Προς το περιεχόμενο

Θα ελευθερωθουν οι αδειες Ταξι?


gabrianna

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα παιδια , ο αντρας μου ετοιμαζοταν να αγορασει αδεια ταξι και προχτες ανακοινωθηξε απο τις εφημεριδες οτι θα ανοιξουν τα κλειστα επαγγελματα...κ τα ταξι δηλαδη...εχει κανεις ιδεα τι προκειται να γινει ?? (εντομεταξυ οι αδειες εχουν ακριβινει παρα πολυ τον τελευταιο καιρο...) ευχαριστω :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια , ο αντρας μου ετοιμαζοταν να αγορασει αδεια ταξι και προχτες ανακοινωθηξε απο τις εφημεριδες οτι θα ανοιξουν τα κλειστα επαγγελματα...κ τα ταξι δηλαδη...εχει κανεις ιδεα τι προκειται να γινει ?? (εντομεταξυ οι αδειες εχουν ακριβινει παρα πολυ τον τελευταιο καιρο...) ευχαριστω :mad:

Από του να πάρετε δυό γκαρσονιερούλες και νάχετε μια πεντακοσάρα εισόδημα το μήνα,καλύτερα να πέρετε μισό ταξί.Βγάλε κι εσύ μια αδειούλα να βοηθάς,και νοικιάστε την υπόλοιπη μισή απ' αυτόν που την έχει.

 

Σίγουρα κάποια στιγμή θα απελευθερωθεί και αυτό το κλειστό επάγγελμα,αλλά και να απελευθερωθεί δεν θα χάσετε τίποτε,γιατί θα γίνει απόσβεση της αγοράς μέσω της εργασίας σας και στη συνέχιση του εργασιακού καθεστώτος που προσφέρει.Στη χερότερη να δώσετε μια εβδομηντάρα με μηνιαία απόδοση (εφ΄όσον το δουλεύετε μόνοι σας) διχίλιαρο παρά κάτι.Καθαρό.

 

Btw,δεν ανακοινώθηκε προχτές,απ' το 1981 που είμαι στην αγορά εργασίας ανακοινώνεται.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι αδειες φιλε μου εχουν φτασει τα 180000 ευρω ειναι αρκετα λεφτα για να τα ρισκαρουμε ειδικα σε περιπτωση που απελευθερωθουν κ γεμισει η αθηνα ταξι δεν θα βγαζουν ουτε 1000 μηνιαιως...ηδη εχουν προβλημα επειδη ειναι αρκετα ταξι και η πιτα μοιραζεται....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι αδειες φιλε μου εχουν φτασει τα 180000 ευρω ειναι αρκετα λεφτα για να τα ρισκαρουμε ειδικα σε περιπτωση που απελευθερωθουν κ γεμισει η αθηνα ταξι δεν θα βγαζουν ουτε 1000 μηνιαιως...ηδη εχουν προβλημα επειδη ειναι αρκετα ταξι και η πιτα μοιραζεται....

Mην πιάνεσαι απ' αυτά που ζητάνε.Μην σε κοροϊδεύουν άσχετοι ή εμπαθείς.Τα νούμερα που σου παραθέτω είναι αντικειμενικά.Η πίττα σίγουρα μοιράζεται,αλλά ένας σωστός επαγγελματίας δεν θα μείνει χωρίς αγώϊ ποτέ.B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειναι 180 δεν αυξηθηκαν επεσαν(ηταν 200-220). απ οσο ξερω εχει παγωσει η αγορα γιατι αμα ελευθερωθει 8α χεις χασει το μεγαλυτερο ποσο αν εβγαζες νεα...

σιγουρα θα υπαρχουν κ καποιες προυποθεσεις για να βγαλεις νεα αν ελευθερωθει η αγορα.

για να βγαλεις τα λεφτα της αδειας θες κανα 15αρη+ χρονια...

προσοχη στην αγορα αδειων υπαρχουν πολλοι απατεωνες.μην δωσετε για κανεναν λογο προκαταβολη ή βγαλετε δανειο αν δεν γινει πρωτα μεταβιβαση της αδειας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
ειδικα σε περιπτωση που απελευθερωθουν κ γεμισει η αθηνα ταξι

 

Δηλαδη τωρα δεν ειναι γεματη? :P :lol:

 

Αφου όποτε κανουν οι ταξιτζηδες απεργια και κυκλοφορησεις στην αθηνα, λες "ουφφφ ανακουφιση!"

 

Ενα στα τρια αυτοκινητα ταξι ειναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη τωρα δεν ειναι γεματη? :P :lol:

 

Αφου όποτε κανουν οι ταξιτζηδες απεργια και κυκλοφορησεις στην αθηνα, λες "ουφφφ ανακουφιση!"

 

Ενα στα τρια αυτοκινητα ταξι ειναι...

Είναι γιατί κυκλοφορούν συνέχεια στο κέντρο,καθώς τους βολεύει η διπλοτριπλή μίσθωση.Δοκίμασε να πεις σε ταξιτζή να σε πάει Μαρούσι απ' τη Κυψέλη...:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το εχω κανει και δεν εχει δεχτει και στο ακουσμα της επιτοπου καταγγελιας καπου... εγινε ασπρος ο καημενος :P

 

 

Εννοειται τσακιστηκε να με παει ε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο ακουσμα της επιτοπου καταγγελιας

Έτσι πρέπει διότι είναι απαράδεκτοι. Για μένα πρέπει όταν κάνουν τέτοια να τους αφαιρείται η άδεια για ένα διάστημα. Αλλιώς τί σόι ΤΑΧΙ οδηγάνε? Απαράδεκτες συμπεριφορές. Αλλά δυστυχώς και αυτοί που μπαίνουν μέσα πολλές φορές είναι τόσο ζώα και με ανίσχυρη βούληση, που αφήνουν το γάιδαρο να πετάει. Οι ίδιοι οι πελάτες πρέπει να έχουμε απαιτήσεις και να αντιδρούμε ώστε να δυσκολεύουμε τους απατεώνες. Όταν ο άλλος πάει πχ και τη στήνει σε κάτι πρακτορεία για να πάρει 3 κούρσες μαζεμένες και να βγάλει ένα 40άρι σε λίγα 10λεπτα (εννοείται κλέβει και όσα παραπάνω μπορεί, ενώ το πινακάκι μίσθωσης λείπει) τότε είναι για μπουνίδια, όχι για λύπηση τάχα πως δε βγάζει το ΤΑΧΙ.

 

Τα νεύρα μου με δαύτους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...