Προς το περιεχόμενο

"Λουκέτο" έβαλε το 20% των internet καφέ


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το θεμα ειναι να καταφερουν να επιβιωσουν και αυτο θα γινει μονο αν το θελησουν οι ιδιοι.Η αδρανεια τους επι 6 χρονια ειναι απαραμιλλη.Εχω πει και προτασεις σε παρομοιο θεμα με το νομο αυτον.Θα πρεπει να δραστηριοποιηθουν ως πολυχωροι διασκεδασης και λεσχες παιγνιων.Ολα τα υπολοιπα ειναι αρλουμπες.Ας ξεκινησουν ολοι να λειτουργουν ετσι,ξεκαθαρα με μελη,φρουτακια,οθονες HD για gaming(pc,ακομα και wii για party gaming),ως μικρα καζινο.Κανεις δεν θα τους αγγιξει.Ο πελεκυς της ΕΕ πλαναται πανω απο τους χχχχχχχχ(Δεν γουσταρω καν να σχολιασω πολιτικους).Πραγματικα δεν ξερω αν εχουν και ποιον εχουν προεδρο αλλα κινησεις τυπου 'στειλαμε επιστολη' 'ενημερωσαμε' και αλλα τετοια γελοια σε αυτη την χωρα μονο γελιο προκαλουν.ΘΕΛΕΙ ΔΡΑΣΗ.ΠΡΑΞΕΙΣ.Τοσα χρονια τους κοροιδευουν και στελνουν επιστολες??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 119
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδες μετα το ventrillo και την έξαρση του Lineage και WOW τα cafe χάσανε κόσμο επειδη αυτο που σου προσφέρανε, δηλαδη την παρέα, την κερδίζεις καλύτερα απο το σπίτι σου με το ventrillo και 20 άτομα μέσα ανα πάσα στιγμή χωρις να τρέχεις και να ξεσπιτώνεσαι.

 

Με το βρακί που λέει ο λόγος και χαλαρός :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω δει ενα άλλο καποιοι να φέρνουν τα πσ στου άλλου και να κάνουν παρτάκι (θα το κανουμε και εμεις τωρα με το καλό το καλοκαιρι) (βεβαια παιζουν διαφοροι παράγοντες και δεν ειναι πάντα βολικό)

fear γιαυτό που λές χροιάζετε πολύ μεγάλο αρχικό κεφάλαιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιον λόγο ολες οι ειδησεις που ακουμε τωρα τελευταια ειναι κατα βαση με αρνητικο περιεχομενο και ολες μιλανε για αυτην την κριση???ποια κριση ρε παιδια???οι τραπεζες πηρανε τα σπιτια ολων οσων δεν ειχαν να ξεπληρωσουν τα δανεια τους και αφου δεν μπορουσαν να τα πουλησουν καπου εμειναν χωρις ρευστο και τωρα και καλα υπαρχει κριση....ελεος!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[/color]

Για ποιον λόγο ολες οι ειδησεις που ακουμε τωρα τελευταια ειναι κατα βαση με αρνητικο περιεχομενο και ολες μιλανε για αυτην την κριση???ποια κριση ρε παιδια???οι τραπεζες πηρανε τα σπιτια ολων οσων δεν ειχαν να ξεπληρωσουν τα δανεια τους και αφου δεν μπορουσαν να τα πουλησουν καπου εμειναν χωρις ρευστο και τωρα και καλα υπαρχει κριση....ελεος!!!!!

 

χρηματοπιστωτικη κριση και το θεμα με τα τοξικα ομολογα υπαρχει, τωρα αν την τσαμπουναει ο ενας και ο αλλος με την πρωτη ευκαιρια ειναι αλλο θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστα κοβει η δουλεια στα ιντερνετ καφε και οταν πας εκει και βλεπεις ολα τα 15 χρονα να αποβλακωνονται το οποιο ειναι δικαωμα του μεν αλλα εγω δεν φταιω σε τιποτα να ακουω να κανουν σαν ηλιθια και να φωναζουν μεσα στο καταστημα ναι ρε μαλακα οχι ρε π... μαμω το παιχτη σου και σε σκοτωσα και εγω ειναι καλυτερος.οταν παω σε internet cafe στο εξωτερικο δεν ακουγεται φωνη.και με βαση αυτο μου λυθηκε και η εξης απορια.γιατι το 15 χρονο δεν βρισκει γκομενα και γιατι η 15 χρονη τα φτιαχνει με τον 20 χρονο.γιατι στα 15 ο ενας ειναι πορωμενος με wow και η αλλη κοιταει πως θα βρει αγορι.αντε βριστε και εις ανωτερα.για αλλη μια φορα το επιπεδο της ελλαδας στα ιντερνετ καφε.πιθηκανθρωποι ειμαστε στα ελληνικα ιντερνετ καφε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίση ξε-κρίση δε μπορούμε να αρνηθούμε το γεγονός ότι την περίοδο 2004-2007 ξεφύτρωναν παντού internet cafe. Στη γειτονία μου άνοιξαν και έκλεισαν 3.

Ότι έγινε με τα dvd club.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστα κοβει η δουλεια στα ιντερνετ καφε και οταν πας εκει και βλεπεις ολα τα 15 χρονα να αποβλακωνονται το οποιο ειναι δικαωμα του μεν αλλα εγω δεν φταιω σε τιποτα να ακουω να κανουν σαν ηλιθια και να φωναζουν μεσα στο καταστημα ναι ρε μαλακα οχι ρε π... μαμω το παιχτη σου και σε σκοτωσα και εγω ειναι καλυτερος.οταν παω σε internet cafe στο εξωτερικο δεν ακουγεται φωνη.και με βαση αυτο μου λυθηκε και η εξης απορια.γιατι το 15 χρονο δεν βρισκει γκομενα και γιατι η 15 χρονη τα φτιαχνει με τον 20 χρονο.γιατι στα 15 ο ενας ειναι πορωμενος με wow και η αλλη κοιταει πως θα βρει αγορι.αντε βριστε και εις ανωτερα.για αλλη μια φορα το επιπεδο της ελλαδας στα ιντερνετ καφε.πιθηκανθρωποι ειμαστε στα ελληνικα ιντερνετ καφε

 

 

Respect +1000 :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από τους λόγους που ειπώθηκαν, για την παρακμή, φταίνε και οι ίδιοι οι θαμώνες-βρωμιαρέοι-15χρονοι-μαλακιστήρια.

Πας να κάτσεις σε pc, και πρέπει να <<λουστείς>> τις στάχτες τα αποτσίγαρα

τα αποφάγια και την ιδρωτίλα του προηγούμενου, ενώ κοιτάς με απορία το πληκτρολόγιο που είναι ξεδοντιασμένο..

Ορισμένα ήταν άθλια. Μουσκεμένη από ιδρώτα, σχεδόν διαλυμένη καρέκλα και τα ακουστικά -πληκτρολόγιο γεμάτα μπίχλα. Εκεί δεν ξαναπάς.

 

Μια περίοδο (προ dsl) που πήγαινα συχνά για κατέβασμα μεγάλων αρχείων, είχα σταμπάρει δύο μαγαζιά που είχαν απόμερα δύο τρία μηχανήματα για απλό σερφάρισμα και όχι για παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτως του οτι η πλειοψηφια εχει dsl τωρα πια στο σπιτι, ο κοσμος δεν εχει πια την αγοραστικη δυναμη (μετρητα) να αγορασει αγαθα...αποτελεσμα πληθωρισμου, ανεργιας, και οικονομικης κρισης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φταίει για το -20% (όπως είπαμε)

1. το DSL, που το έβαλαν όλοι σχεδόν από αυτούς που ασχολούνται με το Νετ.

2. Φταίει και αυτό το netbook δώρο με στικακι ("κινητό" ιντερνετ).

3. Φταίει ότι και κάποια από τα απλά καφέ με ένα DSL δίνουν σχεδόν δωρεάν hotspot ιντερνετ στους θαμώνες τους (πάνε εκεί με ένα netbook και πίνουν καφέ).

4. Φταίει που του γείτονα το ασύρματο είναι ξεκλείδωτο

 

Τι μένει ως λόγος ύπαρξης??

1. να γίνουν φρουτάκια - μινι καζίνο (όπως παλιότερα)

2. Ομαδικά games τυπου counterstrike όπου ουσιαστικά έχουμε την μετεξέλιξη των παλιών ΟΥΦΑΔΙΚΩΝ (ηλεκτρονικά τα λέγαμε τότε)

3. Ενας μικρός αριθμός πάντα θα υπάρχει και για αυτούς που θέλουν μια "εκτακτη" πρόσβαση (πχ σε διακοπές"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί και τι δεν παρακμάζει στις μέρες μας? Προσωπικά θα προτιμούσα χίλιες φορές αυτό που έκανα στα 15- να παίξω μπάσκετ στο γήπεδο της γειτονιάς ή σπίτι μου από το να κλειστώ σε ένα internet cafe. Τα Internet cafe δεν φταίνε αλλά η νοοτροπία των σημερινών αποχαυνομένων μαμούχαλων που τα βαριούνται όλα σε 1 μέρα.

Βλέπει κανείς παιδί σε γήπεδο μπάσκετ? σε μπιλιάρδο? συγκριτικά με παλιά. Την ίδια μοίρα είχε και το ιντερνετ καφε. Το είδανε, το χαζέψανε το βαρεθήκανε. Κάτι σαν τα σημερινα games Που τα παίζουν για 5 φορές. (το Tetris καποτε το είχαμε για 1 χρόνο κολλημένο στο gameboy)

Σίγουρα αυτός που έχει μπιλιάρδο σπίτι του δύσκολα θα παέι έξω. Το ίδιο και αν έχεις dsl και κανά τέρας PC. Φωνάζεις φίλους και την βρίσκεις.

Αλλά περισσότερο φταίει η σημερινή νοοτροπία( born to be bored) παρά τα cafe:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί και τι δεν παρακμάζει στις μέρες μας? Προσωπικά θα προτιμούσα χίλιες φορές αυτό που έκανα στα 15- να παίξω μπάσκετ στο γήπεδο της γειτονιάς ή σπίτι μου από το να κλειστώ σε ένα internet cafe. Τα Internet cafe δεν φταίνε αλλά η νοοτροπία των σημερινών αποχαυνομένων μαμούχαλων που τα βαριούνται όλα σε 1 μέρα.

Βλέπει κανείς παιδί σε γήπεδο μπάσκετ? σε μπιλιάρδο? συγκριτικά με παλιά. Την ίδια μοίρα είχε και το ιντερνετ καφε. Το είδανε, το χαζέψανε το βαρεθήκανε. Κάτι σαν τα σημερινα games Που τα παίζουν για 5 φορές. (το Tetris καποτε το είχαμε για 1 χρόνο κολλημένο στο gameboy)

Σίγουρα αυτός που έχει μπιλιάρδο σπίτι του δύσκολα θα παέι έξω. Το ίδιο και αν έχεις dsl και κανά τέρας PC. Φωνάζεις φίλους και την βρίσκεις.

Αλλά περισσότερο φταίει η σημερινή νοοτροπία( born to be bored) παρά τα cafe:rolleyes:

Κοιτα δεν νομιζω πως φταιει τοσο πολυ αυτο οσο οτι τα γηπεδα και οι πλατειες σημερα δεν ειναι τοσο ασφαλης οσο ηταν παλιοτερα. Γενικοτερα παντως οι γενιες εχουν αλλαξει και αυτο το βλεπω ακομα και εγω που ειμαι 20αρης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...