Προς το περιεχόμενο

GTX 285 msystems.gr


kingofgreece

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Liopyr εχω αναπτυξει το σκεπτικο μου με επιχειρηματα και δεν εχω να προσθεσω κατι!

 

Σου ευχομαι ομως ποτε να μην εχεις προβλημα με το RMA καποιου καταστηματος να βγεις να το καταγγειλεις και μετα να σου την πεφτουν οι μοντ οτι το μηνυμα σου μοιαζει με το μηνυμα καποιου ''αλλου'', ειχε προσωπικη συνομιλια με τον υπευθυνο του καταστηματος, εισαι ψευτης, κτλ κτλ κτλ...

 

Και στο ξαναλεω πως αλλο μοντ, αλλο απλος χρηστης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Anyway, μία διευκρίνηση ήθελα να κάνω γιατί απ'όσο κατάλαβα ένα post παρεξηγήθηκε,όχι να πάρω το μέρος κανενός.

Σου εξήγησα και γιατί mod=χρήστης όσων αφορά προσωπικές απόψεις, νταξ, εσύ για κάποιο λόγο το αντιλαμβάνεσαι αλλιώς, δεν έχω να προσθέσω κάτι παραπάνω.

 

Σε αντίστοιχο παράδειγμα, αν είχα εγώ πρόβλημα με το rma κάποιου μαγαζιού, θα έγραφα τα επιχειρήματά μου και τον λόγο που θεωρώ πως δεν με εξυπηρέτησαν σωστά, και θα τα στήριζα σε πιθανό αντίλογο.

 

Από εκεί και πέρα, όπως ξαναείπα, ο καθένας θα έβγαζε τα συμπεράσματά του και τέλος.

 

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eξαιρετικα ακομψο ποστ και δεν το περιμενα ποτε απο καποιον mod του ινσομνια, καθ'οτι η σοβαροτητα και η συμπεριφορα που εχω δει μεχρι σημερα απ ολους τους mods, ειναι δυσευρετη σε ολα τα αλλα sites.

 

Αγαπητε κυριε μοντ, ακομα και δικιο να εχεις πως ο συγκεκριμενος χρηστης ψευδεται, ΟΦΕΙΛΕΙΣ να απαντας τεκμηριωμενα καθ'οτι η δικη σου αποψη εχει βαρυνουσα σημασια και οχι απλα να εκτοξευεις λασπη στον ανεμιστηρα.

Ακριβώς η θέση μου, χαίρομαι που καταλαβαίνεις ότι δεν μπορούμε να αφήνουμε άτομα να λασπολογούνε άσχετα με τη μεριά που υποστηρίζουν.

 

 

[Ειναι θεμιτο αν διατηρειτε καποια προσωπικη-φιλικη σχεση με τα ''μαγαζακια'' ή τους ιδιοκτητες τους, αλλα αποψη μου ειναι οτι πανω απ ολα οφειλετε να σεβεστε τα ατομα που ποσταρουν εδω μεσα και σας εμπιστευονται στο οτι θα διατηρησετε την ποιοτητα που εχει το ινσομνια και δεν θα το μετατρεψετε σε χωρο διαφημισης συγκεκριμενων εταιριων, ''πνιγοντας'' οποιαδηποτε αντιθετη φωνη.

Ακριβώς επειδή τα σεβόμαστε ζητάμε τα γεγογότα όταν βλέπουμε παρόμοια τέτοια περιστατικά και από τα καταστήματα ως αντιπρόσωποι της κοινότητας.

Σε ευχαριστώ που έχω την άδεια σου να ποστάρω τον αντίλογο [όπως έχουμε πράξει σε κάμποσες παρόμοιες περιπτώσεις άσχετα με το υπέρ ή κατά].

 

 

Επειδη ειμαι σιγουρος πως δεν ειναι αυτη η επιδιωξη σας, αλλα πως το προηγουμενο ποστ ηταν απλα ενα ατυχες περιστατικο, θα συνεχισω να αποτελω ενεργο μελος της κατα τη γνωμη μου, πιο αξιολογης ιντερνετικης κοινοτητας.

Κανένα ατυχές περιστατικό, ενεργό μέλος θα γίνεις όταν θα προσφέρεις και εσύ με την σειρά σου στην πιο αξιόλογη Internetική κοινότητα.

 

Εχμ, λαμβάνοντας υπ'όψη τον πρώτο όρο χρήσης του forum όπου ξεκαθαρίζεται πως:

καταλαβαίνουμε πως η άποψη του καθένα εδώ μέσα έχει την ίδια βαρύτητα και είναι προσωπική.

Ακριβώς.

 

Προσωπικά το μόνο λάθος που βλέπω στο post του είναι η τελευταία σειρά, όπου από καλή θέληση να βοηθήσει οποιονδήποτε αντιμετωπίσει πρόβλημα, έρχεται σε αντίφαση με αυτό που είπε ακριβώς από πάνω.

Δηλαδή διαβάζοντας κάποιος πως πιθανόν να χρειαστεί βοήθεια γνωστού μέσω msn σε κάποιο πρόβλημα, δεν νιώθει και τόσο άφοβα για μία ενδεχόμενη αγορά του.

Αλλά καμία σχέση όμως. Το όποιο κατάστημα ενημερώνεται κάθε φορά για παρόμοια περιστατικά, και απαντάει επίσημα απέναντι στους (s)mods.

Σε περίπτωση που δεν τηρήσει την "υπόσχεση του" αναφέρεται δημόσια κανονικότατα από εμάς τους ίδιους, και γίνεται blacklisted.

Παρόμοια περιστατικά έχουν επαναληφθεί πολλάκις με Πλαίσιο, E-shop κοκ. Μέχρι στιγμής μόνο το e-shop.gr δεν έχει δώσει επίσημα λύση για τα προβλήματα στα RMA του.

Μόνο που υπάρχει η συγκεκριμένη δήλωση για να την βλέπει το κατάστημα φτάνει.-

 

...

Αδιαμφισβήτητα εχει αυξημενη βαρυτητα ο λογος καποιου που ισχυριζεται οτι εχει προσωπικη ενημερωση απο την εταιρια (και επισης ειναι και διαχειριστης). Το ερωτημα που προκυπτει ειναι αν το επιχειρημα οτι ''ειχα προσωπικη ενημερωση-ΑΡΑ ΕΙΣΑΙ ΨΕΥΤΗΣ'' στεκει. Για μενα οχι. Και δεν τιμα και αυτον που το κανει, οταν ειναι μαλιστα μοντ (που κατα τη γνωμη μου πρεπει να κραταει ισορροπιες).

Επισης το ''επικοινωνησε μαζι μου αν εχεις προβλημα με το εν λογω καταστημα και θα μεσολαβησω, θα δικαιωθεις αν εχεις δικιο'' τι ειναι? Δεν ειναι εμμεση διαφημιση?

Οταν λοιπον υπαρχουν στοιχεια επιθεσης στο ηθος του ατομου που κανει την καταγγελια και προβολης μιας ιδιαιτερης σχεσης (μεσω του μοντ) με ενα καταστημα, πιστευω πως δικαιουμαστε να ειμαστε καχυποπτοι.

Αν και οπως ειπα πιο πανω, θεωρω πως ηταν ενα ατυχες ποστ και τιποτα παραπανω.

 

Ωραία, τώρα ως νέος που είσαι στην κοινότητα και αγνοείς πλήρως την πολιτική και την γραμμή της ξαναδιάβασε τα παραπάνω και θα καταλάβεις πόσο γραφικός γίνεσαι. Αν δεν κατανοείς πως όλα αυτά γίνονται προς όφελος του χρήστη μην ξαναποστάρεις εδώ. Την επόμενη φορά που θα προσβάλεις (s)mod για έμμεση διαφήμιση, το ήθος του, θα αμφισβητήσεις (αχάριστα) του σκοπούς του ή οποιοδήποτε άλλο αυθαίρετο συμπέρασμα καταλήξεις, θα διαγραφούν τα posts σου.

H καχυποψία σου, είναι δικό σου πρόβλημα όχι της κοινότητας.

 

 

O οποιοσδήποτε χρήστης έχει δικαίωμα χρήσης του βήματος εδώ είτε μας αρέσει είτε όχι.

Αυτός που δεν έχει δικαίωμα χρήσης είναι αυτός που κάνει κατάχρηση -και όχι χρήση- του βήματος ή των "δικαιωμάτων" που απλόχερα του δίνονται.

Όποιος δεν μπορεί να δεχτεί ότι θα υπάρχει κανάλι επικοινωνίας και αντίλογος στα όποια λεγόμενα του δεν είναι ευπρόσδεκτος εδώ.

 

 

Η σοβαρότητα μας έχει 2 κατευθύνσεις.

 

 

p.s. Τέρμα τα offtopic.

 

 

 

/sc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά καμία σχέση όμως. Το όποιο κατάστημα ενημερώνεται κάθε φορά για παρόμοια περιστατικά, και απαντάει επίσημα απέναντι στους (s)mods.

 

Σύμφωνοι, αλλά αυτό δε μπορεί να το γνωρίζει ο καθένας και έπρεπε να διευκρινιστεί για να μην παρεξηγηθεί imho...

 

(last off topic).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Madsc - Εσύ δηλαδή σαν Mod μπορείς να προσβάλλεις όποιον γουστάρεις λέγοντας τον ψεύτη;;

 

Γιατί δε δίνεις ΑΚΟΜΑ δημόσια στοιχεία γι αυτά που δήλωσες; Τόσα ποστ έγιναν και απέφυγες να πεις ΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ για τη περίπτωση μου και ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ έγινε. Γιατί δε ποστάρεις την "επίσημη" απάντηση του καταστήματος να γελάσει ο κάθε πικραμένος; .

 

Είσαι πολύ λάθος εδώ και πραγματικά απορώ και ενίσταμαι.

 

Υ.Γ Το ότι με αποκαλείς ψεύτη και ποστάρεις αερολογίες, γίνεται προς όφελος των χρηστών;;

 

Υ.Γ2 Θα σε παρακαλούσα να ξεκαθαρίσεις τη θέση σου σχετικά με τις κατηγορίες που εκτόξευσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνοι, αλλά αυτό δε μπορεί να το γνωρίζει ο καθένας και έπρεπε να διευκρινιστεί για να μην παρεξηγηθεί imho...

 

(last off topic).

 

Μια χαρά δίκιο έχεις.

Θεώρησα αυτονόητο κάτι που δεν ήταν δεδομένο για όλους τους υπόλοιπους.

Θεωρήστε το δεδομένο από εδώ και στο εξής.

 

 

Tuko

Τα γεγονότα τα έχω μάθει, και τα γνωρίζουμε και οι 2, έτσι;

Το προϊόν έχει αντικατασταθεί άσχετα αν έχρηζε αντικατάστασης, extra εγγύησης ή όχι. ;)

Οι απόψεις μου έχουν σχηματιστεί και ήδη δωθεί από τότε.

Δεν έχω διαβάσει κάποιο νέο επιχείρημα που να άλλαξε την γνώμη μου, και δεν βλέπω τον λόγο να αναμασάμε τα ίδια.

 

 

Το παρόν thread αφορά την προσωπική σου περίπτωση όμως;

Το "τέρμα τα offtopic" δεν ισχύει για σένα;

 

Εκεί είναι το θέμα σου. Πιστεύεις ότι οι κανόνες που ισχύουν για τους υπόλοιπους δεν ισχύουν για σένα και ότι το δίκιο είναι ιδιοκτησιακό καθεστώς.

 

 

Ότι άλλο είναι εκτός θέματος pm, τα επόμενα offtopic σβήνονται on sight.

 

 

 

/sc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...