Προς το περιεχόμενο

Ταυτοποίηση των καρτοκινητών ως τον Ιούνιο 2010


21century

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δες το ποστ 27

 

 

 

Το πρωτο συμπερασμα που βγαζω , ειναι οτι ο Παπαδοπουλος μιλουσε πολυ σωστοτερα τα Ελληνικα ,απο πολλους απο εμας ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω οτι ειναι πονηρο το θεμα...θα μας αναγκασουν ολους να κανουμε συνδεσεις..+παγια+ σιγουρα 30Ε το μηνα στις εταιριες..Μεχρι τωρα ο μονος λογος που ειχα καρτα ηταν η ανωνυμια και το οτι πληρωνα οσο χρειαζομουν...τωρα ομως...ερχονται δυσκολες μερες...

 

Δεν σε αναγκάζει να κάνεις σύνδεση. Κάρτα θα έχεις και πάλι, απλά θα ξέρει ο παροχός κινητής ποιός πελάτης του έχει την κάθε κάρτα και συσκευή.

 

Την ανωνυμία θα την έχεις, δεν στην στερεί κανείς. Μόνο με εισαγγελική εντολή θα μπορεί κάποιος να μάθει τα στοιχεία κάποιου στην περίπτωση κακόβουλης κλήσης.

 

Συγνώμη, κι αν τελειώσει η μπαταρία μου, και θέλω να βάλω την κάρτα μου στο κινητό της κοπέλας μου, δεν θα γίνεται γιατί θα είναι μπλοκαρισμένο;; :mad::mad:

 

Τι μαλ.... που είναι!

 

Δεν είπε κανείς τίποτα για κλείδωμα. Μπορείς να βάλεις την κάρτα σου σε όποιο κινητό θέλεις.

 

Η καταχώριση των στοιχείων θα ελαττώσει τις κακόβουλες φάρσες (έχουν τύχει και σε εμένα), και τις κλοπές κινητών. Δεν θα ρισκάρει κανείς να χρησιμοποιήσει κλεμμένο κινητό, καθώς θα μπορούν να τον βρουν αμέσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι και θα βγαίνει τόσο εύκολα εισαγγελική εντολή επειδή κάποιος κάνει φάρσα...lol man :P

 

όχι απλά οι ΕΤΑΙΡΙΕΣ θα μπλοκάρουν την πρόσβαση στο εκάστοτε κλεμμένο κινητό (ΙΜΕΙ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα πραγμα που μου ηρθε ειναι αν πας στρατο.Δεν θα εχεις κινητο?Νομιζω πως χαθηκες.Δεν εχω παει,απλα λεω τη σκεψη μου.

 

Επισης,ο μονος λογος που βγαινουν οι νομοι ειναι γιατι θα τους δεχτουμε.Μην αρχιζω να απαριθμω.

 

Δεν ξερω γιατι μπορει να βγει αυτος ο νομος,αλλα δεν θα περιμενω να βγει μια ειδηση που θα λεει.."Aυτη ειναι η αληθεια για το νεο καρτονομο".

 

Απλα θα σταματησω να εχω κινητο.Εχω σταθερο,mail,και τηλεφωνητη.Ε οποιος θελει ας επικοινωνησει με αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σοβαρευτείτε... Σαφώς και έπρεπε να εφαρμοστεί αυτό το μέτρο διότι μη ξεχνάτε ότι η χώρα διήρχετο μιαν κρίσην αναζητούσα διέξοδο εξ ενός πολιτικού αδιεξόδου εις το οποίον είχε εισέλθει. Από μακρού χρόνου η αδυναμία της συνενοήσεως μεταξύ των υπευθύνων πολιτικών παραγόντων της χώρας, παρά πάσαν επίκλησην του ανωτάτου άρχοντος της χώρας ειχε περιαγάγει την χώραν εις αδιέξοδον.

 

Ουδείς εκ των πολιτικών αρχηγων ανελάμβανε να βοηθήσει τον ανώτατο άρχοντα ωστις αναζήτει λύσην εντός των συνταγματικών πλαισίων της ανευθυνότητός του δια να βγάλειν την χώραν από το αδιέξοδον.

 

Η κατάστασις αυτή προστιθεμένη εις μίαν αναρχικήν αντίληψην η οποία είχε επιβληθεί σχεδόν εις όλα τα άτομα της κοινωνίας είχε δημιουργήσει τον έσχατον κίνδυνον να αλωθείν η χώραν από τα καρτοκινητά.

 

ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΝΕΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ και οχι αρχαια:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τώρα;

Φάρσες απο τηλεκάρτα;

Ή θα δίνουμε ταυτότητα,ΑΦΜ και θα υπογράφουμε υπεύθυνη δήλωση για να αγοράσουμε μία τηλεκάρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

post απο το blog μου:

Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΔΕΡΦΟΣ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΠΟΛΟΥΣ ΑΣΣΟΥΣ ΣΤΟ ΜΑΝΙΚΙ ΤΟΥ!

 

Μετά την πλύση εγκεφάλου που ξεκίνησε μαζικά από πρόπερσι περίπου και εξακολουθεί να γίνεται με σκοπό να κάνουμε όλοι τα καρτοκινιτά μας σύνδεση ώστε να "έχουν" (τώρα το ποιοι είναι πολύ μεγάλη κουβέντα - ας πούμε η νέα τάξη πραγμάτων με λίγα λόγια), άλλον έναν τρόπο να μας παρακολουθούν και να μας ελέγχουν, τώρα η €υροπαϊκή ένωση καταντά υποχρεωτική την ταυτοποίηση των καρτοκινητών!!!!

 

Δηλαδή εαν θέλουμε να έχουμε καρτοκινητό πρέπει να δώσουμε την ταυτότητα μας, εάν δεν το κάνουμε αυτό θα μας ακυρώσουν τον αριθμό. Παράλληλα θα πρέπει να δηλώσουμε και το ΙΜΕΙ της συσκευής ωστε αυτή να είναι ανιχνεύσιμη.

 

Μετά το μεγαλύτερο φακέλωμα στην ιστορία της ανθρωπότητας, το FACEBOOK, και όλλα τα άλλα παρόμοια sites,

την πλύση εγκεφάλου για την απόκτηση πιστωτικής αλλά και δανείου (στον σύγχρονο κόσμο μας τα λεφτά δεν τυπώνονται πλέον - δημιουργούνται ηλεκτρονικά απο κάθε δάνειο που δίνεται αλλα και με πιστωτικές αφού στην ουσία είνναι δάνειο),

την πλύση εγκεφάλου ώστε να μένουμε σπίτια μας (γιατι έτσι είναι πιό εύκολο να μας ελέγξουν,

κι ακόμα κι αν βγούμε, υπάρχουν κάμερες παντού,

την δικαιολογία της τρομοκρατίας για να μπορούν να εφαρμόζονται οι κάμερες και λοιπά παρόμοια χωρίς να αντιστεκόμαστε αφού είναι για την "ασφάλεια μας",

την άρση απορρήτου στο ίντερνετ,

και τόσα άλλα που δεν μου έρχονται τώρα.

 

Έρχεται λοίπόν άλλο ένα μέτρο για την εκμηδένιση λίγο ακόμα ελευθερίας κι απορρήτου.

 

Σε λιγάκι δεν εκπλήσσομαι αν μας ζητούν ταυτότητα και για τα GPS, στο America γίνεται εδώ και 10ετίες

Το μόνο που λείπει δηλαδή έιναι να μας βάλουν και κάμερες μεσα στο σπίτι μας, οι κοριοί έχουν μπεί είδη...

 

Όπως λένε και οι TXC: "μας βάλαν σε μια πόλη για να μας ελέγχουν μ' ευκολία"

 

Μπορεί όλλα αυτά που λέω πραπάνω να ακούγονται υπερβολικά και χοντράδες αλλα αν το ψάξετε λίγο το θέμα θα δείτε οτι είναι έτσι και φοβάμαι και χειρότερα...

 

Απο εμένα τα @@ μου θα πάρουν πάντως!

Προτιμώ να το πετάξω ή τουλάχιστον απλά να το ανοίγω για υπερέκτακτες ανάγκες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι πάντως που υπάρχουν παλικάρια που λένε οτι θα το πετάξουν από τη Ζωή τους.

Και ακόμα ποιο πολύ θα χαρώ να το δω στην πράξει να γίνεται.

Εγω πάντως πέρα από τα λόγια θα το κάνω και πράξει.

Υ.Γ. Δεν ειναι επιθετική η στάση μου στο ποστ μου αυτό αντίθετος προσπαθώ να σας ενθαρρύνω ;)

Nα δω τι θα μου πουν απο την Cosmote όταν θα με πάρουν τηλ να ζητήσουν τα στοιχεία μου και θα τους πω δεν τα δίνω κλείστε το! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα δω τι θα μου πουν απο την Cosmote όταν θα με πάρουν τηλ να ζητήσουν τα στοιχεία μου και θα τους πω δεν τα δίνω κλείστε το! :D

 

Μακάρι να το έκαναν όλοι όσοι διαφωνούν αυτό,αλλά κλασικά δεν θα το κάνει κανείς και μετά θα τους φταίει το κακό το σύστημα,αφού όταν έρχεται η ευκαιρία να αντιδράσεις αδιαφορείς καλά να πάθεις,έτσι βεντούζα,ως και τηλεκάρτες με ταυτότητα και κάμερες στα καρτοτηλέφωνα,ζήτω το έθνος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μακάρι να το έκαναν όλοι όσοι διαφωνούν αυτό,αλλά κλασικά δεν θα το κάνει κανείς και μετά θα τους φταίει το κακό το σύστημα,αφού όταν έρχεται η ευκαιρία να αντιδράσεις αδιαφορείς καλά να πάθεις,έτσι βεντούζα,ως και τηλεκάρτες με ταυτότητα και κάμερες στα καρτοτηλέφωνα,ζήτω το έθνος

 

ας είμαι και ο μόνος που θα το κάνει **διεγραμμένο περιεχόμενο**υ.Και να σου πω και κάτι μαν?

Καλά μας κάνουν καλά κάνουν σε όλους μας έτσι μας αρέσει χρήμα εξουσία και ξύλο.

Πάρτε τώρα και τον βιολογικό πόλεμο από το Μεξικό!

(Όποιος εχει μυαλό μπορεί να καταλάβει οτι ο βιολογικός πόλεμος υπάρχει εδώ και χρονάκια και όλο ενα θα το βλέπουμε μπροστά μας λόγου του πληθωρισμού οποίος κατάλαβε κατάλαβε)

Ναι κάνει κάλο η ανθρωπινή ανακύκλωση.

Επεξ/σία από dimitris2006
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω να ορίσουμε μια μέρα και ώρα να κάνουμε και ένα party

στο msn και να τα πετάξουμε ταυτόχρονα για συμπαράσταση!

Έτσι οργανωμένα όχι μ@λακίες!

 

 

Δεν κάνω πλάκα!

ήμαστε άτομα της τεχνολογίας και της εξέλιξης

αλλά σε λίγο θα μπουν και σπίτια μας να μας νταντέψουνε!

 

Πάμε στα βουνά ορέ να αντισταθούμε συντρόφια!:-D

-Μας κόβουν το κάπνισμα, μας κόβουν την ελευθερία μας

μας κόβουν...

-Μην το πεις

-Το Bandwidth...:shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NOP$TRIM κορυφή σχόλιο,αφού είναι λογικό να δίνω στοιχεία για καρτοκινητό πες μου για τις δεν είναι λογικό σε λίγα χρόνια να έχουμε ονομαστικές τηλεκάρτες.

 

Καλά πάμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...