Προς το περιεχόμενο

Τι προτεινετε για να ανεβασω λιγο αποδοσεις?


konandrio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Χμμμ. Γιατί δε περιμένεις τις DX11 καρτουλες;

Οταν λες οικονομικη αλλαγη; Εγώ θα έλεγα να ανεβάσεις λιγο τον επεξεργαστή... Για να μην πω αλλον.

Ανεβασε τον λιγο αν μπορεις γιατί δε βλέπω να αντέχει.(και η 8800 μια χαρά είναι.Γιατί την αλλαζεις; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν μυρίζομαι bottleneck λόγω του επεξεργαστή σου. Επίσης το τροφοδοτικό σου δεν νομίζω να μπορεί να σηκώσει GTX 295 . Μια ωραία αλλαγή θα ήταν ένα set Amd 720 + DDR3 και μια οθονούλα για την 295 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παίξει bottleneck και δεν ξέρω πόσο μπορεί να ανέβει ο E6400 με το P965... Είναι λίγο overkill η καρτούλα για το setup σου. Να είχες κανένα q9550/Phenom II 955/I7 920 τότε ας έπαιρνες και ΔΥΟ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK ευχαριστω,η 8800 μου καηκε για δευτερη φορα, με πιστωσαν 120ευρω εβαλα και 270 και πηρα την 295. Με 4 giga ram δεν ειμαι οκ?

Η 8800 νομιζω ρουφαγε ποιο πολυ ρευμα, οποτε τροφοδοτικο δεν νομιζω να χρειαζομαι.

Αμα παρω ενα καλυτερο επεξεργαστη δεν θα ειμαι οκ?

Ο 6400 με μαμα ψυκτρα που μπορει να φτασει με O/C?

 

 

edit: Η palit που πηρα καμια σχεση με αυτο που φαινεται στην φωτο που εχει το πλαισιο, αν την παρατηρήσετε υπαρχει μια θυρα hdmi αυτη που πηρα εγω δεν εχει θυρα αλλα ανταπτορα dvi/hdmi συν ενα καλωδιακι μαλλον για συνδεση spdif πανω στην καρτα, to cd με τους drivers και τιποτα αλλο, μαλλον ετσι δικαιολογητε η τιμη.

Παντως εχω στραβωσει με το hdmi.

post-38655-129063015137_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα με μαμα ψυκρα δεν μπορεις να κανεις και πολλα,αλλα πιστευω το τροφοδοτικο αντεχει το o/c,500w ειναι...Δωσε 20-30 ευρο να παρεις μια ψυκτρα τις προκοπης και ανεβασε τον επεξεργαστη,το συστημα μετα θα πεταει....Με την προυποθεση βεβαια οτι το τροφοδοτικο αντεχει..Υπαρχει ενα site που σου λεει ποσο ακριβως ρευμα χρειαζεσαι αναλογα τον υπολογιστη σου,ψαξε λιγο google και θα το βερεις,απο εκει θα μπορεσεις να καταλαβεις αμα το τροφοδοτικο σου αντεχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα με μαμα ψυκρα δεν μπορεις να κανεις και πολλα,αλλα πιστευω το τροφοδοτικο αντεχει το o/c,500w ειναι...Δωσε 20-30 ευρο να παρεις μια ψυκτρα τις προκοπης και ανεβασε τον επεξεργαστη,το συστημα μετα θα πεταει....Με την προυποθεση βεβαια οτι το τροφοδοτικο αντεχει..Υπαρχει ενα site που σου λεει ποσο ακριβως ρευμα χρειαζεσαι αναλογα τον υπολογιστη σου,ψαξε λιγο google και θα το βερεις,απο εκει θα μπορεσεις να καταλαβεις αμα το τροφοδοτικο σου αντεχει...

 

Help, το pc δεν bootαρει καν, αυτο που νομιζω πως φταει ειναι, οτι η καρτα γραφικων περνει αλλα δυο βυσματα, το ενα με 6 πινια και το αλλο με 8, το τροφοδοτικο βγαζει 2 με 6, τι κανω? υπορχουν τιποτα ανταπτορακια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανταπτορακια υπάρχουν αλλά είναι για να κάνεις δοκιμή να δεις αν δουλεύει (βλεπε eshop καλώδια-μετατροπείς). Δεν είναι για να την έχεις για συνέχεια με αυτόν τον τρόπο...

Καλό θα ήταν να δεις για τροφοδοτικό για να ταΐσεις την καρτούλα σου:-) όπως είπαν και τα παιδιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανταπτορακια υπάρχουν αλλά είναι για να κάνεις δοκιμή να δεις αν δουλεύει (βλεπε eshop καλώδια-μετατροπείς). Δεν είναι για να την έχεις για συνέχεια με αυτόν τον τρόπο...

Καλό θα ήταν να δεις για τροφοδοτικό για να ταΐσεις την καρτούλα σου:-) όπως είπαν και τα παιδιά

 

Oντως αν θελει να ριξει και OC θα πρεπει να παει για αλλο τροφοδοτικο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oντως αν θελει να ριξει και OC θα πρεπει να παει για αλλο τροφοδοτικο...

 

To eshop δεν εχει ξερετε κανα μαγαζι να παω να παρω? μαλλον θελω αυτα που ειναι δεξια στην φωτο.

 

Με το ζορι manual ειχε το κουτι, οτι πληρωνεις περνεις.

post-38655-129063015209_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To eshop δεν εχει ξερετε κανα μαγαζι να παω να παρω? μαλλον θελω αυτα που ειναι δεξια στην φωτο.

 

Με το ζορι manual ειχε το κουτι, οτι πληρωνεις περνεις.

 

Oντως αυτα ειναι

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 04:02 ----------

 

Ναι ουτε εγω βρισκω...

Μαλλον σε κανα συνοικιακο...

Τελικα θα αλλαξεις και τροφοδοτικο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...