Προς το περιεχόμενο

Nvidia Drivers


john2gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω την 301,42 και παρότι είχα βάλει την έκδοση του flash την 10,3 είχα θέμα, στα καλά απλά πέταγε ένα μήνυμα ότι έκανε recovery τον kernel αλλά τελευταία μου έσβηνε την οθόνη και αναγκάστηκα να απενεργοποιήσω το gpu acceleration

 

 

Edit

 

έβαλα την 295,73 και μου πέταξε το μήνυμα αυτή την φορά προσπαθώντας να δω ταινία με dxva στον mpc κάτι το οποίο παλιότερα που την είχα αυτή την έκδοση δεν μου τοπ έκανε

 

To downgrade το έκανα με την επιλογή clean install αλλά μήπως θα έπρεπε να το κάνω καλύτερα με το disk sweeper ?

Επεξ/σία από pagratios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Παιδιά σκέφτηκα να περάσω τους καινούργιους drivers, έτσι σε δουλειά να βρισκόμαστε. Παρατήρησα όμως ότι ανάλογα με την επιλογή γλώσσας στο site της nvidia, βλέπω τους drivers να έχουν διαφορετικό μέγεθος.

 

Υπάρχει κάποια διαφορά; Πιο συγκεκριμένα:

 

USA 306.23 --> 175Mb

UK 306.23 --> 217Mb

 

Ποιους να κατεβάσω οέο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κι εγώ δεν πιστεύω ότι έχει καμία ουσιαστική διαφορά, προς θεού ίδιος driver είναι. Απλά δεν θυμάμαι από που κατέβαζα εγώ. Θα κατεβάσω τους πιο "φθηνούς" μάλλον :-D :-D

 

Να κάνω μια ερώτηση με την ευκαιρία.

 

Το Adaptive VSync είναι χαρακτηριστικό μόνο της νέας σειράς καρτών της nvidia, ή είναι θέμα driver; Ρωτάω επειδή στις επιλογές του control panel, όπως θα δείτε και στην φωτογραφία, μου το εμφανίζει ως επιλογή κι ας έχω την 9800GT.

post-202862-0-86697400-1347554620_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε έφτιαξα

NVIDIA Adaptive Vertical Sync – dynamically enables vertical sync based on your current frame rates for the smoothest gaming experience. Adaptive VSync is supported on all GeForce 8-series and later GPUs.

από τους 301.42

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε έφτιαξα

 

από τους 301.42

 

Υπέροχα, δηλαδή απλά το ενεργοποιώ από το control panel έτσι;

 

Και κάτι τελευταίο, επειδή δεν έχω ψαχτεί και πολύ επί του θέματος. Θυμάμαι τα περισσότερα παιχνίδια έχουν επιλογή για το VSync, στις επιλογές γραφικών. Γενικά αν το ενεργοποιήσω από το control panel, όπως και οποιαδήποτε άλλη επιλογή, θα τρέχει σε όλα τα games χωρίς να χρειάζεται να κάνω κάποια τοπική ρύθμιση στο κάθε game;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Αν και το έχω αναφέρει και παραπάνω έχω τους driver 280.26 και έβαλα τους τελευταίους και με το που έβαλα να δω ταινία με DXVA κατευθείαν μαύρη οθόνη μάλλον κρασαρε αλλά δυστυχώς δεν έκανε επανεκκίνηση τον kernel.

 

ευτυχώς είχα κάνει κάνει σημείο επαναφοράς.

 

Ξέρετε τι μπορεί να φταίει? Έχω την 9800GTX+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Super Moderators

καιρό είχαμε να ενημερώσουμε (τυπικά)

 

Forceware 310.64 Beta με FarCry 3, Black Ops 2 και AC3 improvements

 

http://www.guru3d.com/files_details/geforce_310_64_beta_driver_download.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...