Προς το περιεχόμενο

Onlive: Απίθανο gaming χωρίς... hardware!?


vrodinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πολυ ωραιο σαν ιδεα.... με πολλα αλλα, ομως. και φυσικα το κοστος, ποσο θα μπορουσαν να χρεωνουν μια τετοια υπηρεσια; μακαρι να τα καταφερουν... και ας μην ερθει ποτε εδω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μην ξεχνάτε στην Αμερική γκουχ γκουχ ήδη φτιάχνετε δίκτυο με οπτικές ίνες για home-users για Ελλάδα λίγο δύσκολο το βλέπω να έρθει κάτσε να έρθει Ευρώπη

και βλέπουμε................................................

 

τα μείον είναι ότι άμα δουλέψει τότε πολλοί χρήστες => delay

και

οτι θα αργισει να εξαπλωθει παντου

 

αλλα ειναι πρωτοποριακη ιδέα και υποστηρίζω full :P ήδη έκανα εγγραφή στη beta που είναι για Αμερική lol

 

(στη παρουσίαση είπε ότι δοκίμασαν από Αυστραλία να παίξουν σε σερβερ Αμερικής και τα καταφέρανε άλλα είχαν lag...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνατε όμως , πως υπάρχουν τόσα παιδιά που δίνουν απο 1,5 εώς 2 ευρώ σε internet cafe την ώρα για να παίξουν ένα παιχνίδι της προκοπής. Οπότε αν μία τέτοια υπηρεσία σε χρέωνε Max 1 ευρώ την ώρα (λέω εγω) , πάλι αυτά τα παιδιά κερδισμένα θα ήταν και δεν θα χρειαζότανε να πάνε σε internet cafe. Εμένα μου αρέσει η ιδέα αυτής της εταιρίας και σε λίγα χρόνια που θα έρθει το VDSL ή οι οπτικές ίνες , πιστεύω θα γνωρίσει τεράστια επιτυχία αυτή η εταιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω ότι είναι επανάσταση. Νέα εποχή.

 

Θα ενώσουν όλες τις πλατφόρμες. Pc, Mac, Linux θα μπορούν να παίζουν τα πάντα... Θα μπορείς άραγε να παίξεις και παιχνίδια αποκλειστικά για PS3? XBOX? Wii? Σε ένα Mac? Και να μπορούν να σε βλέπουν εκατοντάδες κόσμος? Μιλάμε ότι θα φτιάξουν νέα θρησκεία!

 

Εμένα πάντως μου φαίνεται φοβερό και οι τύποι δε φαίνονται να αστειεύονται. Και αν όντως έχουν πετύχει την όλη διαδικασία της συμπίεσης του βίντεο να έχει lag μόνο ~1ms, τότε νομίζω θα τα καταφέρουν. Και σκεφτείτε ότι οι τεχνολογίες αυτές θα βελτιώνονται συνεχώς. Να μη μείνουμε δηλαδή μόνο στην τεχνολογία του βίντεο που από μόνη της αρκεί ως τουμπανοτεχνολογία και μπορεί να έχει δεν ξέρω κι εγώ πόσες άλλες εφαρμογές.

 

Νομίζω πως οι τύποι είναι ικανοί να αλλάξουν το πώς βλέπουμε τους υπολογιστές σήμερα.

Επεξ/σία από Panahs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το τεχνολογικό μέρος, υπάρχει και το VirtualGL, το οποίο, με τη βοήθεια του TurboVNC επιτυγχάνει, για εφαρμογές OpenGL, το ίδιο πράγμα με διαφορετικό τρόπο, πιο αποδοτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να παρατησει καποιος τον υπολογιστη του για αυτο.. δε νομιζω

Αντε το πολυ να παρατησουν τα PS3/Xbox και να παρουν αυτη τη κονσολα, οσοι ασχολουνται με αυτα.

Σαν νεο ειδος κονσολας, συμφωνω, μια κονσολα που παιζει τα παντα..εκτος απο MMO.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά,το είδατε αυτό;

 

>You need to be at least 18, based in the US and have a broadband-connected[color="Red"] PC running Windows Vista®/XP®, or an Intel®-based Mac[/color].

Το λέει εδώ.Εντύπωση μου κάνει το οτι λέει μόνο windows και mac...Ο linuxας τι θα κάνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα συνεχίσει να κατηγορεί την microsoft για όλα τα κακά της γης...

 

Εδώ θα συμφωνήσω!Όπως έχω ξαναπεί...Ο μόνος λόγος που είμαι ακόμα σε windows...Είναι τα games :-(

Έλεγα να πάρω mac όταν πριν από τρεις μήνες έψαχνα για υπολογιστή,αλλά σκεφτόμουν τα παιχνίδια....Τώρα θέλω να βάλω linux....Σκέφτομαι τα παιχνίδια :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειναι πολυ καλη σαν ιδεα αλλα νομιζω υπαρχει νομικο προβλημα και δεν ειναι ευκολο να υλοποιηθει για τα παιχνιδια σε κονσολες χβοχ360 κλπ/

Για παιχνιδια σε pc νομιζω δεν θα υπαρχει κολημα αλλα για να ενοικιαζει (στην πραξη αυτο γινεται) την κονσολα και το παιχνιδι η εν λογω εταιρεια στους συνδρομητες της θα πρεπει φανταζομαι να εχει και την εξουσιοδοτηση της microsoft sony κλπ. και δεν νομιζω να ειναι τοσο αφελης οι εταιρειες των κονσολων να παραχωρησουν την αδεια χρησης των πνευματικων τους δικαιωματων σε τριτους με σκοπο το χρηματικο οφελος .

Επεξ/σία από takis3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταπληκτικο το βιντεο..!!!Αν δουλεψει σωστα τελικα(χωρις αισθητη καθυστερηση) τοτε θα εχει αλλου ειδους προβληματα...(δεν θα το δεχτει και πολυ καλα η microsoft)Οσο για το linux...δεν νομιζω,αργοτερα θα το υποστηριξουν πιστευω εφοσον το μονο που χρειαζεται αποτι καταλαβα ειναι ενας browser και γρηγορη συνδεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα με 200 ευρω φτιαχνεις υπερυπολογιστη για το σπιτι σου.

 

Φτιάξε μου με 200 ευρώ υπερυπολογιστή με τα όλα του και θα πετάξω το δίκό μου laptop 6 μηνών στα σκουπίδια...Αλήθεια λέω...:-(

Εδώ υπολογιστή δεν φτιάχνεις καλα καλά, υπερυπολογιστή μου θές εσύ...?

Σκεφτείτε πριν πείτε κάτι....

 

Στο θέμα μας, κατά την γνώμη μου είναι πολύ επαναστατική ιδέα...

Διάβασα σχεδόν όλα τα comments και οι περισσότεροι από εσάς νομίζετε πως σε 2 μήνες θα είναι και στην Ελλάδα η υπηρεσία αυτή...

Hallo... Wake Up...! America speaking...!

Πόσοι άραγε στην Αμερική έχουν σύνδεση 2Mbs, 4Mbs? (όπως το μεγαλύτερο μέρος των χρηστών Internet στην Ελλάδα...)

Δεν μιλάμε για τέτοιες ταχύτητες...

Αυτά συμβαίνουν προς το παρόν μόνο στην αντίπερα όχθη...

Όταν με το καλό περάσουν και από εδώ το ξανασυζητάμε.

 

 

Αυτά...

Α... Και όσο αναφορά το θέμα του laptop μου, ισχύει...Φτιάξε μου εσύ με 200 ευρώ pc (:lol::lol::lol::lol::lol::lol:)και το πετάω το δικό μου το μαραφέτι, που το αγόρασα και 1500 ευρώ...

(μάλλον πρωταπριλιάτικο αστειάκι μας είπες...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνατε όμως , πως υπάρχουν τόσα παιδιά που δίνουν απο 1,5 εώς 2 ευρώ σε internet cafe την ώρα για να παίξουν ένα παιχνίδι της προκοπής. Οπότε αν μία τέτοια υπηρεσία σε χρέωνε Max 1 ευρώ την ώρα (λέω εγω) , πάλι αυτά τα παιδιά κερδισμένα θα ήταν και δεν θα χρειαζότανε να πάνε σε internet cafe. Εμένα μου αρέσει η ιδέα αυτής της εταιρίας και σε λίγα χρόνια που θα έρθει το VDSL ή οι οπτικές ίνες , πιστεύω θα γνωρίσει τεράστια επιτυχία αυτή η εταιρία.

 

Εγώ σπάνια πάω σε Internet καφέ, αλλά πάω για να παίξω με την παρέα μου παιχνίδια. Να παίξεις παιχνίδι σπίτι σου, μόνος σου στο pc και να το ποληρώνεις κιόλας είναι ξεφτίλα :P

 

θα συνεχίσει να κατηγορεί την microsoft για όλα τα κακά της γης...

 

:lol:

 

 

Στο θέμα μας, κατά την γνώμη μου είναι πολύ επαναστατική ιδέα...

Διάβασα σχεδόν όλα τα comments και οι περισσότεροι από εσάς νομίζετε πως σε 2 μήνες θα είναι και στην Ελλάδα η υπηρεσία αυτή...

Hallo... Wake Up...! America speaking...!

Πόσοι άραγε στην Αμερική έχουν σύνδεση 2Mbs, 4Mbs? (όπως το μεγαλύτερο μέρος των χρηστών Internet στην Ελλάδα...)

Δεν μιλάμε για τέτοιες ταχύτητες...

Αυτά συμβαίνουν προς το παρόν μόνο στην αντίπερα όχθη...

Όταν με το καλό περάσουν και από εδώ το ξανασυζητάμε.

 

 

Αυτά...

Α... Και όσο αναφορά το θέμα του laptop μου, ισχύει...Φτιάξε μου εσύ με 200 ευρώ pc (:lol::lol::lol::lol::lol::lol:)και το πετάω το δικό μου το μαραφέτι, που το αγόρασα και 1500 ευρώ...

(μάλλον πρωταπριλιάτικο αστειάκι μας είπες...)

 

America's speaking huh? Ξέρεις πόσα εκατομμύρια Αμερικάνων μπαίνουν με dial up και πόσοι άλλοι έχουν το πολύ 1mbps; FTTH μόνο στις μεγάλες πόλεις. Μην λέμε ότι όλοι οι άλλοι είναι οι εξελιγμένοι και εμείς οι obsolete.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...