Προς το περιεχόμενο

Ψαχνω ενα αμαξι. Σπορτικο renault η φιατ του 80 η 90


Hellaslover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα

Θυμαμαι οταν ημουν μικρος, πριν 15 χρονια περιπου, ενας φιλος του πατερα μου ειχε αγορασει ενα αμαξι ηταν μεταχειρισμενο, ισως τις δεκαετιας του 80 η 90. Δε θυμαμαι αν ηταν renault η φιατ, αλλα νομιζα το μοντελο λεγοταν fiego η καπος ετσι. Εκανα search στο google αλλα δε βρηκα κατι να του μοιαζει. Το αμαξι θυμαμαι ηταν πολυ χαμηλο, μητερο μπροστα και πολυ σπορτικο, κατι σαν corvette. Ξερει καποιος το μοντελο και χρονολογια και για ποιο αναφερομαι;

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το αυτοκινητο το βρηκα στο γοογλε, ταιριαζει πολυ με αυτο που λεω αλλα τα φωτα μπροστα δε θυμαμαι να ηταν τετραγωνα. Νομιζω ηταν 2 στρογγυλα σε καθε μερια η ηταν frog lights. Υπαρχει παρομοιο αμαξι οπως το περιγραφω; αν οχι τοτε αυτο πρεπει να ηταν γιατι μοιαζει πολυ.

 

Τωρα που το βλεπω δεν ειναι και τιποτα σπουδαιο. Τοτε που ημουν μικρος μου φενοταν αυτοκινηταρα λογο τις σχεδιασης και θυμαμαι οταν το οδηγησε ο πατερας μου του πιεζα το γονατο κατω να πατησει κ αλλο το γκαζι να δω ποσο παει:-(

 

Στην εποχη του ηταν καλο αυτοκινητο; γιατι θυμαμαι που ηταν το μονο στη περιοχη και ολοι το κοιτουσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω για εξω αλλα στην ελλαδα νομιζω οτι ειναι αρκετα σπανιο το fuego κ με μια προχειρη ματια δεν βρηκα καννενα σε αγγελιες πωλησεις
Διότι ήταν όλα χρέπια και έφυγαν προ πολλού για απόσυρση.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα ακομα αυτοκινητο που ταιριαζει στην περιγραφη (βασικα μου καθεται πολυ περισοτερο για εντυπωσιακο σπορ αποτι το fuego) ειναι το citroen sm το οποιο ηταν οντως φοβερο αυτοκινητο για την εποχη του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...