Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση του PC και ποιο τροφοδοτικό


mask2011

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας

 

Σκέφτομαι να κάνω αναβάθμιση στο PC. Έχω καταλήξει στα εξής:

case:Thermaltake M5 VJ20000

mobo: Asus P5P43TD

cpu: Intel Core 2 Duo 8500 (3,16 Ghz)

ram: Kinston 1GB και Κingston 2GB DDR3

gpu: TwinTech Cuda GTS250 SVGA

 

Δεν ξέρω όμως ποιο τροφοδοτικό να αγοράσω. Είχα δει αυτό , αλλά δεν ξέρω αν αξίζει τα λεφτά του. Επίσης, αν μπορείτε θα ήθελα να μου προτείνετε και μία ψύκτρα για τον επεξεργαστή. Αν ήταν όλα από το ίδιο κατάστημα θα με διευκόλυνε γιατί θα τα παραγγείλω μέσω ιντερνετ.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι 550 ευρώ. Μόνο αυτά θέλω όλα τα άλλα τα έχω. Αλλά θέλω ένα PC που να μην χρειαστεί αναβάθμιση σε λιγότερο από δύο χρόνια. Παίζω αρκετά παιχνίδια και επίσης δεν θέλω, ακόμα και αν είναι καλύτερα ΑΤΙ και AMD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα μας πει τι οθονη εχει γιατι μπορει να ριξει καποια λεφτα για καλυτερη καρτα γραφικων στο συστημα του Bancu

Αφου λεει πως παιζει πολλα games :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω μία tft 17αρα αλλά μάλλον θα την αλλάξω αργότερα για μία widescreen. το σύστημα αυτό έχει ΑMD και εγώ δεν τους θέλω με τπτ. μπορεί να αγοράζω κάτι κατώτερο αλλά δεν με πειράζει. είμαι κολλημένος με την intel. έλεγα να πάρω τον 8500 που είναι στα 3,16 γιατί ήδη έχω έναν στα 2,4(δεν θυμάμαι ποιος είναι). eSata εξού και τα υπόλοιπα. τα πήρα με βάση τον επεξεργαστή. έχετε κάτι άλλο να μου προτείνετε με intel αλλά σε αυτά τα λεφτά??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ύστερα από συζήτηση με τον Bancu αποφάσισα να δώσω μία ευκαιρία στην ΑΜD. έχω όμως ένα πρόβλημα με το τροφοδοτικό... λοιπόν το σύστημα που λέω να αγοράσω τελικά είναι:

Case: Coolermaster Mystique 632S Black

PSU: εδώ δεν ξέρω και θέλω βοήθεια για το πόσα watt πρέπει να ειναι

CPU: AMD Phenom II X4 995

MoBo: MSI 770-C45

GPU: Palit GTX260 Cuda

RAM: Adata 2GB x2

Cooler(για να ψύχει το θηρίο που λέει και ο Bancu): Scythe Kama Angle

 

συνολο(χωρίς τροφοδοτικό): 593.69 ευρώ

 

για το τροφοδοτικό σκεφτόμουν και αυτό. μπορείτε να μου πείτε αν είναι καλό???

 

Όπως είδατε το cpu και την ψύκτρα θα τα πάρω από το e-shop λόγω του ότι στο πλαίσιο είναι αναμένεται σύντομα... για αυτό λέω να πάρω αυτό το τροφοδοτικό γιατί είναι το μόνο που με καλύπτει σε τιμή και watt και είναι διαθέσιμο έστω και σε 72 ώρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τροφοδοτικό ( Overkill αλλά είναι διαθέσιμο σύντομα )

 

Να ξέρεις ο 955 είναι πολύ βαρύς και άμα σχεδιάζεις να κάνεις O/C θα χρειαστείς καλύτερη ψύχτρα αλλιώς καλά είσαι :-) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...