Προς το περιεχόμενο

Eurobasket 2009


MiDi_MiLiZ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 651
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η διαιτησία δεν αδικεί κανεναν κατα τη γνωμη μου..

 

Η διαφορα Γιαννακη - Καζλαουσκας ειναι οτι ο 1ος παιζει με Γιουρια και ψυχολογια και ο αλλος ξερει μπασκετ και οι παιχτες του ξερουν τι πρεπει να κανουν.

Εγω παλι τη διαιτησια την βλεπω για κατω του μετριου.

 

Η διαφορα μεταξυ των 2 προπονητων (πλην των κλασικων κλισε οτι ο ενας ξερει μπασκετ ενω ο αλλος το παλευει αλλα δεν..), ειναι οτι ο Καζλαουσκας τρεχει την ομαδα, βλεπεις αιφινιδιασμους, βλεπεις πικ εν ρολ, βλεπεις ταχυτητα, γενικα βλεπεις επιθετικα συστηματα. Κι ολα αυτα χωρις μητσο, τεο. Που να ειχε κι αυτους στα χερια του.

 

Ο αλλος απλα επαιζε οσο κοντρολ μπασκετ μπορουσε, καμια ζωνη στην αμυνα. Αλλα τον ξελασπωναν οι παιχταραδες που ειχε στο ροστερ, τους οποιους ειχε ολους σε τρελη φορμα.

 

ΥΓ. Το ταλαιπωρουμε πολυ στη 4η περιοδο.

 

edit: Εξασφαλισαμε τη πρωτη θεση στον ομιλο, αν δεν κανω καποιο λαθος. Ακομα και αν χασουμε απο το Ισραηλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημασια εχουν οι νικες που θα κουβαλησουμε στην επομενη φαση και θα ειναι 2 :-) Η διαιτησια ηταν κακη αλλα δεν ευνοησε κανεναν..

Αν ο Σπανουλης δεν κανει λαθη στα κρισιμα παμε για πολλά αλλιως ειναι δυσκολα τα πράγματα..

Το καλο είναι οτι χωρις κόπο παιρνάμε από την 1η φαση με το απολυτο και ειμαστε ξεκουραστοι :-D πραγμα εξαιρετικά χρήσιμο γιατι εχουμε λιγα γκαρντ!

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 23:35 ----------

 

66-61 sto 31' ισπανια - αγγλια! αν χασουν οι Ισπανοι μενουν εξω! :S

και δεν παίζει ο Betts.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 23:38 ----------

 

66 - 65 τρελαίνομαι!!

btw: Tα αγγλακια είναι σαν να μεταδίδουν ποδόσφαιρο το καλαθι πανηγυρίζεται σαν γκολ :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόλαυση η ομάδα.

Αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι όλοι χάνουν από όλους σ' αυτό το τουρνούα, εκτός από εμάς που είμαστε άνετοι, αλλά να δείτε που θα μπούμε πρώτοι στην 8άδα και έτσι που το πάνε οι άλλες ομάδες, θα είναι τέταρτη από την άλλη πλευρά καμιά Ισπανία ή Λιθουανία και θα τρέχουμε...

 

Κοίτα, όπως είναι έτσι η Ισπανία (αυτή τη στιγμή οι Άγγλοι έχουν σχεδόν ισοφαρίσει) ας έρθει. Αν και όπως πάει δεν τη βλέπω να περνάει καν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Ισπανοί όπως και οι Λιθουανοί είναι σε κακή κατάσταση , η Γαλλία απογοήτευση επίσης .Την Τουρκία πως την βλέπετε?Την είδα με Λιθουανία και μου φάνηκε πολύ δεμένη ,έχει και ηγέτη τον Τούρκογλου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Τουρκια για μενα παιζει το καλυτερο μπασκετ μέχρι στιγμης αλλά εχουμε δρόμο μπροστά μας. Περιμενα περισσότερα από Γαλλία και ίσως Κροατία. Περίμενα πολλά απο Πολωνία αλλά όχι τόσα, τα ίδια ισχυουν και για την Αγγλια!!!

Έλεγα οτι η ισπανια φέτος αν και 1ο φαβορί δεν θα είναι τοσο δυνατή όσο περσι και πρόπερσι αλλά μάλλον ο Σκαριόλο δεν βρίσκει σωστή λακ για τα μαλλιά του και δεν μπορεί να προπονήσει σωστα. :-D Μεγαλη η διαφορά Ερναντεθ και Ρενεσες με Σκαριολο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα κατα διαστηματα το ματς και ολο το 4ο δεκαλεπτο.Αν εξαιρεσουμε λοιπον τα τελευταια νευρικα λεπτα του τελευταιου δεκαλεπτου του χθεσινου ματς,και συνυπολογισουμε και το προχθεσινο ματς βλεπω κατι που μ'αρεσει στην Εθνικη και δεν το εκανε επι Γιαννακη:Επιτελους οι επιθεσεις γινονται πιο γρηγορα και οχι αγχωμενες στα τελευταια 5 δευτερολεπτα οπου γινονταν κατα κορον τα τελευταια χρονια.Αυτο σημαινει οτι λειτουργουν καλυτερα τα σκριν των ψηλων και τα συστηματα που χρησιμοποιει ο Καζλαουσκας σε καθε επιθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια η ολη διοργανωση δεν ειναι λιγο παρακμιακη?

 

Θα συμφωνησω εδω, εμενα μου φαινεται πολυ φτωχη η εικονα των κερκιδων, κατασκευαστικα εννοω(ουτε πολυ κοσμο εχει στα δικα μας παιχνιδια βεβαια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια η ολη διοργανωση δεν ειναι λιγο παρακμιακη?

 

οντως ειναι...Χαλια γηπεδα βασικα και λειπουν και πολλοι αστερες. Απο Νοβιτζκι μεχρι Σισκαουσκας και Διαμαντιδη-Παπαλουκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα κατα διαστηματα το ματς και ολο το 4ο δεκαλεπτο.Αν εξαιρεσουμε λοιπον τα τελευταια νευρικα λεπτα του τελευταιου δεκαλεπτου του χθεσινου ματς,και συνυπολογισουμε και το προχθεσινο ματς βλεπω κατι που μ'αρεσει στην Εθνικη και δεν το εκανε επι Γιαννακη:Επιτελους οι επιθεσεις γινονται πιο γρηγορα και οχι αγχωμενες στα τελευταια 5 δευτερολεπτα οπου γινονταν κατα κορον τα τελευταια χρονια.Αυτο σημαινει οτι λειτουργουν καλυτερα τα σκριν των ψηλων και τα συστηματα που χρησιμοποιει ο Καζλαουσκας σε καθε επιθεση.

 

Συμφωνω οτι η Εθνικη παιζει καλυτερο μπασκετ και πως εχει βαλει ταχυτητα στο παιχνιδι της, κατι που ειναι και θεαματικο και αποδοτικο.

 

Ομως δεν πιστευω οτι λειτουργουν καλυτερα τα συστηματα. Ειδικα αυτα τα 700 figurate σε καθε επιθεση για να καταληξουμε σε π&ρ του Σπανουλη, αρχιζουν και μου τη δινουν....Αλλα να μου πεις τι επιλογη εχεις, οταν εχεις τον ασσο σου κενο? Το μπασκετ π παιζει η Εθνικη δηλαδη ειναι πιο ''φτωχο'' απο πλευρας επιλογων, απ οτι επαιζε η Εθνικη τοσα χρονια, αλλα δε γινεται κ αλλιως, αφου δεν εχουμε πλευ μεικερ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...