Προς το περιεχόμενο

Windows 7 RTM τέλος Ιουλίου και στις 22 Οκτωβρίου στα καταστήματα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πραγματικα, εβαλα στο gigabyte m912 (netbook-tablet) RC και δεν τα εχω δει ποτε να κολωνουν...

μεχρι και wow παιζω (σχετικα αναξιοπρεπως)

 

τι δυκτια, τι bluetooth, τι επιλογες εξοικονομησης ενεργειας... πολυ ευχαριστημενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Για να δούμε γιατί εγώ απο την RC απογοητεύτηκα. Δεν έχει drivers για το PC μου (AMD64x2 6000 με MSI K9N platinum). Ολα δουλέυουν πιο αργά απο την beta ενώ όταν βάλω drivers για vista της μητρικής παγώνουν. Οπότε ξυλώθηκαν και πίσω στα XP και πάλι..

 

Και εγώ με την 7077 είμαι ακόμα... :o

Όταν θα με αναγκάσουν να κλείνει το πισι ανα 2 ώρες ή κάτι τέτοιο, θα το σκεφτώ να βάλω άλλη έκδοση. Αλλά θα ήθελα να βάλω κατ' ευθείαν την RTM. Ελπίζω να βγει κανα patch που να αποτρέπει το κλείσιμο του υπολογιστή στις beta.

 

ε όχι και "10" άτομα, την beta και την rc1 των windows 7 την έχουν χρησιμοποιήσει πραγματικά πολλοί...

 

Με τόσο feedback που έλαβε τους τελευταίους μήνες, λογικό είναι να βγει στα ράφια πριν το 2010 όπως έλεγαν παλιές φήμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βγαλουν καμμια αξιοπρεπη τιμη για τη professional, τοτε ναι θα τα αγορασω μαλλον. Και Home δε βαζω γιατι δε με βολευει. Παντως οσες δοκιμες εκανα, απο την 7077 εως και την τελευταια, τα συμπερασματα ηταν θετικα. Θα δουμε πως θα πανε ομως, οταν τα πιασει στα χερια τους η "μαζα" των χρηστων, και οχι οι testers/ποζεραδες/fanboys/freaks/enthusiasts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ποιό ευχάριστο σύμφωνα με αυτή είναι πως οι συνδρομητές του technet και του msdn θα έχουμε τα Win7 από αρχές Αυγούστου. :P:mrgreen:

Αν τα βαλουνε και στο MSDNAA,τον Αυγουστο κανω format :-D :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά μήπως ο υπερβολικός ενθουσιασμός μας είναι αναπόφευκτα "κολλητικός" και στην Ms ;

 

θα μου πεις άμα έχει γίνει είδη καλή δουλειά...

αν όμως μπορούσε να γίνει και καλύτερη γιατί να βιαζόμαστε και να κόβουμε φάρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε όχι και "10" άτομα, την beta και την rc1 των windows 7 την έχουν χρησιμοποιήσει πραγματικά πολλοί...

 

δνε θα διαφωνησω αλλα και το πραγματικα πολλοι σιγουρα δεν ειναι τοσοι οσοι θα ειναι οταν θα βγαινουν pc μονο με windows 7 ουτε ειναι τοσοι οσοι εχουν xp.και τα vista τα εχουν πολλοι και πιο πολοοι απο τα 7 αλλα παλι xp εχουν περισσοτεροι.και 1.000.000 να ειναι τα vista ta εχοθν `10.000.000 και τα xp 384348374834738 οποτε παλι τεστ με 1.000.000 ατομα δεν ειναι τοσο τελιο οσο το να εχει γινει τεστ απο ακομα περισσοτερους .και ο χρονος θα δειξει οταν βγουν και drivers.ακομα ειναι νωρις οποτε οτι παιζει καλυτερα απο τα vista Μας φτανει.αμα δεν βγουν και drivers δεν θα δουμε τα παντα η αμα δεν δοκιμαστει με παρα πολλα προγραμματα.θα περιμενουμε και καινουριες εκδοσεις κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε greek edition ποτε θα βγουνε???

 

2010 και βλεπουμε?

 

Το Greek language pack για την τρέχουσα έκδοση (RC1) κυκλοφορεί ήδη. Μπορείς να το βάλεις μέσω του Windows Update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε όχι και "10" άτομα, την beta και την rc1 των windows 7 την έχουν χρησιμοποιήσει πραγματικά πολλοί...

 

Ακριβώς. Και αν κρίνω από τον δικό μου περίγυρο, είναι περισσότεροι αυτοί που έγιναν beta testers στα 7, σε σχέση με αυτούς που έκαναν το ίδιο με τα vista. Αν και μάλλον αυτό οφείλεται στην καλύτερη πλέον σχέση του Έλληνα με τους υπολογιστές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον η ανάπτυξη τους ολοκληρωθεί στο τέλος Ιουλίου, γιατί θα περιμένουν 3 μήνες μέχρι να την βγάλουν στα μαγαζιά?

 

Την αφήνουν να ωριμάσει? Κρασί είναι?

 

drivers, software κτλπ κτλπ νομίζω...

 

Καμία σχέση, για να εκδώσουν κάτι εκατομμύρια DVD και να διανεμηθούν αυτά θέλει κάποιο χρόνο, δεν νομίζετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία σχέση, για να εκδώσουν κάτι εκατομμύρια DVD και να διανεμηθούν αυτά θέλει κάποιο χρόνο, δεν νομίζετε;

 

Αυτό ακριβώς. Και μην ξεχνάμε κουτιά, συσκευασία, παραγγελίες και παραδόσεις.

Και το σημαντικότερο πρέπει να δωθεί αρκετός χρόνος στους hardware OEM να ετοιμάσουν τα μηχανήματά τους με preinstalled σύστημα ώστε να κυκλοφορήσουν ταυτόχρονα στα μαγαζιά με τις retail των 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Καμία σχέση, για να εκδώσουν κάτι εκατομμύρια DVD και να διανεμηθούν αυτά θέλει κάποιο χρόνο, δεν νομίζετε;

 

ΗΑ, στο κτλπ κτλπ εννοούσα και αυτά... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...