Προς το περιεχόμενο

ΟΤΕ: Αναβάθμιση ταχυτήτων, μείωση τιμών ADSL


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Τι τα γράφεις αυτά, θες να μας στείλεις αδιάβαστους?

φαντάζομαι τώρα αν είχες 50mbps θα έχεις τρελαθεί στο κατέβασμα ε?

Πάλι καλά λοιπόν που εγώ ξεκίνησα το internet μου με adsm και δεν με ενδιαφέρει καθόλου το κατέβασμα όπως πάρα πολλά άτομα κάνουν.Το ονομάζω και είναι Κακή χρήση του internet.

Μπαίνεις στο pc τους και εκεί βλέπεις απο ανόητη μουσική που δεν είναι καν τακτοποιημένη καμιά 20 αριά games που πότε τους δεν έχουν προλάβει να παίξουν και όσα trojan και ιούς και ταινίες θες.Αυτό είναι ωραίο?Είναι ωραίο να εχεις internet και να γίνεσαι αντικείμενο τον αντικείμενον σου?

Λοιπόν για πες μου αν είχες τωρα 50mbps πιστεύεις οτι θα τα εκμεταλλευόσουν?

Μακάρι για μένα να μην έρθει πότε αυτή η στιγμή γιατί μετά θα γίνει στάνταρ το λειτουργικό μας online λειτουργικό τα games μας και αυτά online και όλα θα περιστρέφονται γύρο από το internet :fear:

Μακριά!!!Καλύτερα 4mbps και σταθερά παρά 50 mbps και να πάμε μελλοντικά εκεί που λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 272
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators
τι να σου κάνει η forthnet ρε φιλαράκι να σου βάλει 50mbps? Ουτε τα 24 δεν πιάνετε καλά καλά.

 

γιατί οι άλλοι τα πιάνουν? :o

 

---------- Post added at 15:02 ----------

 

Tελικά μάθαμε τί γίνετε με τα φοιτητικά πακέτα???

 

Δέν θα με χαλούσε μια μείωση 16% μιας και ίδη έχω "έκπτωση" γιατί είναι με 13% ΦΠΑ εδώ στην Χίο...

 

τηλέφωνο στο 121 και θα μάθεις :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τα πραγματα ειναι απλα, μεχρι 2mbbs χρεισιμοποιουν 2 χαλκινο αγωγο νομιζω... γι αυτο οταν πηγα στη επαρχεια που μενω να κανω συνδεση πριν ενα χρονο ειχαν φαγωθει να βαλω μεχρι 2mbbs, γιατι θα τους αφηνα ελευθερη γραμμη.ΣΤΑ 4mbbs χρησιμοποιουν 4 χαλκινους αγωγους οποτε δεν ειναι τιποτα να το κανουν 8mbbs αφου κ στα 8 χρειαζονται 4 αγωγοι χαλκινοι(δηλαδη δεν θα κανουν καμια συνδεση στο καφαο.Απο 8mbbs και πανω χρεισημοποιουν 8 αγωγους χαλκιινους δλδ 4 ζευγαρια αγωγων, οποτε παλι ειναι ευκολα γι αυτους να μη κανουν τιποτα, θα γινουν ολα απο το dslam.Στην ουσια περιμεναν να παρουν το οκ για να ριξουν τις τιμες και θα το κανουν με 0 κατασκευαστικο κοστος , αφου ειναι ολα ετοιμα

Επεξ/σία από GIANNIS400
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι ετσι όλη

και εγω κατεβαζω μπορει να δω τη τενια μετα απο δυο μηνες επειδη δεν μπρολαβαινω αλλα θα την δω,

αλλα βάλε και οτι κατεβαινει πρεπει και να ανεβαινει ετσι χροιαζετε το γρηγορο ιντ , στο εξωτερικο κατεβάζουν τενιες σε μισαωρα ...

τωρα για το νομιμο κτλ ειναι άλλη ιστορια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
στο εξωτερικο κατεβάζουν τενιες σε μισαωρα ...

 

αν εννοείς των 1.4gb το κάνουμε και εδώ σε τόση ώρα...

 

ακόμα και των 2.2gb κάποιοι μπορούν και κατεβάζουν σε μισάωρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

για το 1.5gbps δεν το βρίσκω απίθανο, αλλά για μέσω δορυφόρου ειδικά για το ευρύ κοινό είναι κάπως απίθανο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι ετσι όλη

και εγω κατεβαζω μπορει να δω τη τενια μετα απο δυο μηνες επειδη δεν μπρολαβαινω αλλα θα την δω,

αλλα βάλε και οτι κατεβαινει πρεπει και να ανεβαινει ετσι χροιαζετε το γρηγορο ιντ , στο εξωτερικο κατεβάζουν τενιες σε μισαωρα ...

τωρα για το νομιμο κτλ ειναι άλλη ιστορια

 

ε και εδω φιλαράκι κατεβάζουν ντιβιντι σε μισάωρο δεν εστί κάτι.

Και άσε το εξωτερικό εδώ βρίσκεσαι εδώ ζεις ε μα άμα είναι ετσι πάνε και ζήσε σαν πρόβατο για να έχεις 50 mbps Ελλαδιστάν και ας έχω pstn 768kps :P

Και κατι ακόμα μην τα βλέπεις ολα απο την μεριά σου δες τους κύπριους που ούτε 4 mbps δεν έχουν και σου αναφέρω την κύπρο γιατί δεν ειναι καμιά 3ο κοσμική χώρα ;)

Και τον σκύλο χορτάτο και η γάτα ζωντανή δεν γίνεται :lol::lol::lol: :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι στην Ιαπωνία δεν έχουν 1.5Gbps.

 

Αυτό που ξέρω είναι οτί η Υahoo Japan προσφέρει μόνο 0.5Gbps μέσω VDSL2 για οικιακές συνδέσεις.

 

Που 24αρα και που 500άρα!!!!!!!

 

Τι συγκρίνουμε όμως αφού στην Ιαπωνία έχουν κινητά απά το 1985.

 

Όταν στην Ελλάδα ήρθαν 8 χρόνια μετά.

 

Tι να λέμε τώρα.

 

:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως οι ταχύτητες φαίνεται ότι έχουν σταθεροποιηθεί το τελευταίο χρονικό διαστημα και στην ελληνικη περιφερεια.,.,.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι στην Ιαπωνία δεν έχουν 1.5Gbps.

 

Αυτό που ξέρω είναι οτί η Υahoo Japan προσφέρει μόνο 0.5Gbps μέσω VDSL2 για οικιακές συνδέσεις.

 

Που 24αρα και που 500άρα!!!!!!!

 

Τι συγκρίνουμε όμως αφού στην Ιαπωνία έχουν κινητά απά το 1985.

 

Όταν στην Ελλάδα ήρθαν 8 χρόνια μετά.

 

Tι να λέμε τώρα.

 

:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

 

Και πλήρως λειτουργικό 3G απο το 2001.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...