Προς το περιεχόμενο

iPhone δεν παιρνει τηλεφωνο


blange

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

 

Εχω κανει ολα τα update και δουλευε μια χαρα.

ξαφνικα οταν παιρνω τηλεφωνο δεν ανοιγει γραμμη και οταν με παιρνουν δειχνει κλειστο.

 

αλλα δεν γινεται παντα με την 5+6 προσπαθεια ξεμπλοκαρει παιρνει το τηλεφωνο και ερχονται τα μηνυματα με τις χαμενες κλησεις και μετα παλι τιποτα.

 

το εκανα τωρα reset και δειχνει να δουλευει αλλα για ποσο ακομα?

 

Εχει ξανατυχει σε κανεναν?

Να το παω για service οσο ακομα προλαβαινω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει ενεργοποιηθει απο την εταιρεια, εγω μολις αγορασα το iphone 3gs, και αν ειναι ευκολο να μου συστησει κανεις κανα apll, για radio η οτι αλλο καλο και χρησιμο, εκτος απο games, και ενω κανω ενεργοποιηση στο itunes, δεν το δεχεται, ξερει κανεις τι ποσο πρεπει να εχει μεσα η visa

 

αυτα, boys, κατα τα αλλα super το iphone, και αφηστε τους αλλους να μας ζηλευουν, να μας μισουν, και να μας αντιγραφουν, οπως γινεται μια ζωη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δωσε λιγες πληροφοριες.

Τι iphone,τι firmware ειχες,σε ποιο πηγες,jailbreak κλπ και οτι αλλο μπορει να βοηθησει.Οταν λες πως παιρνεις τηλ και δεν ανοιγει γραμμη,οι γραμμουλες του σηματος υπαρχουν?Η χανεται τελειως το σημα?

 

εχει ενεργοποιηθει απο την εταιρεια, εγω μολις αγορασα το iphone 3gs, και αν ειναι ευκολο να μου συστησει κανεις κανα apll, για radio η οτι αλλο καλο και χρησιμο, εκτος απο games, και ενω κανω ενεργοποιηση στο itunes, δεν το δεχεται, ξερει κανεις τι ποσο πρεπει να εχει μεσα η visa

 

αυτα, boys, κατα τα αλλα super το iphone, και αφηστε τους αλλους να μας ζηλευουν, να μας μισουν, και να μας αντιγραφουν, οπως γινεται μια ζωη...

Ποιος ο λογος να postaρεις εδω και να κανεις hijacking το topic και να μην το κανεις στο επισημο του iphone 3gs 'ή ακομα καλυτερα να κανεις ενα search μια και υπαρχουν απαντησεις για ολες τις αποριες σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

 

Εχω κανει ολα τα update και δουλευε μια χαρα.

ξαφνικα οταν παιρνω τηλεφωνο δεν ανοιγει γραμμη και οταν με παιρνουν δειχνει κλειστο.

 

αλλα δεν γινεται παντα με την 5+6 προσπαθεια ξεμπλοκαρει παιρνει το τηλεφωνο και ερχονται τα μηνυματα με τις χαμενες κλησεις και μετα παλι τιποτα.

 

το εκανα τωρα reset και δειχνει να δουλευει αλλα για ποσο ακομα?

 

Εχει ξανατυχει σε κανεναν?

Να το παω για service οσο ακομα προλαβαινω?

 

Εμένα το 3gs μόνο μια φορά έπαθε αυτό ακριβώς που περιγράφεις, αλλά μετά από μια επανεκκίνηση δεν το ξαναπαρουσίασε ως πρόβλημα (μέχρι τώρα..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις Vodafone και μένεις εντός Λεκανοπεδίου, ειδικά προς τα Βόρεια Προάστια, τότε είναι το σήμα... Κι εγώ παρόμοιο πρόβλημα αντιμετωπίζω μερικές φορές. Βασικά, όταν παίρνω τηλέφωνο, δείχνει ότι καλεί, αλλά δεν ακούγεται ο ήχος ότι καλεί, κάνει μερικά δευτερόλεπτα. Αλλά δε φταίει η συσκευή, αλλά κάτι που έχει γίνει με τις κεραίες... Γενικότερα, η κάλυψη 3G της Vodafone, πάσχει ολίγον τι. (εδώ είχα το ίδιο πρόβλημα και με το παλίο μου κινητό, που δεν ήταν καν 3G)

 

Πάντως, όλα αυτά που περιγράφεις, έχουν να κάνουν με το σήμα. Εγώ θα σου πρότεινα να έπαινες τηλέφωνο την εταιρία παροχής κινητής τηλεφωνίας στην οποία ανήκεις και να δείς τι γίνεται. Γιατί, έχω ακούσει, σε πολλές περιοχές τις Αττικής, έχουν γίνει θέματα με τις κεραίες και έχει επηρεασθεί το σήμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

το iphone το πηρα απο VODAFONE αλλα η καρτα που χρησιμοποιω ειναι COSMOTE.

 

Υπαρχει περίπτωση να φταίει αυτο?

 

μεχρι και hard reset το έκανα.Δούλεψε για μερικες μέρες και τώρα πάλι τα ίδια.

υπαρχει περίπτωση να φταίει το 3G?

 

Σήμα έχω φουλ.Δεν είναι αυτο.Το κλείνω και το ξανάνοιγω.αλλές φορες δουλεύει άλλες όχι.

 

Είναι το iphone της Αpple 8G.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το iphone το πηρα απο VODAFONE αλλα η καρτα που χρησιμοποιω ειναι COSMOTE.

 

Υπαρχει περίπτωση να φταίει αυτο?

 

μεχρι και hard reset το έκανα.Δούλεψε για μερικες μέρες και τώρα πάλι τα ίδια.

υπαρχει περίπτωση να φταίει το 3G?

 

Σήμα έχω φουλ.Δεν είναι αυτο.Το κλείνω και το ξανάνοιγω.αλλές φορες δουλεύει άλλες όχι.

 

Είναι το iphone της Αpple 8G.

 

Εάν πας Ρυθμίσεις -> Γενικά -> Δίκτυο και απενεργοποιήσεις το 3G δοκίμασες; Εάν όχι δοκίμασε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
το iphone το πηρα απο VODAFONE αλλα η καρτα που χρησιμοποιω ειναι COSMOTE.

 

Υπαρχει περίπτωση να φταίει αυτο?

Αυτο σιγουρα δεν παιζει ρολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δείχνει να δουλεύει τωρα που εβγαλα το 3G.

γιατι όμως?υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τα 3G?

 

ευχαριστώ πολυ!

 

Γενικά καλό είναι να το έχεις απενεργοποιημένο το 3G γιατί τρώει πολύ μπαταρία και δημιουργεί και τέτοια προβλήματα - ψάχνει για 3G σήμα και επειδή στην Ελλάδα δεν υπάρχει καλό δεν μπορεί να λειτουργήσει. Το 3G το ενεργοποιείς μόνο όταν θες να κατεβάσεις δεδομένα και βλέπεις ότι έχει καλό σήμα 3G.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το iphone το πηρα απο VODAFONE αλλα η καρτα που χρησιμοποιω ειναι COSMOTE.

 

Υπαρχει περίπτωση να φταίει αυτο?

 

μεχρι και hard reset το έκανα.Δούλεψε για μερικες μέρες και τώρα πάλι τα ίδια.

υπαρχει περίπτωση να φταίει το 3G?

 

Σήμα έχω φουλ.Δεν είναι αυτο.Το κλείνω και το ξανάνοιγω.αλλές φορες δουλεύει άλλες όχι.

 

Είναι το iphone της Αpple 8G.

 

ιδιο προβλημα και εγω πλεον.. απο βοντα, πέρασα σε κοσμοτε και ενω εχω κλειστο 3g και φουλ σημα το κινητο παρουσιαζεται κλειστο σε ολους.. Αν παρω εγω τηλεφωνο ερχονται τοτε, μαζεμενες οι ειδοποιησεις των μηνυμάτων.. τι στο καλο; :fear::mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...