Προς το περιεχόμενο

PC Με 350€ ( Αν Γίνεται )


pavlos77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω ένα κουτί και μια οθόνη με 350€ ....:-DΑν γίνεται βέβαια...Τώρα οι απαιτήσεις είναι ιντερνετ, msn , μουσικη , PRO 2009 , Manager αλλά να μπορώ όμως να ακούω μουσική και να παίζω manager χώρις να κολλάει...Επιπλέπν, θέλω αν γίνεται να πάρω μια 19":o ( Την πιο φθηνή )..Θα κάνουμε τίποτα?:lol:Βασικά προτιμώ να είναι φθήνο πάνω από όλα και λιγότερο πιο γρήγορο για παράδειγμα,,,,, ή να αντέχει στο χρόνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

v7yhk88g0l2ac66vymay.jpg

 

 

Στρίμωξα την σύνθεση όσο γινόταν για να χωρέσει οθόνη στο budget.

 

Κάρτα γραφικών που να παίζει pro με τα λεφτά που περισσεύουν δυστυχώς δεν παίρνεις.

Οπότε ή κάνεις μία μικρή υπέρβαση στο budget και προσθέτεις αυτή, ή ψιλορισκάρεις και παίρνεις από stock house μία 8600Gt στα 26€.

(η οποία δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο, αλλά ένα pro θα το παίξει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την Onboard κάρτα γραφικών θα έχω προβλήμα με το PRO?Αυτή είναι καλή?:-D http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.510688

 

H onboard δεν νομίζω να τα βγάλει πέρα με pro.

 

Αν μπορείς να δώσεις παραπάνω λεφτά, πάρε την 9600Gt που σου παραθέτω και στο προηγούμενο post.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω ότι το τέρας απαιτήσεων που λέγεται pro θα το βγάλει αξιοπρεπέστατα η onboard..:-D

Μια δοκιμή πάντως να το πάρεις χωρίς gpu και αν έχεις πρόβλημα να αγοράσεις και να κουμπώσεις μια 4670 ή 9600gt το πολύ δεν θα θα σου κάνει και κακό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω ότι το τέρας απαιτήσεων που λέγεται pro θα το βγάλει αξιοπρεπέστατα η onboard..:D

 

Τέρας απαιτήσεων μπορεί να μην είναι, αλλά με HD3200 (σε 3D χειρότερη και από 3450) δεν το παίζεις.

Όσες παραχωρήσεις και να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χάνει τίποτα να το τσεκάρει πρώτα όμως..Εγώ το λέω γιατί πολύ πρόσφατα έμεινα έκπληκτος από τις επιδόσεις μιας 4670 σε 1680χ1050..Σε παιχνίδια πολύ πιο απαιτητικά..Το προ δε έπαιζε χαλαρότατα στα τέρματα..Και πάρα πολύ χρήστες ίσα που καταλαβαίνουν τις διαφορές από τα γραφικά στο Very High και στο High μη σου πώ και τις διαφορές από 1680χ1050 και 1280χ1024...To πιθανότερο είναι να μην το παίξει αξιοπρεπώς αλλά μια δοκιμή δεν θα βλάψει..

Και μια μικρή πινελιά στη σύνθεση του Liopyr..

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1054201&Manufacturer=Xigmatek&category=69977719&catalog=20

Οι μαμίσιες οι ψύκτρες κάνουν αρκετό θόρυβο..Καλύτερα να δώσεις λίγα παραπάνω να αγοράσεις την ησυχία σου..;)

Ίσως για αυτή τη δουλειά να φτάνει και φθηνότερη ψύκτρα..Αλλά την μαμίσια πέτα τη..

 

Και ένα ποιοτικότερο κουτάκι...υπερβολικά καλό για τα λεφτά του και πραγματικά αξίζει και τα λεφτά του και την αναμονή μέχρι να το φέρουν ξανά..μιας και αναμένεται σύντομα αυτή τη στιγμή..

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1182129&catalog=20&category=69977695

 

Μην τσιγκουνευτείς φίλε αυτά τα λίγα λεφτά και την αναμονή...Imho αξίζουν και τα δύο με τα χίλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χάνει τίποτα να το τσεκάρει πρώτα όμως..Εγώ το λέω γιατί πολύ πρόσφατα έμεινα έκπληκτος από τις επιδόσεις μιας 4670 σε 1680χ1050..Σε παιχνίδια πολύ πιο απαιτητικά..Το προ δε έπαιζε χαλαρότατα στα τέρματα..Και πάρα πολύ χρήστες ίσα που καταλαβαίνουν τις διαφορές από τα γραφικά στο Very High και στο High μη σου πώ και τις διαφορές από 1680χ1050 και 1280χ1024...To πιθανότερο είναι να μην το παίξει αξιοπρεπώς αλλά μια δοκιμή δεν θα βλάψει..

 

Τι συγκρίνεις ρε συ, εννοείται πως η 4670 θα το παίξει.

Σκέψου πως 4670 ~= 8800Gts 320.

Ή αν θες με αριθμούς, η 4670 βγάζει ~ 9k στο 3dfart06, όταν η HD3200 χαροπαλεύει κάπου στα 1,5k.

:P

 

Και μια μικρή πινελιά στη σύνθεση του Liopyr..

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1054201&Manufacturer=Xigmatek&category=69977719&catalog=20

Οι μαμίσιες οι ψύκτρες κάνουν αρκετό θόρυβο..Καλύτερα να δώσεις λίγα παραπάνω να αγοράσεις την ησυχία σου..;)

Ίσως για αυτή τη δουλειά να φτάνει και φθηνότερη ψύκτρα..Αλλά την μαμίσια πέτα τη..

Βελτιώσεις σηκώνει άπειρες η σύνθεση, αλλά από την στιγμή που το budget είναι αυστηρά χαμηλό, η μείωση του θορύβου μοιάζει τεράστια πολυτέλεια.

Και ένα ποιοτικότερο κουτάκι...υπερβολικά καλό για τα λεφτά του και πραγματικά αξίζει και τα λεφτά του και την αναμονή μέχρι να το φέρουν ξανά..μιας και αναμένεται σύντομα αυτή τη στιγμή..

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1182129&catalog=20&category=69977695

Κι εγώ για λόγους διαθεσιμότητας απέκλεισα ένα λίγο καλύτερο case. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δίκαιο έχεις.

Απλά πρότεινω στον φίλο να μην τσιγγουνευτεί λίγα ευρώ για να μειώσει τον θόρυβο.Δεν παλεύεται πραγματικά όμως η μαμίσια..Αν δεν τα δώσει τα λεφτά τώρα για την ψύκτρα θα τα δώσει την πρώτη ώρα που θα λειτουργήσει το pc του..Το υπογράφω κιόλας αυτό..:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα πιστευω πως το pro θα παιξει με την 3200(εστω κ σε low).

Οποτε +1 στην συνθεση του liopyr αλλα με το CoolerMaster Elite 334 και ας χρειαστει να περιμενεις κ λιγο...

 

Και μαλλον θα χρειστει να υπερβεις το budget σου οριακα μιας κ λογικα θα χρειαστεις κ dvd-r,keyboard/mouse και ενα σετ ηχειακια..

 

dvd-r

ηχεια (τιμιοτατα για τα χρηματα τους...)

πληκτρολογιο/ποντικι

 

Οποτε εχεις αλλα ~50ευρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέρας απαιτήσεων μπορεί να μην είναι, αλλά με HD3200 (σε 3D χειρότερη και από 3450) δεν το παίζεις.

Όσες παραχωρήσεις και να κάνεις.

 

Κι ομως φιλε μου σε πληροφορω οτι το pro 2009 το παιζει ικανοποιητικοτατα!Tο μονο που πρεπει να κανεις ειναι oc στην καρτα απ τα bios απ τα 500 Mhz στα 800+.(ελπιζω να εχει τετοια επιλογη η ecs)Οταν το ετρεξε δεν το πιστευα οτι μια Onboard καρτα μπορει να τρεξει ετσι το Pro και το nba 2κ9 που εχω δοκιμασει.Το μονο κακο στην υποθεση ειναι οτι στα σετινγκς του προ δεν σου δινει την επιλογη για high settings σε αναλυση μεγαλυτερη του 1280*720.Στο medium δινει επιλογη μεχρι 1920*1080.Εγω το τρεχω σε 32" hd ready Tv στο 1360*768 στο medium (αλλα και στο high 1280*720 το τρεχει σφαιρα)Υγ:στο 3dmark06 σε στοκ μορφη 1647 και στα 850Mhz 2155 ολα αυτα με cpu 720be.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...