Προς το περιεχόμενο

iphone απο Αγγλια και jailbrake


BRAXOS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα σε ολους αγορασα απο φιλο ενα iphone 3g οπου ειχε αγορασει αυτος απο Αγγλια.Εχει κανει jailbrake και εχει την 3η εκδοση λογισμικου μεσα. Ρωταω τωρα...αν μελοντικα βγαλει version 4 στο firmware και την περασω στο κινητο,θα εχω προβλημμα με το κινητο μου; Υπαρχει περιπτωση να κλειδωσει ή να μην διαβαζει την καρτα sim; Και κατι τελευταιο...επειδη εχω απελπιστει με τα προγραμματα που περνανε photos και μουσικη στο κινητο, αν τα περασω με itunes υπαρχει περιπτωση να μου το κλειδωσει επειδη ειναι jailbrake ή δεν θα εχω προβλημα. Κανενα αλλο προγραμμα που να κανει αυτη την δουλεια εχουμε; γιατι τα περναω με ssh αλλα δεν τα βλεπει το ipod του αλλα ουτε και τις φωτογραφιες τις βλεπει ο ενσωματομενος photo viwer του iphone. Συγνωμη αν οι ερωτησεις μου ειναι λιγο noob αλλα δεν εχω ιδεα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φίλε μου , και την 3.1 να βάλεις θα στο κλειδώσει. Θα πρέπει σε κάθε ανανέωση που βγαίνει να λες NO εκτός

και εάν βγαίνει και αντίστοιχο Crack για την Sim. (Υπάρχει και τρόπος να βάζεις τις εκδόσεις αλλά όχι από αναβάθμιση απευθείας

από iTunes).

 

Συγχρονισμό με το iTunes μπορείς να κάνεις , δεν το πειράζει που είναι Σπασμένο (Jailbroken).

Απλά να λες NO στις αναβαθμίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω παρα πολυ. εχω μια ερωτηση ακομα...οταν θα βγει νεα εκδοση θα πρεπει να κανω restore με το itunes και μετα jailbrake και upgrade με την νεα εκδοση; με αυτη την σειρα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω παρα πολυ. εχω μια ερωτηση ακομα...οταν θα βγει νεα εκδοση θα πρεπει να κανω restore με το itunes και μετα jailbrake και upgrade με την νεα εκδοση; με αυτη την σειρα;;

 

Όχι φίλε μου, εσένα δεν σε ενδιαφέρει τόσο το Jailbrake αλλά το Unlock της συσκευής. Όσοι παίρνουν iPhone απο εξωτερικό , πρέπει να το κάνουν Jailbrake έτσι ώστε να κάνουν εγκατάσταση το YellowSn0w (το ξεκλειδωτήρι).

 

Το Jailbrake είναι για να ελευθερώνει το σύστημα αρχείων, να κάνει εγκατάσταση το Cydia και να μπορείς να κάνεις εγκατάσταση προγράμματα σαν το YellowSn0w.

 

Το YellowSn0w είναι αυτό που σε αφήνει να βάζεις άλλες Sim κάρτες εκτός της original.

 

Το θέμα είναι ότι το Ξεκλειδωτήρι είναι τώρα για έκδοση 3.0 , δεν έχει βγει για άλλη έκδοση. Πρώτα θα κοιτάς εάν υπάρχει Unlock εργαλείο για την έκδοση που θες να κάνεις εγκατάσταση και μετά θα κάνεις Αναβάθμιση.

 

Συνεπώς , Δεν προχωράς σε αναβάθμιση σε καμία περίπτωση , εκτός και εάν υπάρχει Ξεκλειδωτήρι.

Για την έκδοση 3.1 δεν θα υπάρξει, μείνε με την 3.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ για την βοηθεια. προσωπικα δεν με ενδιαφερει και πολυ το iphone σαν τηλεφωνο αλλα σαν gadjet απο την στιγμη που και χωρις καρτα μπορει να δουλευει δεν θα εχω και προβλημμα. ευχαριστω παρα πολυ και παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...