Προς το περιεχόμενο

The Official Trance Topic


john2gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ειπαμε ο Andy ειναι πραγματικα αρχηγος. Απο αυτους που μπορουν να προσφερουν κατι καλο και κατι νεο χωρις να γινεται κουραστικο. Ελπιζω να εχεις ακουσει το τελευταιο αλμπουμ του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα γίνω ο John2gr του 2013 και θα πω, πως αυτές οι 43 μέρες της χρονιάς που έχουμε διανύσει....."tranceικά" ήταν σαν να μην υπήρξαν :-(

Θα συμφωνήσω. Αυτό το έχω πάθει εδώ και ενάμιση χρόνο. Κάποτε ήμουν φανατική, πλεόν μπορώ να ακούσω πολύ συγκεκριμένα πράγματα. Schulz και η αρμάδα του στην Coldharbour, Aly&Fila, John O' Callaghan, John Askew είναι από τα τελευταία οχυρά.

 

Στην αντίπερα όχθη της tech-house και της techno πάλι, συμβαίνουν εξωπραγματικά πράγματα. Μιλάμε για μουσικές που σε ανωμαλιάζουν και σου ξυπνάνε πρωτόγονα ένστικτα. Mία από τις βραδιές φέτος στην Ίμπιζα ήταν με Hawtin, Osuna και Calderone. Μέχρι να τελειώσει το βράδυ ήθελα να πηδήξω όλο το κλαμπ στα 4. ΤΟΣΗ βρωμιά η μουσική αυτή.

 

Όταν υπάρχουν κομμάτια σαν κι αυτό:

Ben Sims - I Wanna Go Back (Feat. Blake Baxter)

 

 

ή σαν κι αυτό:

D-Formation - Alburquerque

 

 

ή βλέπεις τον τρισμέγιστο Beyer να παίζει στο Awakenings έτσι:

 

 

απλά πατάς μια θλίψη για τα περασμένα μεγαλεία της trance, και παίρνεις ρότα προς το τέρμα θεού. Kι εκεί είναι η techno.

 

 

Ναι

ειπαμε ο Andy ειναι πραγματικα αρχηγος. Απο αυτους που μπορουν να

προσφερουν κατι καλο και κατι νεο χωρις να γινεται κουραστικο. Ελπιζω να

εχεις ακουσει το τελευταιο αλμπουμ του.

Δεν έχω ακούσει όλα τα κομμάτια. Εννοείται ότι υπερλατρεύω το Τresspass.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να γιατί οι Aly&Fila είναι από τους τελευταίους. Γιατί στα FSOE παίζουν τέτοια:

Eddie Bitar - Rollercoaster (Ahmed Romel Remix)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα γίνω ο John2gr του 2013 και θα πω, πως αυτές οι 43 μέρες της χρονιάς που έχουμε διανύσει....."tranceικά" ήταν σαν να μην υπήρξαν :-(

Και ναι μωρη σκυλα ερχομαι να σε διαψευσω! Εχουμε επιτελους το πρωτο κομματι (για εμενα τουλαχιστον) του 2013 που κραταει σταθερα ψηλα τον πυχη.

 

http://www.youtube.com/watch?v=uspr_7rA3q0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα γίνω ο John2gr του 2013 και θα πω, πως αυτές οι 43 μέρες της χρονιάς που έχουμε διανύσει....."tranceικά" ήταν σαν να μην υπήρξαν :-(

 

Και μόνο που απέχω πλέον από το topic που έφτιαξα λέει πολλά για την γνώμη μου σχετικά με την trance του 2012 και του 2013 :P. Βέβαια okay, που και που βγαίνει κάτι που τουλάχιστον ακούγεται. Χθες άκουσα το ASOT600. Έκλαψα από αυτά που άκουγα. Ακόμα και το electro/tech remix του In & Out Of Love ήταν για τα μπάζα (ρε καλά λέω το κάθε πέρσι και καλύτερα :P ). Για να μείνω on-topic, από αυτά που μου άρεσαν προς τα τέλη του 2012:

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ξεχασες το "Ι" πριν το Κ :) Και αληθεια το πιστευεις αυτο? Οι περισσοτεροι μου λενε οτι ειμαι ενας αγωπαθεστατος γαιδαρος.

 

Άστους να λένε. Η μουσική που ακούς και ποστάρεις, άλλα λέει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...