Προς το περιεχόμενο

Toshiba G810 299 @ Media Markt


Innersense

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στο Expansys αλλαξανε την τιμη και βγαινει 260 πλεον με μεταφορικα κλπ

Πιο πολυ συμφερει πλεον απο mediamarkt που εχει και destinator

Ηρθε σε κανενα απο εσας που παραγγειλατε απο expansys ?

 

btw mediamarkt εχει ακομα την προσφορα η εληξε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Καλά για όσους θέλουν απλά την πιο φτηνή τιμή απο Ελλάδα παίζει και εδώ

 

Σύμφωνα με κάποιους που το αγόρασαν απο Media Markt έχει Destinator 7, αλλά παίζουν κάποιο προβληματάκια με την πληκτρολόγιση Ελληνικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το expansys εχει πακετο με 204 ευρω χωρις μεταφορικα...Με το κουπονι Printems βγαινει στα 206,2 π ειναι μια παρα πολυ καλη τιμη...εγω το αγορασα με το εταιρικο ΑΦΜ και μου κοστισε 172 ευρω...δηλαδη τσαμπα σε συγκριση με την χαμηλοτερη τιμη των 299 ευρω του mediamarkt...

η μονη διαφορα ειναι οτι δεν υποστηριζει αρχικα ελληνικους χαρακτηρες...αν πιστευετε οτι αξιζουν 125 ευρω παραπανω για τα ελληνικα τι να σας πω :P ...(αν κ απ οτι διαβασα η υποστηριξη ελληνικων χαρακτηρων γινεται ευκολα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το expansys εχει πακετο με 204 ευρω χωρις μεταφορικα...Με το κουπονι Printems βγαινει στα 206,2 π ειναι μια παρα πολυ καλη τιμη...εγω το αγορασα με το εταιρικο ΑΦΜ και μου κοστισε 172 ευρω...δηλαδη τσαμπα σε συγκριση με την χαμηλοτερη τιμη των 299 ευρω του mediamarkt...

η μονη διαφορα ειναι οτι δεν υποστηριζει αρχικα ελληνικους χαρακτηρες...αν πιστευετε οτι αξιζουν 125 ευρω παραπανω για τα ελληνικα τι να σας πω :P ...(αν κ απ οτι διαβασα η υποστηριξη ελληνικων χαρακτηρων γινεται ευκολα)

 

Έδωσες και στοιχεία τιμολόγησης και αποστολής στην εταιρεία ή μόνο το ΑΦΜ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το παρελαβα χτες,6 μερες μετα την παραγγελια.Το κινητο ειναι φοβερο,πρωτη φορα δουλευω με windows mobile και ειναι διαφορετικα απο οτι περιμενα.Βασικα περιμενα να ειναι αργο αλλα ο 400αρης κανει πολυ καλη δουλεια.Εχωσα και το mobile shell και ολα πολυ καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τελικά το πήρε κανένας απο το MM? Γιατί είναι κατι μέρες τώρα που το κοιτάω και ψήνομαι να το πάρω αλλά δεν είμαι σίγουρος για τα προτερήματα του MM έναντι του expansys...Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μπορώ να στείλω SMS στα ελληνικά και να μην παίζει καμια πατάτα με το unicode που το κάνει 76 γράμματα/SMS όπως εχω διαβάσει, και να διαβάζει και να γράφει ελληνικούς χαρακτήρες στα Office... Το menu δεν με νοιάζει αν θα εχει ελληνικά ή οχι.. Το destinator δεν με ενδιαφέρει και τοσο (εεε...έχω ενα... ενα παλιο;)). Ας μου απαντήσει pleeeease και κάποιος που το πήρε από expansys να βοηθήσει έναν co-insomniac με τις εμπειρίες του...:-D

 

ΑΑΑΑ και τι παίζει με το support?? (ειδικά όσοι το πήραν απο expansys) 1 ή 2 χρόνια? smartec ή multiflash?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει εγγυηση 2 χρονια απο κανονικα...την υποστηριξη για ελληνικα sms θα την εχεις κανονικα με 160 χαρακτηρες ανα sms και ακομα να θες μπορεις να τα κανεις τα παντα ελληνικα με rom που παρεχεται δωρεαν απο την smartec ...δεν αξιζει απο Mm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει εγγυηση 2 χρονια απο κανονικα...την υποστηριξη για ελληνικα sms θα την εχεις κανονικα με 160 χαρακτηρες ανα sms και ακομα να θες μπορεις να τα κανεις τα παντα ελληνικα με rom που παρεχεται δωρεαν απο την smartec ...δεν αξιζει απο Mm

 

οσον αφορά Office? Δεν με νοιαζει λεξικό αλλα να μπορώ να κανω ενα edit ή να διαβάσω.. δεν υπάρχει τπτ πιο εκνευριστικό απο τα τετραγωνάκια.. προτιμώ την αγγλική rom αλλά αν δεν εχει αυτά...

 

edit: την ελληνική rom την παίρνω free?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βγώ λίγο off topic ξανά, αλλά πάω και χαζεύω Diamond και Touch HD και τα παίρνω στο κρανίο που δεν έχουν flash όπως το G810 (που διαβάζω σε review ότι έχει γενικά πολύ καλή ποιότητα στις φωτογραφίες του)

 

Μα είναι δυνατό συσκευές με διπλάσια-ΤΡΙΠΛΑΣΙΑ τιμή να μην έχουν λογικά πράγματα που έχεουν πιο προσιτές συσκευές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ειναι διαφορετικες συσκευες π.χ. το Diamond ειναι πολυ μικρο και δεν ειναι σαν παντοφλα στο χερι, εχει VGA οθονη που εχει μεγαλη διαφορα απο την 320χ240, εχει την εγγυημενη ποιοτητα συνομιλιας των HTC που δυστυχως αρκετοι αλλοι κατασκευαστες δεν εχουν με αποτελεσμα να ακουγεσαι ή να σε ακουνε απο το πηγαδι ή να κανει παρασιτα το bluetooth κατι που δε φαινεται στα specs, εχει υποστηριξη σε ROM απο την κοινοτητα του xda-developers κλπ. - βεβαια εχει και μικρη στανταρντ μπαταρια αναγκαστικα λογω μεγεθους και λειπουν κατι τετοιες λεπτομερειες οπως το φλας...

Η τιμη των HTC βεβαια ειναι - και δε θα παψω να το λεω παροτι εχω αγορασει 3 HTC - υπερβολικη και δε μπορει ενα κινητο τηλεφωνο να κοστιζει παραπανω απο ενα laptop. Και μπορει εγω να τα παιρνω τσαμπα με εταιρικη συνδεση, χωρις ΦΠΑ κλπ. αλλα μιλαμε για τρελλη υπεραξια για συσκευη...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει εγγυηση 2 χρονια απο κανονικα...την υποστηριξη για ελληνικα sms θα την εχεις κανονικα με 160 χαρακτηρες ανα sms και ακομα να θες μπορεις να τα κανεις τα παντα ελληνικα με rom που παρεχεται δωρεαν απο την smartec ...δεν αξιζει απο Mm

 

το πήρα το κινητάκι και είναι κουκλί! το μόνο μου πρόβλημα είναι τα ελληνικά.. Ρε παιδιά πως γραφω ελληνικά?? μπορώ να γράψω και ελληνικα και αγγλικά με το native πληκτρολόγιο ή θέλει μαγικά? θέλει άλλες ρυθμίσεις για τα sms άλλες για τα windows εν'γένει? ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑ!!!!:shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εμενα μολις μου ηρθε :) ...γινεται να βαλεις ελληνικο πληκτρολογιο οπως γινεται να κανεις ακομα και τα windows ελληνικα...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=198675&highlight=toshiba

 

ριξε μια ματια εδω γιατι δεν εχω χρονο και θα βρεις τις λυσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη βλεπω οτι το εχουν παρει και καποιοι που δεν ειχαν ppc-κινητο, βαλτε οπωσδηποτε το nodata.cab (google it) για να κλεινετε το internet μεσω κινητης, ωστε να μην τυχον συνδεθειτε στο internet χωρις να το καταλαβετε και χρεωθειτε με τιποτα τρελες χρεωσεις (ειδικα οσοι εχετε κινητο με συνδεση μεγαλη προσοχη σε αυτο)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...