Προς το περιεχόμενο

MacBook Pro αγορα απο καναδα...


Skierpetros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας την παρασκευη επιτελους φευγω για καναδα .... και θα παρω ενα macbook pro 2.66 GHz με την σημερινη ισοτιμια 1715 ευρω με δισκο 320 στις 7200 rpms... Πρεπει να προσεξω κατι οταν το παρω??? θα εχω προβλημα με την μπριζα του ρευματος???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O δισκος ο 320 με τις 7200 rpms θα ειναι ποιοτικα καλος ή να το παρω με τον κανονικο δισκο... και αργοτερα οταν γυρισω ελλαδα να τον αλλαξω εγω και να μου μεινει ο παλιος....???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O δισκος ο 320 με τις 7200 rpms θα ειναι ποιοτικα καλος ή να το παρω με τον κανονικο δισκο... και αργοτερα οταν γυρισω ελλαδα να τον αλλαξω εγω και να μου μεινει ο παλιος....???

 

Εγω αυτο θα εκανα..

 

Oταν ερθεις Ελλαδα θα δωσεις 73 ευρω κ θα βαλεις σιγουρα τον καλυτερο δισκο κ θα εχεις μαλιστα 5 χρονια εγγυηση . (ενω ο μαμισιος της apple θα ειχε 1 μονο χρονο)

 

Μαλιστα με 10 ευρω παιρνεις κ ενα αλουμινενιο κουτακι κ κανεις τον μαμισιο εξωτερικο.

 

 

Ετσι με συνολο 83 ευρω θα εχεις 2 σκληρους(μαλιστα ο κυριος σκληρος θα εχει 5 χρονια εγγυηση) και ενα κουτακι εξωτερικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φίλε και καλή αγορά! Για να σε βοηθήσω εγώ έχω το 17" και επέλεξα με τον 320 7200 rpm απο την Apple. Πήγα και είδα στο Hardware ότι το model είναι: ST9320421ASG. Δές στο google για πληροφορίες του σκληρού και αν σου κάνει. Ελπίζω να βοήθησα!

 

EDIT: Λογικά και στον 15" τον ίδιο σκληρό θα βάζουν πιστεύω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το product number που παρεθεσε ο φιλος kdiamant προκυπτει οτι εχουν βαλει τον seagate momentus 7200.3 320gb.

 

Θεωρειται λιιιιιγο υποδεεστερος απο τον wd black scorpio 320gb 7200 rpm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο αποψη θερμοτητας και καταναλωσης μπαταριας τι παιζει?

 

Απο αποψη καταναλωσης μπαταριας δεν παιζει καμμια διαφορα..

 

Απο αποψη θερμοτητας, εξαρταται απο τον δισκο 5400 που γινεται η συγκριση.

Υπαρχουν 5400 δισκοι που ειναι πιο ζεστοι απο 7200,υπαρχουν κ αλλοι που ειναι πιο κρυοι.

 

Παντως αυτος ο wd 7200 δεν ειναι ζεστος(ειναι μαλιστα λιιιιγο πιο δροσερος απο τον seagate 7200), το πολυ-πολυ να ειναι ελαχιστα (1-2 βαθμους) ζεστοτερος απο τον μαμισιο 5400.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

aaa ok :P! κατι σε 500 Gb αντι για 320 με 7200 για αυτο το μοντελο υπαρχει?

 

 

Οχι ακομα...

 

Στο εξωτερικο εχει βγει ο seagate momentus 7200.4 500gb, αλλα υστερει ελαχιστα σε σχεση με τον wd scorpio black.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ενταξει και μετα το καλοκαιρι να τον παρω δεν με πειραζει... κατι τελευταιο σχετικα με το applecare επειδη το πηρα εκτος ελλαδας εχω το δικαιωμα μεσα στον πρωτο χρονο να το αγορασω απο οποιαδηποτε χωρα ή παλι απο καναδα θελει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...