Προς το περιεχόμενο

Seat Leon 1.8 Turbo Cupra R VS Peugeot Rallye


Vonapartis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 156
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

"Τίμιο" αυτοκίνητο κατά τη γνώμη μου είναι αυτό που η εταιρεία που το παράγει δεν φοβάται να το προωθήσει ως αυτό που είναι πραγματικά. Υπό αυτήν την άποψη τίμιο είναι το Impreza WRX STi, όμως τίμιο είναι και το Matiz. Δεν είπε ποτέ η Subaru ότι το Impreza απευθύνεται στον απλό οδηγό, ούτε και η Daewoo ότι το Matiz είναι το νέο Mini Cooper σε επιδόσεις.

Θυμάστε τη διαφήμιση της Citroen για το Saxo; Εκείνη που έλεγε πως κάνει 0-100 σε 6,8";

Που είναι η τιμιότητα της εταιρείας εδώ; Γιατί δεν μας λέει ότι για να πιάσει τέτοιο χρόνο πρέπει να επενδύσουμε ένα 30-40% επιπλέον του κόστους προσκτήσεως του αυτοκινήτου (όποιος ενδιαφέρεται για λεπτομέρειες έχω και τιμές); Δηλαδή η Honda έπρεπε να διαφημίζει το Civic Type-R με χρόνο 5sec flat;

Oh, and don't even get me STARTED on the Golf... :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή και οι δυο σας αναφέρεστε σε μένα, σας πληροφορώ ότι ούτε skoda θα πάρω ποτέ, ούτε ανέχομαι «απειλές» του στυλ «don't even get me STARTED on the Golf» ανέχομαι (αν παρερμήνευσα ζητώ συγνώμη).

Η γνώμη μου είναι ως έχει και δεν αλλάζει. Το ίδιο και η δική σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<blockquote><font class="small">Quote dgeor:</font><hr> Επειδή και οι δυο σας αναφέρεστε σε μένα, σας πληροφορώ ότι ούτε skoda θα πάρω ποτέ, ούτε ανέχομαι «απειλές» του στυλ «don't even get me STARTED on the Golf» ανέχομαι (αν παρερμήνευσα ζητώ συγνώμη).

Η γνώμη μου είναι ως έχει και δεν αλλάζει. Το ίδιο και η δική σας. <hr /></blockquote>

 

Όντως παρερμήνευσες, η έκφραση αυτή σε ελευθερη απόδοση σημαίνει, "αν αρχίσω να μιλάω για αυτό το θέμα θα αργήσουμε να ξεμπερδέψουμε". Όπως καταλαβαίνεις δεν πρόκειται για απειλή ούτε απευθυνόταν σε εσένα προσωπικά. Φυσικά και μπορείς να έχεις όποια άποψη θέλεις, αρκεί να ακούς και τις απόψεις των άλλων.

Anyway, δεν τρέχει κάστανο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, μην τα ισοπεδώνουμε όλα... Τι σχέση έχουν τα σημερινά Skoda με τα Lada... Έχει μπει κανένας μέσα ή τα έχει οδηγήσει;

 

ΥΓ: Δεν έχω και δεν πρόκειται να πάρω (για το προσεχές διάστημα και με τα σημερινά μοντέλα) Skoda για λόγους αισθητικής... Πολύ συντηριτικά για το γούστο μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, είστε σοβαροί;

 

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ (εκτός αν μιλάμε για κάτι που απλά το ονειρευόμαστε).

ΠΑΝΤΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΚΟΣΤΙΖΕΙ.

 

Εγώ δεν είπα ότι τα VW δεν είναι καλά αυτοκίνητα. Είπα ότι δεν είναι τίμια, δηλαδή κοστίζουν περισσότερο από όσο τα κοστολογώ ΕΓΩ.

 

Με αυτή τη λογική τα LADA είναι ΠΟΛΥ ΤΙΜΙΑ αυτοκίνητα, γιατί είναι ΠΟΛΥ ΦΤΗΝΑ.

 

Πολλές από τις απαντήσεις σε αυτή τη σελίδα, το μόνο που κάνουν είναι να ευτελίζουν τη συζήτηση.

Παραθέστε επιχειρήματα ή παραδείγματα (όπως αυτά που είπα στην προηγούμενη σελίδα). Όχι μαργαριτάρια για να γελάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<blockquote><font class="small">Quote dark:</font><hr> se pliroforw file pera apo thn plaka oti to lada den einai katholou timio

o theios mou pou to eixe htan mera para mera sto synergeio kai me ta lefta pou exei dwsei tha eixe clk <hr /></blockquote>

 

lol...mou thymises ena filaraki pou agorase ena metaxeirismeno fiataki (cinquecento) 2 miria kai kathe 2-3 weeks tou ebgaze kai ena problima...to atomo erixe pano apo 5 ekatomiria sto aftokinito...mono ta lastiha tou eskasan apo 2-3 fores to kathena kai sto telos barethike na ta ftiahnei-allazei kai ebale 4 rezerbes kai me ekeines einai apo tote! (ehete dei pote rezerba me 25.000 km???)... eilikrina milao den asteievomai katholou!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<blockquote><font class="small">Quote dark:</font><hr> se pliroforw file pera apo thn plaka oti to lada den einai katholou timio

o theios mou pou to eixe htan mera para mera sto synergeio kai me ta lefta pou exei dwsei tha eixe clk <hr /></blockquote>

 

ναι εντάξει, τα LADA είναι μάλλον ατυχές παράδειγμα γιατί οι άνθρωποι έχουν μείνει πολύ πίσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα πλάκα, σε ένα περιοδικό είχα διαβάσει ότι το εργοστάσιο όπου παράγει η LADA τα περισσότερα μοντέλα της (δεν ξέρω αν έχει μόνο ένα ή περισσότερα εργοστάσια) είναι το μεγαλύτερο σε επιφάνεια εγκαταστάσεων και έκταση εργοστάσιο παραγωγής αυτοκινήτων του κόσμου.

Και τώρα την αγόρασε η GM (νομίζω) και αναμένεται σχεδιαστικός οργασμός από μέρους της.

Είδατε η LADA, εμείς να τα βλέπουμε που ούτε βίδες δεν φτιάχνουμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...