Προς το περιεχόμενο

Έτοιμος ο Mozilla Firefox 3.5


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Ολα καλα ως τωρα, εκτος απο κατι "out of memory" μηνυματακια που συνεπαγονται αδυναμια πληρους φορτωσης της σελιδας.

Τι μπορει να τον κανει να μη του φτανει η μνημη? Αφου εχω αλλα 700 τουλαχιστον ΜΒ διαθεσιμα ακομα...

 

Π.χ. οταν παω να ανοιξω αυτο το λινκ, μου λεει "ενα σεναριο ενεργειων εχει διακοπει λογω ανεπαρκειας μνημης"... Και δεν εμφανιζει τις εικονες, και χανονται και τα κουμπακια του Home/Refresh κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 174
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

επίσης στο youtube όταν επιλέγω fullscreen κρασάρει - σε σταθερή βάση.

 

πολύ αστάθεια, μακράν καλύτερο για broswing θεωρώ τον opera, σταθερότερος, σχεδόν το ίδιο γρήγορος, το μόνο - τα addons.

 

Κι εγω το ιδιο προβλημα εχω με τα βιντεο σε youtube κτλ.Ειναι η πρωτη φορα που βαζω και δευτερο browser στα ubuntu μου(opera φυσικα).Αντε να δουμε ποτε θα διορθωθει το προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά, τόση γκαντεμιά όμως; Εγώ ήδη τον έχω περάσει και δουλέψει σε τρία μηχανήματα(ένα με XP SP2, ένα με SP3 και ένα με Vista SP2 και εκκρεμεί και ένα netbook με XP Home SP3). Ούτε κρασαρίσματα, ούτε προβλήματα με το YouTube, όλα μια χαρά.

 

Κοινός παρονομαστής και στις τρεις περιπτώσεις: Το φρέσκο profile που ανέφερα πιο πάνω (τα δύο μηχανήματα το μοιράζονται κιόλας, μέσω δικτυακού share) και επίσης, λίγα και επιλεγμένα add-ons: Flashblock, Adblock Plus, XMarks και Downthemall.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Linux + Firefox-3.5 + Nvidia + FlashPlayer + FullScreen = CRASH.

 

Ένας τρόπος για να λυθεί είναι

 

export LD_PRELOAD=/usr/lib/libGL.so.1

 

πριν ανοίξουμε τον Firefox. Ή φτιάχνουμε ένα script.

 

>
#!/bin/bash

export LD_PRELOAD=/usr/lib/libGL.so.1

/path to firefox/firefox

 

Και καλούμε αυτό για τον firefox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έλεος......:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:

 

ολο bug....

 

BUG-Zilla απιστευτη.

 

Δεν δουλευει τίποτα:

 

crash-άρει με το κλεισιμο καρτελων (κλείνω την τελευταία καρτέλα και crashαρει) ,

 

κάνει "αποκατασταση συνεδριας" και ανοιγει ο,τι παραθυρο έχω ανοιξει απο τότε που τον έβαλα,

 

έφαγε τα μισα μου password (έκανα import απο backup και δεν τα διαβάζει ακόμα)...

 

δεν εμφανίζει τη διευθυνση στη μπάρα αν μπεις σε site απο click στα fasvorites

 

Και όλα αυτά στην πρώτη δοκιμαστική μισάωρη χρήση...

 

Στημένο το παιχνίδι... Η google έχει βάλει δάκτυλο :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντος ειναι ΓΕΜΑΤΟΣ bug...πολλες φορες ειναι σαν να μην κλικαρω πουθενα τιποτα απλα ενα ανοικτο προγραμμα...σαν εικονα γινετε...ανοιγει 2πλες καρτελες καμια φορα. passwords εχει φαει και σε εμενα...δεν κραταει τις συνεδριες με δυνδεση...π.χ. στο insomnia τελευτερα φορα χρηαστηκε να κανω login ενω εχω και remember me και save password το ιδιο και στο gmail μου και σε 2-3 site ακομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με την beta 4 έκδοση τόσο καιρό σε windows xp sp3 και fedora 11, μια φορά δεν κράσαρε. Τώρα θα ψαχουλέψω λίγο τη final στο windows

 

έχω την εντύπωση πώς πολλές απόψεις βιάζονται να ρίξουν το φταίξιμο στον firefox, λίγη υπομονή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Linux + Firefox-3.5 + Nvidia + FlashPlayer + FullScreen = CRASH.

 

Ένας τρόπος για να λυθεί είναι

 

export LD_PRELOAD=/usr/lib/libGL.so.1

 

πριν ανοίξουμε τον Firefox. Ή φτιάχνουμε ένα script.

 

>
#!/bin/bash

export LD_PRELOAD=/usr/lib/libGL.so.1

/path to firefox/firefox

 

Και καλούμε αυτό για τον firefox.

 

σωστότατος, όταν τρέχω σε fullscreen HD video, γίνεται πιο σταθερά και πιο γρήγορα ακόμα και απο τον opera, good job :P

 

Εγώ με την beta 4 έκδοση τόσο καιρό σε windows xp sp3 και fedora 11, μια φορά δεν κράσαρε. Τώρα θα ψαχουλέψω λίγο τη final στο windows

 

έχω την εντύπωση πώς πολλές απόψεις βιάζονται να ρίξουν το φταίξιμο στον firefox, λίγη υπομονή

 

σε ποιόν πιστεύεις οτι θα έπρεπε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ποιόν πιστεύεις οτι θα έπρεπε;

 

flash ίσως (εγώ πχ λόγω 64bit linux έχω μια alpha έκδοση του flash, όταν τον βάλω εκεί τον 3.5 θα το έχω υπόψη μου), όχι ότι αποκλείεται να φταίει ο firefox αλλά με την πρώτη εντύπωση uninstall είναι βιαστικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(εγώ είχα το bug σε 32bit) γιατί ο 3 δεν είχε πρόβλημα με τον flash;

 

το λάθος είναι να ρίχνεις χ σε μια εφαρμογή λόγω προβλημάτων της beta. αν η beta έχει προβλήματα που δεν είχε η προηγούμενη stable, τα οποία λύνονται με τον ορισμό μιας μεταβλητής περιβάλλοντος (ή τελοσπάντων οτι είναι το LD_PRELOAD), τότε ναι πιστεύω οτι αξίζει την παραίτηση η beta, αν είναι τόσο ταλαιπωρία για τον απλό κόσμο που απλά θέλει να χρησιμοποιήσει ενα διαφορετικό λειτουργικό απο windows ή hackintosh/leopard.

 

για να μη ξεφεύγουμε, μια ερώτηση, χωρίς το o3d που ανέφερε προηγουμένος ο activex, υπάρχει πρόβλημα στην υποστήριξη του html5;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...