Προς το περιεχόμενο

Macbook από Rainbow: Τα ανοίγουν?


JohnL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να αγοράσω ένα Macbook Air και σκέφτομαι να το πάρω από Rainbow λόγω εκπαιδευτικής έκπτωσης...

 

Διάβασα στους όρους όμως ότι τα ανοίγουν "για να κάνουν έλεγχο καλής λειτουργίας"... Ισχύει αυτό? Δηλαδή θα παραλάβω μία ανοιχτή συσκευασία???

 

Και οι διαφορές μεταξύ των δύο εκδόσεων (ελληνική κ αγγλική) ποιές είναι? Προτείνετε κάποια?

 

Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Θέλω να αγοράσω ένα Macbook Air και σκέφτομαι να το πάρω από Rainbow λόγω εκπαιδευτικής έκπτωσης...

 

Διάβασα στους όρους όμως ότι τα ανοίγουν "για να κάνουν έλεγχο καλής λειτουργίας"... Ισχύει αυτό? Δηλαδή θα παραλάβω μία ανοιχτή συσκευασία???

 

Και οι διαφορές μεταξύ των δύο εκδόσεων (ελληνική κ αγγλική) ποιές είναι? Προτείνετε κάποια?

 

Thanks!

 

Για την Rainbow δεν ξέρω, αλλά η Document το κάνει και το παραλαμβάνεις όχι μόνο ανοιχτό αλλά και με εγκατεστημένο admin user! Δε λέω, με αυτόν τον τρόπο αν πάθει κάτι στο αντικαθιστούν άμεσα τις πρώτες μέρες χωρίς να πάει κάν για επισκευή, αλλά από την άλλη χάνεις την απόλαυση του ανοίγματος της συσκευασίας και της αρχικής εγκατάστασης του OSX!

 

Γι'αυτό το λόγο ενώ το είχα παραγγείλει στην document, το ακύρωσα όταν το έμαθα και το πήρα από το public!

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα αν εισαι φοιτητης συμφερει να παρεις με την εκπτωση που δινουν?

η μπορεις να βρεις καλητερη τιμη σε καποιο αλλο καταστημα η σε καταστημα του εξωτερικου.??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την Rainbow δεν ξέρω, αλλά η Document το κάνει και το παραλαμβάνεις όχι μόνο ανοιχτό αλλά και με εγκατεστημένο admin user! Δε λέω, με αυτόν τον τρόπο αν πάθει κάτι στο αντικαθιστούν άμεσα τις πρώτες μέρες χωρίς να πάει κάν για επισκευή, αλλά από την άλλη χάνεις την απόλαυση του ανοίγματος της συσκευασίας και της αρχικής εγκατάστασης του OSX!

 

έτσι ακριβώς είναι... εγώ δεν το ήξερα βέβαια και έναν βαθμό ξενέρας τον έχει το όλο πράγμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και εγώ από Public που το πήρα δεν μου φάνηκε κάτι εκτός του ότι η Rainbow πρέπει να είχε ανοίξει μόνο το κουτί του για να προσθέσει το dvd του GRupdate και τίποτα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Christozz: Εννοώ απευθείας από Rainbow, όχι απλά να τα έχει εισάγει και να τα μεταπωλεί άλλο κατάστημα από το Public..

 

@alexzz: Από Rainbow εννοείς ή από Document? Και πότε το αγόρασες?

 

@Labfrog: πόσο παλιά? Μήπως έχουν αλλάξει τακτική με τον καιρό... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το χα παρει Οκτώμβρη του 2006 απ τα Multirama λογω ευκολιας πολλων δόσεων.

Και μενα ειχε το GRUpdate οποτε μαλλον ανοιξαν μονο το κουτι.

 

offtopic: Τοτε δεν ηξερα τι εστι GR Crupdate, κ πηγα να το βαλω! ηθελε confirmation code κ να παρω την painbow για να μου το δωσουν.. αφου βαρεθηκα να περιμενω στο τηλεφωνο, δεν το βαλα ποτε, κ υστερα εμαθα οτι δεν κανει να το βαλει κανεις, για κανενα λογο. πω πω, μια ζωη φαρδος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

darklordvader, το αντίστοιχο έπαθα κι εγώ. Έχει και τα καλά της η ανοργανωσιά τελικά. Σε προστατεύει από την ανοργανωσιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντος και στο madmacs προσφέρουν έκτωση σε φοιτητές, αλλά δεν είμαι πολύ σίγουρος ότι τα μηχανήματα που φέρνουν είναι από rainbow αλλά μπορεί να κάνουν δικές τους εισαγωγές από εξωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H madmacs ανήκει στην Elite εταιρία που εδρεύει στην Θεσσαλονίκη και κάνουν ανεξάρτητα εισαγωγές από την Rainbow. Βέβαια δεν γνωρίζω αν το ανοίγουν και εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Christozz: Εννοώ απευθείας από Rainbow, όχι απλά να τα έχει εισάγει και να τα μεταπωλεί άλλο κατάστημα από το Public..

 

@alexzz: Από Rainbow εννοείς ή από Document? Και πότε το αγόρασες?

 

@Labfrog: πόσο παλιά? Μήπως έχουν αλλάξει τακτική με τον καιρό... :rolleyes:

 

Πέρσυ τον νοέμβρη. Όχι αυτόν που μας πέρασε,τον προιγούμενο.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ωραίο και αυτό! Να ανοίγουν τα κουτιά χωρίς την συγκατάθεση του αγοραστή! Βέβαια το κάνουν και στα walkman mp4 players της Sony! Ελπίζω να μη γενικευτεί το κακό! :shock::mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Ωραίο και αυτό! Να ανοίγουν τα κουτιά χωρίς την συγκατάθεση του αγοραστή! Βέβαια το κάνουν και στα walkman mp4 players της Sony! Ελπίζω να μη γενικευτεί το κακό! :shock::mad:

 

Το να τα άνοιγαν απλώς για να δουν αν είναι όλα μέσα στο κουτί, ίσως και να το δεχόσουν (εγώ ούτε καν αυτό)! Το θέμα είναι ότι τρέχουν και όλη την εγκατάσταση του λειτουργικού και σου δημιουργούν και admin user κλπ κλπ κλπ!!!

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...