Προς το περιεχόμενο

Ipod nano 4 gen ή Ipod Touch 2 gen?


Skierpetros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια επειδη θελω να παρω ενα new ipod ποιο απο τα δυο μου προτεινετε?

 

Το θελω για να ακουω μουσικη παντου δηλαδη να το εχω συνεχεια πανω μου... εχω ενα nano 2 gen και εχω βολευτει μεν αλλα θελω κατι καινουργιο :P στην αρχη σκεφτηκα να παρω το nano το 8GB επειδη εχει ενα καλωδιο που το κανεις και ραδιοφωνο αλλα μετα ειδα και για το Ipod touch ιδιο καλωδιο στο ebay...εσεις τι μου προτεινετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το touch ξεφεύγει από την λογική ipod "μουσική/βίντεο/καμιά/φωτό"

 

με τις τόσες εφαρμογές και παιχνίδια που κυκλοφορούν μπαίνει στην κατηγορία psp/ds...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυστηρά και μόνο για μουσική όχι... είναι υπερβολή.

Εγώ στο iphone έχω 4-5 δίσκους όλο και όλο μέσα... τα υπόλοιπα είναι podcast, ταινίες και appz

 

το touch είναι αν θέλεις να σερφάρεις κιόλας, να δεις τα email σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου εχω το macbook μου τι να την κανω την δυομιση ιντσων οθονη :-D

 

δηλαδη το ipod touch ειναι κατι σαν gadget για να σκοτωνεις τον χρονο σου :P ???

 

οποτε λογικα εγω nano θελω :P

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 10:13 ----------

 

ειδα ομως οτι εχει και εξωτερικο ηχειο και αυτο μετραει υπερ του ... εχει και μικροφωνο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλό θα είναι να το δεις από κοντά... έχει ένα κάρο μαλακιούλες από εφαρμογές και παιχνίδια και το όλο πακέτο είναι πολύ καλό.

 

Εκτός και αν θέλεις αυστηρά και μόνο μουσική ξαναλέω...

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 10:14 ----------

 

ειδα ομως οτι εχει και εξωτερικο ηχειο και αυτο μετραει υπερ του ... εχει και μικροφωνο?

 

το δεύτερης γενιάς ναι... έχει εξωτερικό ηχείο. Για μικρόφωνο δεν ξέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να σου πω δεν ξερω εγω σαν πρωτο σκοπο το θελω για μουσικη κυριως αλλα και τα apps που βλεπω οτι εχει ειναι σαν του iphone δηλαδη ειναι κατι παρομοιο με το iphone...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι σαν του iphone... τα ίδια είναι. Και δουλεύουν όπως στο iphone εκτός από αυτές που θέλουν gps (και δεν είμαι σίγουρος για το μικρόφωνο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχα ποτέ nano... το touch το δικό μου δεν το πολύ κυκλοφορούσα αλλά όποτε χρειάστηκε πρόβλημα δεν είχα. Μέχρι και για τρέξιμο πήγα με αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω το δεύτερης γενιάς να βγαίνει σε 8άρι... παρόλα αυτά την δουλειά σου την κάνεις άνετα.

 

Εγώ με το 16άρι iphone απλά το γεμίζω χωρίς να με νοιάζει... αν ήταν να γλιτώσω μερικά λεφτά από τα παραπανίσια 8gb θα το έκανα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και το 8GB. Εδώ με €230.

 

Να πω ότι έχω το προηγούμενης γενιάς, αρκετά γρατζουνισμένο από πίσω [και εννοείται χωρίς ηχείο και μικρόφωνο], στην χωρητικότητα των 16GB. Το πουλάω με €190 !

 

Αν δεν ενδιαφέρεσαι, πάω ούτως ή άλλως μετά να το βάλω στις Αγγελίες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...