Προς το περιεχόμενο

αγορα imac 24


mordec

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα :-)

Σκοπευω να μπω στον κοσμο της apple με την αγορα ενος imac 24αρη.

Για την ακριβεια ενος εκ των δυο:

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.912629

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.912627

Θα ηθελα λοιπον να ρωτησω αν η διαφορα των 300 ευρω δικαιολογειται, και ποια ειναι η ουσιαστικη διαφορα στις καρτες γραφικων, αφου με τον τομεα του hardware δεν εχω ασχοληθει οσο θα πρεπε :rolleyes:.

Το μηχανημα το θελω για να τρεχει προγραμματα τυπου photoshop, illustrator και οτι παρεμφερες προκυψει. :P και φυσικα λιγο-απ-ολα.

Για να πω την αληθεια η λογικη "ολα μεσα" με ενοχλει λιγο γιατι αν "χασω" το μηχανημα χανω και την ωραιοτατη 24αρα οθονουλα :-(

Μηπως τελικα να παρω το mini με μια ανθρωπινη οθονη? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 300€ εκτός από την πολύ καλύτερη κάρτα γραφικών είναι και ταχύτερος επεξεργαστης. Επιδη είναι σύστημα all-in-one θα σου πρότεινα να πάρεις τον ακριβό , αλλά και ο φθηνοτερος θα σε καλύψει.

 

Για το Mac mini δεν στο προτείνω , δεν έχει μεγάλη δύναμη. Σαφώς καλύτερα τα μοντέλα που έχεις διαλέξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την 2600 λογικά είναι το προηγούμενο μοντέλο... Εάν έχει 4gb ram αξίζει , ουσιαστικά δεν υπάρχουν αλλαγές στο παλιό και το νέο και εφόσον δεν σε ενδιαφέρει και τόσο η κάρτα γραφικών αλλά η CPU είναι και αυτό μια καλή επιλογή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτο με την HD 2600 είναι το προηγούμενο μοντέλο με 2gb ram(ddr2 max 4gb), 320GB hard disk το οποίο ουσιαστικά εχει πιο δυνατή καρτα γραφικών (απτο 24" 2.66) αλλά έχει περιορισμό στη ram τα 4gb και τον μισό σκληρό δίσκο(έναντι 640gb των καινούριων iMac). Αυτά εν ολίγοις. Τα 1200κάτι ευρώ πάντως μου φαίνονται καλό deal, αρκεί να μην ήταν τιποτα demo μηχανήματα γιατι τα κουτιά τους δν ήταν κ στην καλύτερη κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ περιμένω να μου έρθει το 2.66 γιατί πολύ απλά το μόνο παιχνίδι που παίζω είναι το PRO και το παίζει άψογα, τώρα όσο αναφορά τον επεξεργαστή, ποτέ και με τίποτα δεν θα είμαι ευχαριστημένος και αν καμιά φορά νιώσω ο,τι είναι αργός ή δεν μου αρκέι για internet, downloading, movies, music, web design.. τότε MacPRO...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...