Προς το περιεχόμενο

Συλλήψεις επτά ατόμων που «ξεκλείδωναν» κωδικούς της Nova


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά μάθαμε τι provider ήταν τα παλικάρια;

Πάντως άποψή μου ειναι η εξής :

 

1)Μακρια απο default πορτες τύπου "12000" και "16001"

 

2)στην 16001 μην δίνετε πρόσβαση απ'εξω , γιατι κανει ΜΠΑΜ!

 

3)ποτε μα ποτε, Default Κωδικους

 

4)Καλο ειναι να "δανειζόμαστε" το Wireless Του γείτονα.

 

Εχει κανείς να συμπληρώσει τίποτα ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 196
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

(...) για κάτι που μάλλον δεν παρακαλουθεί κανένας μας, να διαμαρτύρεται γιατί το πληρώνει.

Τί παρακολουθείς εσύ δηλαδή, που είναι τόοοοοοσο ανώτερο? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μάθαμε τι provider ήταν τα παλικάρια;

Πάντως άποψή μου ειναι η εξής :

 

...

 

4)Καλο ειναι να "δανειζόμαστε" το Wireless Του γείτονα.

 

Εχει κανείς να συμπληρώσει τίποτα ??

 

Τι ωραία που τα λες! Δηλαδή, και να παρανομήσω και να την πληρώσει άλλος αν γίνει η στραβή. Ωραίο. Μόνο που δεν είναι "αντρίκιο". Αν, δηλαδή, εσύ είχες μαγαζί κι εγώ έμπαινα και έπαιρνα προϊόντα χωρίς να τα πληρώσω, δεν θα φώναζες; Δεν είναι μεγάλη ανοησία κάποιοι να πλουτίζουν παράνομα πουλώντας μαύρες συνδρομές πανάκριβα και εμείς να τους επικροτούμε, αντί να τους κράζουμε;

 

Πρίν από ένα περίπου χρόνο, είχε γίνει "μόδα" σε κάποιο προάστιο του Πειραιά από μια ομάδα πιτσιρικάδων, να "τη στήνουν" έξω από πολυκατοικίες και να αλλάζουν τους κωδικούς των ασύρματων συνδέσεων για πλάκα. Με το γνωστό live cd που έβρισκαν από κάποιο "θείο", έκαναν ακριβώς αυτό βρίσκοντας τους κωδικούς, και μετά οι άλλοι που δεν ήξεραν τι παίζει (όπως κι εγώ) νόμιζαν ότι δεν δούλευε το internet. H ανωριμότητα στο αποκορύφωμά της.

 

Ρε παιδιά, όπως και να το κάνουμε, η NOVA είναι συνδρομητική. Αν θέλεις την πληρώνεις, διαφορετικά είναι σαν να βάζεις μια τεράστια ταμπέλα σε όσους πληρώνουν νόμιμα η οποία γράφει "ΚΟΡΟΪΔΟ". Αν αυτό είναι σωστό, τι να πω; Πού να είχαμε και TV Licensing όπως στην Αγγλία. Εκεί περνά van έξω από τα σπίτια και σκανάρει. Άλλα κόλπα.

 

Υ.Γ. Δεν έχω τίποτα μαζί σου, απλά με εκνευρίζει αφάνταστα αυτή η μανία για το παράνομο τσάμπα, το οποίο έχει διαλύσει κατά τη γνώμη μου και τη "μαγεία" του να ονειρεύεσαι να αποκτήσεις κάτι, είτε αυτό λέγεται cd είτε οτιδήποτε άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το γνωστό live cd που έβρισκαν από κάποιο "θείο"

Το γνωστο live cd δεν το βρισκουν απο καποιο "θειο". Ειναι το μονο νομιμο της υποθεσης.

 

Κατα τ'αλλα, συμφωνω μαζι σου 100%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να βάζεις μια τεράστια ταμπέλα σε όσους πληρώνουν νόμιμα η οποία γράφει "ΚΟΡΟΪΔΟ"

Ε, τι να κάνουμε, ίσως κάποιοι να μη νιώθουν ασυνείδητοι επειδή τάχα μου "δεν πληρώνουν Nova" και να θεωρούν ηθικά και άξια σοβαρότητας και προσοχής πιο σημαντικά πράγματα στη ζωή τους. Είναι θέμα αξιών του καθενός. Εσύ και όσοι άλλοι νομίζουν πως είναι "αξία" το να πληρώνεις/χορηγείς/ασχολείσαι με κάτι τέτοια στη ζωή, αφιερωμένος ο επιπλέον τιμητικός τίτλος:

 

EnaAsylliptoKoroido1.jpg

 

 

Ίσως να μην έγινα ακριβώς κατανοητός, πάντως είναι η άποψή μου γενικότερα για τέτοια πράγματα και δεν το λέω με σκοπό να προσβάλλω.

 

 

Υ.Γ. Δεν είμαι συδρομητής ούτε με τον ένα ούτε με τον άλλο τρόπο. Πάντως δε θεωρώ ανήθικους ή ασυνείδητους ή έξυπνους όσους είναι έτσι ή αλλιώς σε κάτι τέτοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ρεε.... και τα προσωπικα δεδομενα? μου φενεται θα κανει κανεις η πολλοι καμια μηνυσαρα και στο τελος θα βρουν και τον μπελα τους...

και φυσικα η ειδηση εχει στοχο να φοβισει...

για αυτους που πληρωνονται για να μοιραζουν κλειδια λογικο.

και φυσικα για αυτους που πουλανε ετοιμα μηχανηματα με σερβερ. στο μπουντρουμι...

αλλα οχι και να ελεγχουν τιs ip επειδη γινανε ενα!!

ακουγεται τωρα οτι ζητανε και απο τους αλλους εναλακτικους να δωσουν στοιχεια...

αλλα αυτο φυσικα δεν θα γινει... σιγα μην κατσει να χασει πελατες η hol για χατηρι της νοβα..ισα ισα που θα κερδισει απο αυτο...

ηδη βλεπω τον τελευταιο καιρο τρελα προβληματα σε πελατες forthnet...οσο καλη φημη ειχε πριν τοσο κακη εχει τωρα....

η ον που κσεκινησε με ασχημη φημη δινει πολυ ανωτερες υπηρεσιες...

δεν θα παει καλα η forthnet....στραβωσε η δουλεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

511x60e=30660x12μηνες=367920ε τον χρονο τα 30μυρια απο που προκυπτουν?

ο σερραιος λεει εδινε σε 15 ατομα...

μετα η αλλη ειδηση για 7 αυτοφορα βγηκε στο τροκτικο...

http://www.satleo.gr/content/view/1553/1/

 

στο παρελθον ειχαν βρει κ εναν απο ροδο που εδεινε ή νοβα ή φιλμνετ με κεραια:P

απ οσο ξερω εδω κ κανα μηνα σε πολλους νεους συνδρομητες(συνδρομη+αποκ/τη)τους κανουν παντρεμα καρτας με αποκ/τη...

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να πουμε ολη την αληθεια , δεν ξερω αν θυμαστε αλλα η συνδρομη ΝΟΒΑ ηταν 50 και 60 χιλαδες δραχμες τον μηνα .Βρειτε σε ευρω ποσα ηταν...

Αν δεν υπηρχε αυτος ο ανταγωνισμος ,ακομα τοση θα ηταν η τιμη του πακετου.

Τωρα που ειδε η Νοβα οτι ο ενας κλεβει με dreambox, ο αλλος με nanox ,ο αλλος με σπασμενη καρτα ,ε κατι επρεπε να κανει για τον (αθεμιτο και παρανομο) ανταγωνισμο που ειχε απο ολους αυτους και εφτασε την τιμη στα 19,90 €

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου το έχεις χάσει...

 

Πρώτον, η συνδρομή πότε δεν ήταν 50 και 60 χιλιάδες και δεύτερον, το πακέτο με τα 19,90 είναι για πέταμα, έχει μόνο τα Ελληνικά κανάλια και 4-5 ξένα ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου το έχεις χάσει...

 

Πρώτον, η συνδρομή πότε δεν ήταν 50 και 60 χιλιάδες και δεύτερον, το πακέτο με τα 19,90 είναι για πέταμα, έχει μόνο τα Ελληνικά κανάλια και 4-5 ξένα ακόμα.

 

τσέκαρα το site ;p value pack 20€

 

4 αθλητικά κανάλια, 4 ντοκιμαντέρ, 3 παιδικά, 2 μουσικά, 9 ειδησεογραφικά, 5 κανάλια μόδας και ψυχαγωγίας, τα μεγαλύτερα ελληνικά κανάλια ελεύθερης λήψης και περισσότερα από 150 ελεύθερα δορυφορικά κανάλια απ’ όλο τον κόσμο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Tempo,

 

.... η διαφορά είναι ότι τα ιδιωτικά δεν τα πληρώνεις επομένως δεν σε πειράζει όπως και να είναι.

 

 

Ολα τα πληρώνουμε, μέσω της διαφήμησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντι να ριξει τις τιμες της η NOVA τα εβαλε με τα Dreambox ?

Αν σκεφτητε οτι οι 511 χρηστες χ 12 μηνες χ 59,90 =367306€

Μιλαμε για 360 χιλιαρικα μονο απο αυτους τον χρονο.

Αν υπολογισεις οτι πρεπει να εχει γυρω στους 30000 συνδρομητες λιανικης καντε εναν υπολογισμο γυρω στα 21εκ το χρονο. ΠΟΣΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ???

Αν ριξει τις τιμες γυρω στα 20€ ευρω το FullPack πιστευω οτι ενα στα δυο σπιτια θα βαλει NOVA.

 

Υ.Γ. Αφηνω εξω απο τους υπολογισμους τους πελατες χονδρικης (σχεδον ολες οι καφετεριες και ολα τα ΠΡΟ-ΠΟ) οι οποιοι πληρωνουν αναλογα με τα καθισματα.

Σωστος! η ηλιθιοτητα σε ολο της το μεγαλείο.

Αντι 30.000 συνδρομητες, 300.000 με 20€ έχουμε:

300.000 x 20 x 12 = 72.000.000€ το χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν τα λετε καλα... δεν ηταν 30.000.000 euro ηταν 30.520.000 τα

οποια εχασε το ελληνικο δημοσιο απο την υποθεση οπως αναφέρεται εδω.

Παντως εγω αμα ειχα 4net θα ειχα φαει μια μύνηση για ελεγχο στα

προσωπικα δεδομενα και θα την εκανα με ελαφρα πηδηματακια...

Επισης οι σοβαροι σερβιτοροι δεν βρίσκονται ετσι εύκολα...

Πάντα θα υπαρχουν διαφοροι τρόποι να "βλέπεις" και με και με χωρις

internet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την μία με τα p2p την άλλη με την nova ας μας βάλουνε όλους φυλακή να τελείωνουμε..

βρήκα και την επίσημη ανακοίνωση

novapiracy200941a1064.th.jpg

novapiracy200941b1042.th.jpg

Επεξ/σία από skiaxtro7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...