Προς το περιεχόμενο

Windows 7 Desktop screenshots


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eιναι απλα καποια gadget που κατεβασα για τα windows 7

Tπτ παραπανω:-)

 

βασικά βρήκα κάποια από vista αλλά αυτό για την μπαταρία δεν έχω βρει αν έχεις/τε κανα λινκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 819
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευγε για την ομαδα σου:-)

Τι να κανουμε αφου ειναι ομαδαρα :-D

 

βασικά βρήκα κάποια από vista αλλά αυτό για την μπαταρία δεν έχω βρει αν έχεις/τε κανα λινκ

 

Aυτο εδω ειναι

http://gallery.live.com/liveItemDetail.aspx?li=4c482122-d47c-4d8c-a181-d38bdf4757d2&bt=1&pl=1

 

Και εδω εχει και πολλα αλλα που μπορεις να διαλεξεις

http://gallery.live.com/results.aspx?c=0&bt=1&pl=1&st=5

 

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

63724034.jpg

 

καλησπερα και απο μενα! ειδα αυτο το thread και αρχισα να ζηλευω και λεω το βραδυ να κατσω να φτιαξω τα 7 μου....

2 ερωτησουλες μονο που εχω βλεποντας το thread ειναι οι εξης.

πιο ειναι το gadget στο πλαι που κανει system monitoring? και οσον αφορα το rocketdok η μπαρα στο πλαι πρεπει να ειναι του rocket, τα εικονιδια πανω ειναι του rocket(δημιουργει 2 μπαρες δλδ) η αλλο προγραμμα? η πρεπει να κατεβασω κατι extra εκτος απο το rocket? ρωταω γιατι δεν ξερω πρωτη φορα ασχολουμαι με αυτου του ειδους.,...

ευχαριστω :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το gadget στο πλαι που κανει system monitoring είναι το GPUMonitor και προϋποθέτει να έχεις εγκατεστημένο το riva tuner.

Το rocket dock δε μπορεί να δημιουργήσει 2 μπάρες. Η δεξιά είναι του rocket όπως πολύ σωστά είπες, η πάνω είναι το rklauncher. Για εικονίδια μπορείς αν βρεις και να χρησιμοποιήσεις άπειρα στο site του rocket dock.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tzimmy πως γίνετε στο GPUMonitor να βάλω να δείχνει το fan duty cycle και τις θερμοκρασίες του cpu και πόσο % λειτουργεί??από τις ρυθμίσεις του GPUMonitor δεν κατάφερα τίποτα :( τώρα το έχω έτσι:

captureji.jpg

και επίσης κάτω αριστερά δίπλα από το start των windows έχεις 4 μικρά εικονίδια το το τελευταίο πως το βάζω??αλλά σε μεγάλο το είχαν τα vista από μόνα τους αλλά τώρα στα 7 δεν το έχει :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tzimmy πως γίνετε στο GPUMonitor να βάλω να δείχνει το fan duty cycle και τις θερμοκρασίες του cpu και πόσο % λειτουργεί??από τις ρυθμίσεις του GPUMonitor δεν κατάφερα τίποτα :( τώρα το έχω έτσι:

captureji.jpg

και επίσης κάτω αριστερά δίπλα από το start των windows έχεις 4 μικρά εικονίδια το το τελευταίο πως το βάζω??αλλά σε μεγάλο το είχαν τα vista από μόνα τους αλλά τώρα στα 7 δεν το έχει :(

 

Όλα αυτά φίλε γίνονται μέσω rivatuner. Θα πας στο hardware monitoring, πάτα setup κάτω δεξιά και αφενός μάρκαρε όποιο utility θέλεις, αφετέρου μπορείς πατώντας το plugins να προσθέσεις και ένα κάρο ακόμα επιλογές. Επίσης στο guru3d έχει επιπλέον plugins. Αν χρειαστείς κάτι ακόμα ξαναρώτα.

 

Τα 4 εικονίδια που λες είναι η γραμμή γρήγορης εκκίνησης. Οδηγίες θα βρεις εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ πολύ φίλε μου θα κάνω τα πειράματά μου αύριο και αν χρειαστώ κάτι θα ξαναρωτήσω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το gadget στο πλαι που κανει system monitoring είναι το GPUMonitor και προϋποθέτει να έχεις εγκατεστημένο το riva tuner.

Το rocket dock δε μπορεί να δημιουργήσει 2 μπάρες. Η δεξιά είναι του rocket όπως πολύ σωστά είπες, η πάνω είναι το rklauncher. Για εικονίδια μπορείς αν βρεις και να χρησιμοποιήσεις άπειρα στο site του rocket dock.

 

σε ευχαριστω για τις πληροφοριες.... θα πεσει δουλεια μετα να δουμε τι θα βγει! για οτιδηποτε θα ξαναποσταρω! και παλι thanks!:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τη βοήθεια συμφορουμιτών τελειοποίησα την επιφάνεια εργασίας μου!!!

 

edit: τώρα που το παρατηρώ, μου φαίνονται λίγο πεσμένα τα ρολόγια της κάρτας γραφικών! WTF?

post-20673-129063028201_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...