Προς το περιεχόμενο

τι θα γινει με αυτην την αλλεργια?


therock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 495
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δωσε ενα link απο μια ερευνα (pubmed κατα προτιμηση) που να αναφερει τη μεθοδο που αναφερεις. Το αν εχει αποτελεσματα,θα το διαβασουμε εκει...

 

στα γρήγορα που κοίταξα βρήκα αυτό http://www.natura-medica.gr/article.php?id=3&sid=16

 

---------- Προσθήκη στις 17:25 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 17:20 ----------

 

Δωσε ενα link απο μια ερευνα (pubmed κατα προτιμηση) που να αναφερει τη μεθοδο που αναφερεις. Το αν εχει αποτελεσματα,θα το διαβασουμε εκει...

 

Θεραπεία με βιοσυντονισμό Mora http://lambrou.net-home.gr/

 

---------- Προσθήκη στις 17:38 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 17:25 ----------

 

Δωσε ενα link απο μια ερευνα (pubmed κατα προτιμηση) που να αναφερει τη μεθοδο που αναφερεις. Το αν εχει αποτελεσματα,θα το διαβασουμε εκει...

 

το δεύτερο μιλάει και για ποσοστό επιτυχίας 90%!! ελπίζω να βοήθησα

 

---------- Προσθήκη στις 17:49 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 17:38 ----------

 

Δωσε ενα link απο μια ερευνα (pubmed κατα προτιμηση) που να αναφερει τη μεθοδο που αναφερεις. Το αν εχει αποτελεσματα,θα το διαβασουμε εκει...

 

http://www.bionews.gr/bionews/037/naturamedica.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bioresonance. Μάλιστα. Έχει ωραίο όνομα,θα είναι και αποτελεσματικό.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Bioresonance_therapy#Controversy

 

Ότι λένε και για την ομοιοπαθητική δηλαδής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια τα λινκ, εχουν και ωραια χρωματα. Παρολα αυτα δε βοηθησες ιδιαιτερα.Και λινκ απο μαυρη μαγεια να μου εδινες, αντιστοιχης αξιοπιστιας θα ηταν.

 

Επαναλαμβανω, θα ηθελα λινκ απο εργασια-αρθρο δημοσιευμενο σε εγκυρο περιοδικο. Γιαυτο και ζητησα pubmed προηγουμενως. Τα διαφημιστικα οπως καταλαβαινεις δε μου κανουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια τα λινκ, εχουν και ωραια χρωματα. Παρολα αυτα δε βοηθησες ιδιαιτερα.Και λινκ απο μαυρη μαγεια να μου εδινες, αντιστοιχης αξιοπιστιας θα ηταν.

 

Επαναλαμβανω, θα ηθελα λινκ απο εργασια-αρθρο δημοσιευμενο σε εγκυρο περιοδικο. Γιαυτο και ζητησα pubmed προηγουμενως. Τα διαφημιστικα οπως καταλαβαινεις δε μου κανουν...

 

κοίταξε δοκτορκοστη ούτε περιοδικά διαβάζω ούτε αυτό που μου ζητάς ξέρω πως θα το βρω. και τι λέξη padmed πρώτη φορα την ακούω στη ζωή μου.και ούτε τα έψαξα ποτε. εμενα με είπε ένας φίλος μου, πάνε ρε μαλακα για να σωθείς είχα κι εγώ πρόβλημα και σωθικά!μέχρι εκείνη τι στιγμή το μονο που ήξερα ήταν πως η αλλεργίες δεν θεραπεύονται και ότι το αλλεργικό άσθμα ήταν πλέον πολύ κοντά.στην αρχή και εγώ φοβόμουν να κάνω μια μέθοδο για την οποια δεν είχα ακούσει τίποτα αλλα η επωνυμία του γιατρού σε συνδυασμό με τους πόλους ανθρώπους που συνάντησα εκεί(γιατί τα ραντεβού ήταν ανά 15 λεπτό και συναντούσες πολύ κόσμο) που ήταν όλοι τους ενθουσιασμένοι με έπεισαν να το κανω .το μονο που μπορώ να πω είναι πως από το πρωί που ξυπνούσα μέχρι το βραδυ που θα κοιμόμουν είχα βήχα. από το νοέμβρη μέχρι των ιούλιο! δε σου μιλάω για την άνοιξη τι γινόταν.ένα θα σου πω μέσα σε 3 χρονια έκανα 2 φορες καρδιογράφημα γιατί είχα πόνους στο στήθος.δυσκολευόμουν να πάρο αναπνοή.και με τόσο πολύ βήχα ο πονοκέφαλος είναι μόνιμος για 6 μήνες.και όπως ξέρουμε αέριους και σπρέι για 6 μήνες δεν μπορούμε να παίρνουμε.(άσε που δεν έκαναν και τίποτα πλέον)όλα αυτά φιλε μου τέλος ουτε βήχας ούτε πονοκέφαλος ούτε δάκρυα στα ματια ΤΙΠΟΤΑ πηγαίνω και τρέχω στο γήπεδο 45 λεπτά πράγμα αδιανόητο πριν!όλα γίνανε όπως παλιά. είμαι 29 και με ταλαιπωρεί απ τα 21.άμα είχε κάποια σοβαρή παρενέργεια το μηχάνημα του κυριου μεγαλογιατρού τόσα χρονια θα του το κλείνανε το μαγαζί πιστεύω.και αν στο μέλλον μου φυτρώσει κάνα τρίτο χέρι θα το χρησιμοποιήσω για να γράψω εδώ και να σας πω μην το κάνετε είναι μαλακια!!!ως τότε όμως θα λέω πως σωθικά!!!! και πως άξιζε ο κόπος τα πολλά φράγκα που ξόδεψα για να το κάνω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια ολα αυτα και εγω μαζι σου ειμαι.Σε πιστευω.

 

Αλλα οπως σε ολες τις επιστημες ετσι και στην ιατρικη, 1 περιστατικο ισον κανενα.Και εννοεται δε μπορεις να προτεινεις θεραπειες με βαση αυτο.

 

 

Εκτος αν εισαι ομοιοπαθητικος,οποτε ολα οκ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια ολα αυτα και εγω μαζι σου ειμαι.Σε πιστευω.

 

Αλλα οπως σε ολες τις επιστημες ετσι και στην ιατρικη, 1 περιστατικο ισον κανενα.Και εννοεται δε μπορεις να προτεινεις θεραπειες με βαση αυτο.

 

 

Εκτος αν εισαι ομοιοπαθητικος,οποτε ολα οκ

 

μα δε περιγράφω μονο τι δικια μου εμπειρία. περιγράφω και 2 φίλων μου, με τον ένα πηγαίναμε μαζί γιατί δεν είμαστε από θεσσαλονίκη και μοιράζαμε τα έξοδα μετακίνησης.οποτε έχουμε 3 ανθρώπους φιλαράκια μεταξύ τους από το ίδιο χωριο με σοβαρό πρόβλημα αλλεργίας που γινόμαστε και οι 3 100% καλά! δεν θα σε έπειθε εσένα αυτό για την αποτελεσματικότητα της θεραπείας? επίσης χρειάστηκε να κατεβω γύρο στης 18 φορες και γνώρισα παρα πόλους ανθρώπους και συζήτησα μαζί τους οι οποιοι με περιέγραψαν με τα καλύτερα λόγια και αυτή της εμπειρίες τους.εντύπωση μου έκαναν τα παρα πολλά μικρά παιδάκια που είχε και έκαναν τι θεραπεία μαζί με της μανάδες τους!(γιατί δεν μπορείς να αναγκάσεις ένα μικρό παιδάκι να αγγίζει τα σιδερα για 10 λεπτά αναγατικα τα κρατούσαν τα χεράκια τους η μανάδες τους και μαζί με αυτά αναγκαστικά κάναν και αυτές τι θεραπεία)επίσης εντύπωση με έκανε μια κυρια γύρο στα 55 η οποια μου είπε πως ότι και αν έβαζε στο στόμα της πρηζόταν όλο της το κορμί δεν μπορούσε να φάει καθόλου η οποια χάρη σε αυτή τι θεραπεία είναι πλέον πολύ καλλίτερα!ερώτηση.πιστεύεις ότι ο μεγαλογιατρός υποδιευθυντής του νοσοκομείου γεννήματα(αυτό το έψαξα γιατί ήμουν κι εγώ δύσπιστος και όντως είναι) θα έκανε πειράματα πάνω σε μικρά παιδάκια?και κάτι ακόμη δεν έχω δει ποτε τόσο πολύ κόσμο σε 1 γιατρείο, πως εξηγείται ο τόσος πολύ κόσμος απ τι στιγμή που η διαφήμιση απαγορεύεται επειδή δεν ανήκουν στη κλασική ιατρική?οποτε όλος αυτός ο κόσμος ερχόταν ακούγοντας από στόμα σε στόμα όπως κι εγώ άκουσα για την αποτελεσματικότητα της θεραπείας. καλά κανεις και είσαι δύσπιστος έτσι ήμουν κι εγώ στην αρχή αλλα όλα αυτά που είδα αυτές της μέρες που ημον εκεί, κι όλα αυτά που βιώνω τώρα γιατί είναι η πρώτη μου άνοιξη και μένα και του φίλου μου που ύστερα από πολλά χρονια δεν έχουμε κανένα σύμπτωμα αλλεργίας και θεραπευτήκαμε πλήρως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ακομα και αν δεν ειναι επισημα αποδεδειγμενο τι εχουμε να χασουμε με το να το δοκιμασουμε, εφοσον σιγουρα και κατηγορηματικο δεν προκειται να προκαλεσει καποια παρενεργεια?

 

Αν το μονο που χανουμε ειναι τα λεφτα μας και ενα ταξιδι στην θεσσαλονικη τοτε ισως να αξιζει το ρισκο. Δεδομενου πως ειναι λογικες οι τιμες βεβαια.

 

Γιαυτο αν μπορεις φιλαρακι ριξε καμμια ενδεικτικη τιμη, να ξερουμε που βαδιζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να μας ενημερώσεις για τις τιμές; Γιατί αν είναι τόσο αποτελεσματικό θα αυξηθούν σίγουρα.

οι τιμές είναι 150 ευρό τι πρώτη επίσκεψη που θα πας στ οποια θα σε κάνουν το τεστ για το πόσες αλλεργίες έχεις και θα σε δώσουν ένα χαρτί για να της γνωρίζεις. και 50 ευρό για κάθε επίσκεψη μετέπειτα.τώρα τι γίνετε??παράδειγμα θα σε βρούν αλλεργία στ γύρη δε θα σε κάνουν ξεχωριστά όλα τα λουλούδια έχουν δυνατότητα να 'παντρέψουν' όλα τα λουλούδια και με 3 έως 5 επισκέψεις έχεις απαλλαχτεί από τι γύρη το ίδιο ισχύ και για τα ακάρεα..από εκεί και πέρα αν σε βρούν παράδειγμα στα μύδια γνώμη μου δεν χρειάζεται να κανεις 4 επισκέψεις (200e) για να αφαιρέσεις τα μύδια απλά "απεφιγετα" και τελειωσε βγάλε μονο αυτά που συναντάς στ καθημερινότητα σου πεύκα πλατανια "κ.λ.π. άμα σε βρούν σε αυτά.

 

---------- Προσθήκη στις 01:29 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 00:52 ----------

 

Παντως ακομα και αν δεν ειναι επισημα αποδεδειγμενο τι εχουμε να χασουμε με το να το δοκιμασουμε, εφοσον σιγουρα και κατηγορηματικο δεν προκειται να προκαλεσει καποια παρενεργεια?

 

Αν το μονο που χανουμε ειναι τα λεφτα μας και ενα ταξιδι στην θεσσαλονικη τοτε ισως να αξιζει το ρισκο. Δεδομενου πως ειναι λογικες οι τιμες βεβαια.

 

Γιαυτο αν μπορεις φιλαρακι ριξε καμμια ενδεικτικη τιμη, να ξερουμε που βαδιζουμε.

 

όπως είπα και πιο πάνω οι τιμές είναι τσουχτερές!εγώ χρειάστηκε να πάω 18 φορες επί 50 ευρό τη φορα= 900 +150 ευρό για τι πρώτη εξέταση άμα βάλω και της βενζίνες έκανα γύρο στα 150 χιλιόμετρα πήγαινε έλα μου φύγαν αρκετά, αλλα ευτυχώς είχα και το κολλητό μου παρέα και μοιραζόμασταν τα έξοδα μετακινήσεις.εγώ είχα αρκετές αλλεργίες όμως εσείς μπορεί να έχετε λιγότερες..αλλα νομίζω πως είναι πιο φθηνά από την απευαισθητοποιηση και πιο αποτελεσματικό, και το κυριότερο ούτε βελόνες ούτε τίποτα όλα γίνονται αγγίζοντας 2 σιδερα.και θα σας αγγίζουν με 1 σιδεράκι σαν στυλο στο νύχι του χεριού σας για να περνούν κάποιες πληροφορίες. καθόλου πόνος πιστέψτε με.χθες βρήκα των φίλο μου που κατεβαίναμε μαζί ο οποιος υπέφερε από αλλεργικό άσθμα των ρώτησα τι λέει και μου απάντησε ότι δεν των πείραξε καθόλου φέτος για πρώτη φορα και χαλάλι τα λεφτά που έδωσε..και λίγα λόγια ακόμη θα κατεβαίνετε 1 φορα την βδομάδα δεν μπορείτε να πάτε κάθε μέρα και η μαλακια είναι πως κανεις τόσο κόπο για να κανεις μια θεραπεία των 10 λεπτών και φεύγεις πάλι..μετά τι θεραπεία θα σας ζητούν να πίνετε περίπου 1 λίτρο νερό σε 24 ώρες δεν είναι απαραίτητο αλλα κάνει καλο στη αποτελεσματικότητα της θεραπείας.επίσης μπορεί να θεραπεουσi δυσανεξίες δηλαδή οποιος δε μπορεί να πιει γάλα ασπιρίνες και διαφορα φάρμακα πλέον θα μπορεί να τα παίρνει..

 

---------- Προσθήκη στις 01:43 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 01:29 ----------

 

Παντως ακομα και αν δεν ειναι επισημα αποδεδειγμενο τι εχουμε να χασουμε με το να το δοκιμασουμε, εφοσον σιγουρα και κατηγορηματικο δεν προκειται να προκαλεσει καποια παρενεργεια?

 

Αν το μονο που χανουμε ειναι τα λεφτα μας και ενα ταξιδι στην θεσσαλονικη τοτε ισως να αξιζει το ρισκο. Δεδομενου πως ειναι λογικες οι τιμες βεβαια.

 

Γιαυτο αν μπορεις φιλαρακι ριξε καμμια ενδεικτικη τιμη, να ξερουμε που βαδιζουμε.

εμενα η μονη παρενέργεια που με προκάλεσε είναι να με θεραπεύσει πλήρως από τον βήχα από των πονοκέφαλο και απ τα δάκρυα! όχι καμια παρενέργεια και ο φίλος μου που με έστειλε εκεί την είχε κάνει πιο παλιά από μένα που των σύστησε ο καλύτερος δερματολόγος του νομου μου να πάει εκεί, δεν έχει καμια απόλυτος παρενέργεια, ισα ισα από ότι ισχυρίζονται οι ίδιοι κανεις καλο στον οργανισμό σου και τα κύτταρα υποδέχονται με ανακούφιση της πληροφορίες που τα δίνουν και επίσης η κοπέλα που το χειρίζονταν και κάθεται διπλα σου όταν πήγαινα ήταν έγκυος,λες να ρίσκαρε αν ήταν επικίνδυνο τη ζωή του βρέφους? καλά είναι άμα πάτε να γράψετε και εσείς της εντυπώσεις σας στ forum για να βοηθήσουμε περισσότερο κόσμο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεί να θεραπεουσi δυσανεξίες δηλαδή οποιος δε μπορεί να πιει γάλα ασπιρίνες και διαφορα φάρμακα πλέον θα μπορεί να τα παίρνει

 

Να δω πότε θα δίνουν θειικό οξύ σε υπόθετο για να θεραπεύονται όσοι διαδίδουν τέτοιες επικίνδυνες μπούρδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Παιδια να ρωτησω, επειδη η περιοδος σιγα σιγα πλησιαζει (Αν και εχουμε ακομα χειμωνα), ποτε να παω στον γιατρο να μου ξαναγραψει φαρμακα για φετος, για να μην το αφησω και εχω παλι συμπτωματα? Περσι που ηταν η πρωτη φορα που αποφασισα να επισκεπτω γιατρο για το θεμα, μου εγραψε Aurid, και πιστευω με βοηθησαν. Οποτε συνεχιζω με αυτο να υποθεσω ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να ρωτησω, επειδη η περιοδος σιγα σιγα πλησιαζει (Αν και εχουμε ακομα χειμωνα), ποτε να παω στον γιατρο να μου ξαναγραψει φαρμακα για φετος, για να μην το αφησω και εχω παλι συμπτωματα? Περσι που ηταν η πρωτη φορα που αποφασισα να επισκεπτω γιατρο για το θεμα, μου εγραψε Aurid, και πιστευω με βοηθησαν. Οποτε συνεχιζω με αυτο να υποθεσω ε?

Για ποιο λόγο να πάρεις φάρμακα;

Εγώ παίρνω φάρμακο όταν με ΠΙΑΣΕΙ η αλλεργία όχι για να μην με πιάσει!

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό το άγχος που σε πιάνει γιατί και το άγχος παίζει ρόλο για τις αλλεργίες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω αγχωθει, απλως καθε χρονο με πιανει και αμα με πιασει δεν μαφηνει. Φυσαω ρολα ολοκληρα, οποτε θελω απλα να ειμαι προετοιμασμενος. Εσυ λες οτι το φυσιολογικο ειναι να ξεκινας τα φαρμακα οταν σε πιανει καταροη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...