέρ της Intel αν αυτό κατάλαβες,ούτε υπερ της AMD όμως,χέστηκα για τις μεγαλοεταιρίες που κάνουν λαμογιές εις βάρος του καταναλωτή,και κάνουν και οι δύο όχι μόνο η μία.

 

Αν παραβίασε τη συμφωνία η AMD τότε να κλείσει,αν όχι τότε ας πληρώσει πρόστιμο η Intel.

 

Ιδεολογία για συσκευές,γραμμές κώδικα και εταιρίες δεν έχω,τα 'χουμε ξαναπεί αυτά

 

Επανάσταση και μποϊκοτάζ άυριο,σήμερα βαριέμαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με το άρθρο στο tomshardware,η intel δεν μπορεί να κλείσει την AMD.Aν (λέμε,ΑΝ) γινόταν το δικό της,το μόνο που θα κατάφερνε θα ήταν να σταματήσει η AMD να εμπορεύεται επεξεργαστές με το όνομά της.

"Note quite right. We've given [AMD] 60 days to fix the issue or AMD's rights under the agreement are terminated. Not the agreement. Subtle but important differences.

It would mean that [AMD] don't have the right to sell or market x86 architecture products"

Πραγματική ζημιά δεν θα γινόταν,γιατί την επόμενη μέρα θα σταματούσαν να βγαίνουν ΑΜD και θα έβγαιναν οι επεξεργαστές "πρώην-ΑMD" :-D

Από την άλλη,το φίδι δεν πρόκειται να δαγκώσει την ουρά του,μιας και αν η Intel πραγματοποιήσει τις απειλές της,υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να συμβεί το παρακάτω:

"if Intel proceeds with the termination, AMD would also terminate Intel's rights to use 64-bit, integrated memory controller and other technologies that AMD licenses to Intel."

Σκυλί που γαβγίζει.... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ρε αδερφέ;

Έχεις κανα μπάρμπα δικαστή ή σε καμιά αρχή και ξέρεις αν είναι θυγατρική της AMD ή όχι;

 

Δεν είμαι υπέρ της Intel αν αυτό κατάλαβες,ούτε υπερ της AMD όμως,χέστηκα για τις μεγαλοεταιρίες που κάνουν λαμογιές εις βάρος του καταναλωτή,και κάνουν και οι δύο όχι μόνο η μία.

 

Αν παραβίασε τη συμφωνία η AMD τότε να κλείσει,αν όχι τότε ας πληρώσει πρόστιμο η Intel.

 

Ιδεολογία για συσκευές,γραμμές κώδικα και εταιρίες δεν έχω,τα 'χουμε ξαναπεί αυτά

 

Επανάσταση και μποϊκοτάζ άυριο,σήμερα βαριέμαι...

 

ρε συ (αν και δεν σε ξερω με καποια παρεξηγησιμη ειναι η αληθεια ανεση) οντως τα εχουμε ξαναπει αν η AMD φυγει απο την πιατσα οι μονοι χαμενοι θα ειμαστε εμεις

 

και εγω χεστηκα για την καθε εταιρεια τα κερδη της και τα ρεστα αλλα μην μου λες εμενα μακακιες οτι δεν τασσεσαι ανοιχτα και σχεδον προκλητικα με οτιδηποτε συντηρητικο,ξεκαθαρα να μιλαμε,μονο αγια δεν μας εχεις βγαλει την M$ (ετσι για να σου την σπασω) σε αντιστοιχα θρεντ

 

και ξερεις κατι ρε μαν, αν ολοι σκεφτονταν και επρατταν οπως εσυ ο κοσμος θα ηταν πολυ σκληρος και απανθρωπος

 

πραγματικα χωρις εμπαθεια ο million_voices της γειτονιας σας

 

Υγ μ'αρεσει παντως που τα λες ντομπρα

 

κατι που διαβασα σε αλλο φορουμ, και το μεταφερω..

 

 

"καιρος να απαγκιστρωθουμε επιτελους απο την x86"

 

hell yeah babe:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...