Προς το περιεχόμενο

PC φθηνό για coding-editing


rebel2000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλά ο 810 έχει ένα 55% πάνω στην τιμή του 710 ενώ απο ότι είδα σε κάτι bench του vegas δίνει μόνο ενα 15% περίπου...γιαυτό θεωρώ συμφέρουσα την αγορά του 710 και σε ένα χρόνο πχ τον αλλάζω με κάποιον που θα δω μεγάλη διαφορά.

Έτσι για τώρα λέω να κάνω 6gb την ram να πάω σε 64bit win και να ανεβάσω εύκολα απο οτι διαβάζω τον 710 στα 3Ghz.

 

oκ τοτε.δεν ειπες οτι τον προοριζεις για ο/c.καλες αγορες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον ενδιαφέρετε η Asrock A780GMH/128M παρόλο που δεν είναι 790 ξεκλειδωνει τον 4ο πυρήνα.

Δοκιμασμένο σε έναν 710 x3.

Στα 65ε νομίζω είναι best buy!

Υπάρχει κανένας τρόπος να δοκιμάσω αν είναι όλα καλά με τον 4ο πυρήνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ χωρίς να είμαι σίγουρος τρέχεις ένα prime95 (αρχικά) και για να δεις άμα υπάρχει διαφορά τρέχεις ένα Video Encoding πρόγραμμα για να δεις άμα υπάρχει διαφορά στην ταχύτητα π.χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον ενδιαφέρετε η Asrock A780GMH/128M παρόλο που δεν είναι 790 ξεκλειδωνει τον 4ο πυρήνα.

Δοκιμασμένο σε έναν 710 x3.

Στα 65ε νομίζω είναι best buy!

Υπάρχει κανένας τρόπος να δοκιμάσω αν είναι όλα καλά με τον 4ο πυρήνα?

 

OI asrock απ'οσο ξερω κι εχω διαβασει, ειναι οι πιο "καλες" στο ξεκλειδωμα των AM3 Phenom. και το εχω διαπιστωσει ο ιδιος. ομως δεν αρκει μια mobo! πρεπει να ειναι και ο cpu καταλληλος να ξεκλειδωσει! αν δεν σου τυχει "καλο" κομματι, θα φταιει η μητρικη? ο μονο σιγουρο με τις asrock ξαναλεω, ειναι οτι ξεκλειδωνει τον πυρηνα ακομα και με το τελευταιο Bios (1.50). το εχω βαλει και το ξερω.

post-84235-129063012511_thumb.jpg

post-84235-129063012513_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...