Προς το περιεχόμενο

Nvidia Drivers


john2gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Yeap, ούτε flickering ούτε θολά textures ούτε κάποιο pop-up.

 

Στο GRAW2 θεωρούσα unplayable το AGEIA Island σε 1920x1440 μιας και το framerate έπεφτε συχνά στα 30. Τώρα όταν γίνεται χαμός, πέφτει μέχρι τα 40.

 

Γενικά σε όλα τα παιχνίδια βλέπω καλύτερες επιδόσεις, δεν είναι μόνο σε κάποια συγκεκριμένα. Και εννοείται ότι μιλάμε για High Quality Clamp AF, χωρίς καθόλου optimizations

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο με τους 190.15, όσο και με τους 186.18 έχω προβλήματα στο Ghostbusters. Όποτε στην οθόνη είναι κάποιος από τους βασικούς χαρακτήρες το framerate παίρνει κυριολεκτικά την κάτω βόλτα.

 

Επίσης μιας και τους πέρασα, δοκίμασα και το Overlord2 και δεν μου έτρεχε τόσο καλά όσο με τους 190.15!

 

 

PS: Εννοείται ότι μετά τις πρώτες δύο δοκιμές ξαναπέρασα τους 190.15 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει δοκιμάσει κανείς τους 190.15 με μονοπύρηνη κάρτα? Το perfomance boost αφορά μόνο το SLi ή γενικά?

 

Χωρίς είμαι κανάς ειδικός ή γενικά να ασχολούμαι ιδιαίτερα με τα benchmarks, δεν είδα διαφορές στα Prototype και 3dMark2006 με αυτούς, σε 9800GTX. Έτσι, γύρισα στους 186.18. Σίγουρα όμως μπορεί κάποιος που τους τέσταρε περισσότερο, να έχει άλλη ακόμη πιο χειροπιαστή και εμπεριστατωμένη άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγήκαν και οι 186.18 WHQL (final) σήμερα...

 

Ειναι η μοναδικη φορα που αντιμετωπισα προβλημα με drivers nvidia με τους 186.18 που εβαλα. καθε φορα που ανοιγα το pc μου ειχε κανει την αναλυση 1024χ768 και επρεπε να την ξαναρυθμισω σε μεγαλυτερη . Εβαλα παλι τους 185 και ολα καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...