Προς το περιεχόμενο

Νέο σύστημα έως 1000


giorgis4886

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου ζητησε φιλος καινουριο υπολογιστη μεχρι τα 1000 ευρω απο πλαισιο,για multimedia χρηση κυριως και λιγοτερο παιχνιδια...

Εγω βρηκα τα παρακατω οποιος μπορει να βοηθηση τον ευχαριστω εκ των προτερων

[/url]

post-58486-129063020035_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Μου θελει ιντελ τετραπυρηνο ομως φανατικα ,ειναι πολυ ενεργοβορος ο q9400? Ενδιαφερουσα η προταση του τροφοδοτικου αλλα το κουτι δεν υπαρχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες στον φίλο σου οτι δεν εχει να χάσει τπτ αν πάρει AMD...

εχει να χάσει όμως αν επιμένει ξεροκέρφαλα σε Intel, θα χάσει λεφτα που θα πάνε τζάμπα

Με ΑΜD μπορει με λιγοτερα λεφτα (οσα μεινουν μπορει να τα σπρωξει οπου θελει, απο οθονη μεχρι ποτα) να κανει τούμπανο υπολογιστή (όχι μονο 4πυρηνου αλλα επειδη θα γλυτώσει λεφτα απο το αν επέλεγε Intel Και έτσι τώρα μπορει να βάλει πολυ δυνατ'οτερη κάρτα γραφικών), να τον καλύπτει 101% στις αναγκες του και να μην εχει προβλημα.

Δεν σημαινει επειδη επιλεγει καποιος amd ειναι λεπρός ή οτι παίρνει "κακό" πισί

+φωνω με τις προηγούμενες συνθέσεις με amd μέσα και να η δικία μου:

78344536.jpg

 

τα ρέστα να τα πάρει σε μια 24αρα καλη οθονούλα

επίσης αν του βγάινουν τα λεφτα μαζι με οθονη μπορει να βάλει την sparkle GTX 275 αντί για την 260 που εχω ποστάρει (45 ευρώ διαφορά)

 

δλδ 670 + 280 (μια καλη 24αρα) + 45(η διαφορά για την 275) = 995....

τούμπανο πισί και δεν θα καταλάβει στο παραμικρό διαφορα αν επέλεγε intel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα έλεγα να επενδύσει σε οθόνη π.χ http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=MO-024-DE

 

Και να πάρει ένα μετριόφρων σύστημα που θα εκπληρώσει τις ανάγκες του .

Tσιμπάει και ένα x64 λειτουργικό και σε λίγους μήνες παίρνει και έναν SSD με τα νέα firmware .

captureteu.jpg

Π.χ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα έλεγα να επενδύσει σε οθόνη π.χ http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=MO-024-DE

 

Και να πάρει ένα μετριόφρων σύστημα που θα εκπληρώσει τις ανάγκες του .

Tσιμπάει και ένα x64 λειτουργικό και σε λίγους μήνες παίρνει και έναν SSD με τα νέα firmware .

captureteu.jpg

Π.χ

 

Oχι και 3πυρηνο. Εχουμε περασει εδω και 3 χρονια στους Χ4 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα θεσω βετο για amd και μενα δεν μου καθωτανε καλα με s775 και οι i7 πολυ ακριβοι για τετοιο bunget με οθωνη 24αρα μεσα...

Για μονιτορ τωρα εκτος απο την 24αρα T240HD τις samsung υπαρχει κατι που θα προτεινε καποιος αξιομαχο στα ιδια χρηματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...