Προς το περιεχόμενο

Συλλήψεις επτά ατόμων που «ξεκλείδωναν» κωδικούς της Nova


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 196
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχει γούστο

Στα άκρα

Η χαρά της ζωγραφικής

Ουράνιο τόξο

Οι ταινίες Disney απο την ΕΤ2

το σύμπαν που αγάπησα....

Rly?

20 ευρώ το δίμηνο για να βλέπω μπίλιω και ουράνιο τόξο δεν θέλω να δίνω..

Και τέλος πάντων ας την κάνουν συνδρομητική για εσάς τους φάν...

Εμείς οι κακομοίρηδες που δεν ανοίγουμε καν τη ρημάδα την τηλεόραση τι φταίμε;

(ξέρω ξέρω κάποιος θα πεταχτεί να πεί για το πατινάζ αλλα ντάξ..) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Υπάρχει κάποιο link για το δελτίο τύπου? Επειδή στο site της ΓΑΔΑ και της αστυνομίας δε βλέπω κάτι.

 

πέρασα απο το finereader τα 2 jpg που έδωσε ο skiaxtro7

 

ούτε αυτό το δελτίο τύπου θα βρεις, αλλά σε διαβεβαιώ ότι είναι απόλυτα αληθινό :lol:

 

("χειρομαλάξεις του μορίου του αστυνομικού-πελάτη, με αποτέλεσμα αυτός να εκσπερματώσει")

 

EDIT: το βρήκα αυτούσιο

 

 

del893564.jpg

 

 

 

μην τρελένεστε όλοι με τα links... αν δηλαδή ΔΕΝ το βρίσκετε στο Internet, δεν υπάρχει; lol

Επεξ/σία από Psyx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..Βρε ας μην το πάμε μακρια...Ας πούμε ότι έχουμε ενα οικόπεδο με ένα πηγάδι. Και βαζουμε ένα σύστημα αντλίας που θέλει ρεύμα για να λειτουργήσει. Πληρώνουμε ΕΡΤ ή όχι....και το πάμε πιο μακρυα...τα νεκροταφεία πληρώνουν ΔΕΗ? Ε τότε μάλλον οι νεκροι κάνουν ουρά να δουν την Χαρά της Ζωγραφικής στο καφενείο του νεκροταφείου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
οι ειδήσεις...

 

σωστο, γιατι αν δεις ειδησεις εκτος απο νετ, σκαι αντε και αντενα που λεει για την ακριβεια (τρελενεσε :confused:)Πέραν αυτου, αυτο που λεει ποιο πανω το παλικαρι οτι τα κρατικα δεν ειναι οπως πρεπει να ειναι με κρητηριο οτι τα σκαμε σε αυτα εχει δικιο.Θα επρεπε να ειναι πολυ καλήτερα

και οχι να σου παρεχουν μόνο μερικες εκπομπές καλες συν αθλητικα-αθλητικη κυριακη... ολυμπιακους αγωνες καθε 4χρ, μουντιαλ γιουρο κλπ.Οσο γι αυτον που ειπαι για το

cine+ ποιο πανω, εγω που μενω επαρχια δε θα επρεπε να βλεπω εδω και 1χρ που εχει αρχισει, που τα τρωνε τα λεφτα της κρατικης τν οεο?

Τωρα οσο για το ΜΟΥΦΑ-ΝΟVA δε ξερω ποσοι απο εδω εχετε παρακολουθησει για λιγες μερες προγραμματα του,δλδ το ειχατε ή το παρακολουθουσατε σε καποιους που το ειχαν, (οπου και εγω το είχα για 6 μηνες περσι ), θα διαπιστωσετε τα εξεις...

1) επαναλαμβανει τις ιδιες εκπομπές στο discovery national ceografic και όλα τα καναλια δλδ που εχουν ντοκιμαντερ και αξιζει να δεις

2) επαναλαμβανει τις ιδιες ταινιες όπου δεν συμφέρει κα8όλου να βλεπεις μετα την 1 εβδομαδα του μηνα οπου και αρχιζει να τι παιζει παλι και παλι.(εξου και οτι οι μισες ειναι απλα χαλια, και το ευροπαικο κινηματογραφο που βγαζει καλες ταινιες τον εχουν φτυσει,μονο αμερικα βλεπεις)

3)τα κινουμενα σχεδια ειναι για πεταμα (αυτο για τους μπαμπαδες μαμαδες)

4)ενα καλο ειναι οτι βλεπεις κανα αγωνα ποδοσφαιρο (μή σχολιασω τους σχολιαστες αγωνων:-D:-D, goal οχι πεναλτι οχι οφσαιτ μα τι δινει? τελικα goal einai to οποιο ακυρωθηκε :-D:-D.

Δεν αξιζει ουτε 20 ευρω, πάνω απο 15 ευρω ετσι οπως ειναι ειναι κλεψια στον πολιτη,

αρα αυτοι που δινουν κατι χωρις να ανταποκρινετε ουτε στο 1/4 της τιμης του(20ευρω), θεωρουν κλέφτες αυτους που το σπανε.Παρα πολυ καλό:lol::lol:,ουυυστ

ζητω το νοβα, με γόβα και στιλετο, απο το ριζονετο.. (ασχετο και τελειος offtopic)

Επεξ/σία από GIANNIS400
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(ξέρω ξέρω κάποιος θα πεταχτεί να πεί για το πατινάζ αλλα ντάξ..) :P

Κάνε ένα τριπλό άξελ τώρα να σε δω... ωωωπ... τιχ...μπαμ! Αχχχ, κρίμα, κρίμα! :lol:

 

 

Εννοείται πως συμφωνώ για τις ειδήσεις!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, αυτό με το ποσό για το Ελληνικό Δημόσιο μόνο ο Psyx το εντόπισε;

Καλή φάση. Μα τι διαβάζουν τα ματάκια μου.

Έλεος!!!!! :shock::shock::shock:

 

Ημεδαπών; Χμμμμ αυτά είναι. Να αρχίσω να τους παραδέχομαι και για κάτι.

 

Λοιπόν πλάκα τέλος. Αυτή η μόδα με τα Dreambox έπρεπε να πεθάνει εν τη γέννεση της. Τι είναι αυτές οι εξυπνάδες που διαβάζω, που λένε ότι αφού δεν αξίζει θα το κλέψω;;; Γιατί θα το κλέψεις ρε φίλε αφού δεν αξίζει; Ήμαρτον. Και εγώ πιστεύω ότι δεν αξίζει και γι αυτό δεν το αγοράζω. Δεν το κλέβω.

Αλλά να πω την αμαρτία μου, όταν ήμουν μικρός και ανόητος, αυτό σκεφτόμουν και για τα Windows. Αν λοιπόν ανήκετε σε αυτή την κατηγορία απλώς ξανασκεφτείτε, εάν δεν αξίζει κάτι, γιατί να το κλέψουμε; Μήπως απλά δικαιολογούμε τους εαυτούς μας;

 

Τώρα από την άλλη πλευρά μου φαίνεται αδιανόητο να εντόπισαν τους τύπους από port scan που γίνονται σε όλους. Αυτό είναι σίγουρα καταδικαστέο. Καμιά ιδέα για το πως θα περάσουμε από τη θεωρία συνωμοσίας σε αποδείξεις; Δηλαδή αυτοί οι τύποι μάζεψαν τις εταιρίες για να κάνουν πιο εύκολα τον μπάτσο και όχι για να ρίξουν κόστος, προσφέρουν πακέτα κτλ;

 

Τέλος, γιατί κολλάει παντού αυτή η ΕΡΤ, δεν έχω καταλάβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ένας πάροχος ο οποίος κατέ με,γιατί πολύ απλά δεν βλεπω τηλεόραση, δεν αξίζει να πληρώνουμε, , αλλά τον πληρώνουμε. Σε κάποιον άλλο, παραδείγματα πιο πάνω, μπορεί να μην του αρέσει το πρόγραμμα.

Σε αντίθεση με κάποιον που ΘΕΛΕΙ να δει Νοβα, και αντί να την πληρώνει την "κλέβει" και τα δίνει στον κυρ Βαγγέλη της γειτονίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος, γιατί κολλάει παντού αυτή η ΕΡΤ, δεν έχω καταλάβει.

Είναι απλό: εδώ στο Insomnia τα κολλάμε όλα! Παίζει κάποια στιγμή στο μέλλον να γίνουν merged όλα τα topics, έστω (χαριστικά) ανά subforum. Δεν υπάρχει αφαιρετική σκέψη εδώ, μόνο συνθετική. Πώς είναι η ενοποίηση των δυνάμεων στη Φυσική? Ε, κάτι τέτοιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι απλό: εδώ στο Insomnia τα κολλάμε όλα! Παίζει κάποια στιγμή στο μέλλον να γίνουν merged όλα τα topics, έστω (χαριστικά) ανά subforum. Δεν υπάρχει αφαιρετική σκέψη εδώ, μόνο συνθετική. Πώς είναι η ενοποίηση των δυνάμεων στη Φυσική? Ε, κάτι τέτοιο...

 

Καλό!

Σχετικα με το θεμα τωρα, ειμαι συνδρομητης στην nova και ναι νομιζω οτι ειναι ακριβη (να 'ταν ΗD τουλαχιστον!). Το θεμα ομως ειναι οτι ουσιαστικα καποιοι, κλεβουν μια εταιρια και η εταιρια πηρε τα μετρα της. Απλο! Ειναι παρανομο και τους τσακωσανε. Αν μια υπηρεσια μας φαινεται ακριβη ή οχι δεν δικαιολογει μια παρανομη πραξη. Ουτε εμενα μου αρεσαν οι συλληψεις αλλα τι να κανουμε τωρα? Δεν γινεται να δικαιολογουμε τα παντα με το να λεμε οτι ειναι "πολλα τα λεφτα της συνδρομης" ή "ειναι μάπα η ποιοτητα εικονας"κτλ οποτε ας το κλεψουμε. Αλλο το ενα, αλλο το αλλο.Στην τελικη αφου σε κανεναν δεν πολυαρεσει γιατι το κλεβουνε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω επίσης λάθος, συλλήψεις έγιναν στους 7 που διαμοίραζαν τους κωδικούς και έπαιρναν και λεφτά για να κάνουν αυτή τη δουλειά, όχι στους "συνδρομητές" που πλήρωναν συνδρομή στους 7.

 

Από εκεί και πέρα, έχω ακούσει πάρα μα πάρα πολλούς άσχετους με το όλο θέμα να "ψάχνονται" για το πώς μπορούν να αποκτήσουν "τζάμπα" NOVA. Κάποια στιγμή θα γινόταν και αυτό...

Σημείωση ότι προς το παρόν, στο στόχαστρο βρέθηκαν οι "μεσολαβητές" και όχι οι τελικοί "συνδρομητές"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θέμα με το μοίρασμα της κάρτας εχει ξεφύγει πλέον.

Αν κάποιος μοιράζει το σήμα μέσα στο σπίτι του είναι λογικό (λογικό δεν είναι να ζητάει η NOVA παραπάνω συνδρομή όταν αυτό γίνεται μέσα απο το μηχανημά της).

Αλλά κάποιος να μοιράζει σε 15 και 100 άτομα και να βγάζει και κέρδος απο αυτό είναι απαράδεκτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάμε για κερδοσκοπικές καταστάσεις αλλάζει εντελώς το πράγμα..

Εγώ για free ήξερα κάποτε.. Σε αυτή την περίπτωση είναι χοντράδα οι συλλήψεις..

Σε άλλη περίπτωση να το κάνεις επάγγελμα είμαι εντελώς κατά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν να λέμε οτι εγώ νοικιάζω ενα σπίτι και έρχεται μια μέρα ο σπιτονοικοκύρης και μου λέει οτι εχει την απαίτηση να μπαινοβγαίνει σπίτι μου οποτε του καπνίσει.

 

σε πολλά συμφωνητικά αναφέρεται ότι ο ιδιοκτήτης έχει το δικαίωμα να μπαίνει 2 φορές το μήνα στο σπίτι για έλεγχο για ζημιές. Μπορεί και στο δικό σου να ισχύει άσχετο αν κανείς δεν το εφαρμόζει (εκτός από τη γριά στην Πολυκατοικία)

 

Τώρα για τη Forthnet, δεν καταλαβαίνω το μίσος κάποιον για την απόφασή της να ελέγξει για διαφυγόντα κέρδη - δηλαδή το να κλέβεις μια σύνδεση Nova είναι το σωστό; Και η Forthnet κάνει χαζομάρα που ελέγχει; Ας σκεφτούμε λογικά.

 

Τώρα αν προσπαθεί να ελέγξει τα κέρδη της με παράνομο τρόπο, εκεί χρειάζεται αντίδραση και συμφωνώ με όσους το λένε. Αλλά πρέπει να το τσεκάρουμε ότι είναι παράνομο και να το καταγγείλουμε στις αρχές.

 

Όσοι κλέβουν Nova λένε ότι το κάνουν επειδή είναι ακριβό. Τίποτα δεν είναι πιο φθηνό από το κλεμμένο τζάμπα. Συμφωνώ ότι οι υπηρεσίες είναι ακριβές, φταίει και το μονοπώλιο της εταιρείας τόσα χρόνια. Τώρα που είναι άλλες 4 εταιρείες στο παιχνίδι η Nova δεν έχει παρά να προσαρμοστεί. Και θα το κάνει. Γιατί νομίζετε αποφάσισε τώρα να κάνει έλεγχο για παράνομους χρήστες; Απλά και μόνο επειδή ανήκει στη Forthnet;

 

Τέλος, γέλασα πολύ με αυτούς που πέρασαν το θέμα για Πρωταπριλιάτικο :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά ε? Και αξίζει λοιπόν να πληρώνουμε όλοι μας χαράτσι την ΕΡΤ? Δηλαδή αν βάλουμε έναν μέσο όρο 20 ευρώ για 5.000.000 λογαριασμόυς έχουμε 100.000.000 ευρώ το δίμηνο. 50 εκατομύρια το μήνα δηλαδή για να το δω το Ουράνιο Τόξο, και τον κάθε Παναγόπουλο να δίνει με το έτσι θέλω λέφτα σε ομάδες για να τα "κλείσει" στο κανάλι του? Λογικό αφού τον πληρώνουμε ΟΛΟΙ μας. Και αντίστοιχα για κάτι που θέλουμε να δούμε να το βλέπουμε παράνομα. ΕΝΑ ΤΣΟΥΒΑΛΙ ΑΧΥΡΑ!

 

Τα λεφτα αυτα πανε για να πληρωθουνε 15000 ατομα για να ζεσταινουν καρεκλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...