Προς το περιεχόμενο

cpu-ram-vga-mobo=500-550e!


Anastazio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από το 2,1 και πάνω το ρεύμα είναι πολύ... το 2,45 για 24/7 δεν το λες και "μόλις", εκτός και αν έχεις τίποτα θρυλικές dominator 8888 που είναι αλεξίσφαιρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

παιδες thnx για τις απαντησεις κ τον διαφωτιστικο διαξιφισμο για τις μνημες!επειδη μου προεκυψαν κατι εξτρα χαρατσια στα οικονομικα μου πρεπει να κανω καποιες περικοπες,θα την παλεψει προσωρινα ο 955 και η 4890 με ενα δισκο πανω μονο κ εναν usb με ενα hiper 425w που εχω?για κανα μηνα αντε 2...το τροφοδοτικο να πω δεν ειναι παλιο απλα το χα παρει για τον athlon 64 που ειχα πριν κανα 7μηνο γιατι τα χε φτυσει το παλιο...τον επεξεργαστη τον παραγγειλα ηδη οποτε δε μπορω να κανω πισω τωρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή το λες για πλάκα, ή δεν clockάρεις :rolleyes:

 

Δεν το λέω για πλάκα.Ακόμη απορώ που σε pc των 350-400€ το κουτί πιστεύει κάποιος ότι το πρώτο μέλημα του χρήστη θα είναι το πόσο καλά θα κλοκάρει τις μνήμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες thnx για τις απαντησεις κ τον διαφωτιστικο διαξιφισμο για τις μνημες!επειδη μου προεκυψαν κατι εξτρα χαρατσια στα οικονομικα μου πρεπει να κανω καποιες περικοπες,θα την παλεψει προσωρινα ο 955 και η 4890 με ενα δισκο πανω μονο κ εναν usb με ενα hiper 425w που εχω?για κανα μηνα αντε 2...το τροφοδοτικο να πω δεν ειναι παλιο απλα το χα παρει για τον athlon 64 που ειχα πριν κανα 7μηνο γιατι τα χε φτυσει το παλιο...τον επεξεργαστη τον παραγγειλα ηδη οποτε δε μπορω να κανω πισω τωρα!

μια απαντηση ρε παιδια?!!! κανεις?!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλος ειχα στο νου μου να σκασω ενα 100ρι πανω κατω για να παρω τροφοδοτικο της προκοπης αλλα προεκυψε κατι κ βγηκα εκτος προυπολογισμου κ γιαυτο ρωτησα αν μπορει το 425 να αποτελεσει προσωρινη λυση φορτωμενο με τα απολυτως απαραιτητα...επεργαστη-μητρικη-ενα δισκο και τις μνημες του...ουτε καν drive!Συμφωνα με αυτο http://www.extreme.outervision.com/PSUEngine σε peak full load το μηχανημα απαιτει 328 watt...ενοειται πως δεν θα κανω κλοκια και ιστοριες με αυτο το τροφοδοτικο!αλλα ειναι 100 βατ διαφορα...ειναι αδυνατο δηλαδη να την παλεψει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το λέω για πλάκα.Ακόμη απορώ που σε pc των 350-400€ το κουτί πιστεύει κάποιος ότι το πρώτο μέλημα του χρήστη θα είναι το πόσο καλά θα κλοκάρει τις μνήμες.

 

Ρε Νίκο οι μνήμες που επιλέγεις λόγω των 4 dimm θα έχουν ένα θέμα σε καταστάσεις o/c. Fact!

Τα χρήματα μην τα αναφέρεις γιατί η δική σου πρόταση είναι - έστω και οριακά - ακριβότερη και σε ένα rig με top black cpu το overclock δεν μου φαίνεται απιθανότητα. Εσένα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, σε καθαρό mem bench τα 4 dimm που προτείνεις θα βγαίνουν μπροστά αλλά το cpu o/c loss που θα έχεις με τα 4 dimm θα σου κάνουν το σύστημα σου, overall, πιο αργό ;)

 

 

 

 

( το hiper είναι τίμιο αλλά εκτιμώ πως δεν θα τα βγάλει πέρα :fear: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλος ειχα στο νου μου να σκασω ενα 100ρι πανω κατω για να παρω τροφοδοτικο της προκοπης αλλα προεκυψε κατι κ βγηκα εκτος προυπολογισμου κ γιαυτο ρωτησα αν μπορει το 425 να αποτελεσει προσωρινη λυση φορτωμενο με τα απολυτως απαραιτητα...επεργαστη-μητρικη-ενα δισκο και τις μνημες του...ουτε καν drive!Συμφωνα με αυτο http://www.extreme.outervision.com/PSUEngine σε peak full load το μηχανημα απαιτει 328 watt...ενοειται πως δεν θα κανω κλοκια και ιστοριες με αυτο το τροφοδοτικο!αλλα ειναι 100 βατ διαφορα...ειναι αδυνατο δηλαδη να την παλεψει?

 

Αφού είναι για 1-2 μήνες, μη βάλεις την κάρτα γραφικών. Χρησιμοποίησε την ενσωματωμένη.

Το έκανα κι εγώ αυτό όσο περίμενα την καινούρια κάρτα γραφικων. Μια χαρά έπαιξε όλη τη σειρά Half-Life 2, τόλμησα μάλιστα να βάλω και το Biosock.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...