Προς το περιεχόμενο

Υπολογιστης μεχρι 800 ευρω


Genatos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα παιξε ο προηγουμενος απο οτι καταλαβα απο τα λιγα που μου ειπε ο τεχνικος, επισημα βεβαια θα ξερω σε 3-4 μερες αλλα ειμαι ετοιμος.

Οποτε ψαχνω για καποια συνθεση υπολογιστη αφου απο οτι καταλαβα δεν αξιζει να παρεις ετοιμο.

 

Αυτα που ζηταω: Μεχρι 800 ευρω αντε λιγοοοο παραπανω αν αξιζει(γιατι θελω να παρω και μια οθονη μεχρι 200 ευρω)

 

Δεν με ενδιαφερει τοσο η καρτα γραφικων αφου δεν λιωνω και στα παιχνιδια, θελω απλα μια αξιοπρεπη!

Κατα τα αλλα επειδη ο υπολογιστης ειναι ανοιχτος 24/7 θελω μια σχετικα χαμηλη καταναλωση ρευματος και επειδη κανω πολλα πραγματα ταυτοχρονα να μην σερνεται...:-D

 

 

Μια αγορα value for money ψαχνω παιδια, γιατι μιας και δεν ξερω πολλα απο hardware αν παω σε κανενα plaisio/multirama παιζει να μου πασαρουν κανενα σαπακι...

 

 

PS

Αν καποιος εχει να προτεινει και καμια οθονη μεχρι 200 ευρω γυρω στις 22" θα με υποχρεωνε. (Μην ανοιγω και ξεχωριστο topic στις οθονες)

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks για την απαντηση grimpr!

 

Απλα δεν το εξηγησα καλα εννοουσα 800 ευρω χωρις την οθονη αρα 850 αφου η οθονη που μου εβαλες με καλυπτει!

Μηπως να κοιταξω για λιγο περισσοτερη μνημη και λιγο καλυτερο επεξεργαστη?

Γιατι θελω να μου κρατησει αρκετο καιρο με μικρες αναβαθμισεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 72 ευρώ διαφορά του Core i5 750 με τον Core i7 860 μπορείς κάλλιστα να τα δώσεις σε καλύτερο κουτί,ram,κάρτα γραφικών η monitor, φτιάχνοντας έτσι ένα πολύ ποιο ισορροπημένο setup. Καλό το Hyperthreading του 860,αλλά και τα 72 ευρώ στον "κουμπαρά" για αγορά SSD δίσκου τον χειμώνα, ακόμη καλύτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 72 ευρώ διαφορά του Core i5 750 με τον Core i7 860 μπορείς κάλλιστα να τα δώσεις σε καλύτερο κουτί,ram,κάρτα γραφικών η monitor, φτιάχνοντας έτσι ένα πολύ ποιο ισορροπημένο setup. Καλό το Hyperthreading του 860,αλλά και τα 72 ευρώ στον "κουμπαρά" για αγορά SSD δίσκου τον χειμώνα, ακόμη καλύτερα...

 

συμφωνω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Core i5 750 = Q6600 Nehalem, τρομερή αξία προς χρήμα, θα αποδειχτεί με την πάροδο του χρόνου όπως έγινε με τον Q6600. Εκτός αν η Intel αμολύσει καμιά πυρηνική βόμβα, έναν i7 8xx π.χ. στα 180 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι...:o

 

Αν διαλεξω μια Α μητρικη, πως ξερω τι μνημη/σκληρο/καρτα γραφικων/επεξεργαστη ειναι συμβατη?

Ρωταω γιατι οκ την συναρμολογηση θα την κανει καποιος φιλος μαλλον αλλα αν θελω πχ να παρω μια καλυτερη μνημη ή εναν καλυτερο σκληρο οπως εγραψε απο πανω ο grimpr πως θα αναγνωρισω οτι το συγκεκριμενο ειναι συμβατο με την δικη μου μητρικη??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς από το Ιnsomnia δεν μπορεί να σου απαντήσει με βεβαιότητα στο θέμα συμβατότητας των P55 μητρικών με τα υπάρχον kits σε DDR3 RAM, μιας και η πλατφόρμα επίσημα είναι μόλις 0 ημερών...

 

Με σιγουριά πάντως θα παίζουν τα value kits απο Kingston,Samsung και Corsair.

 

Γνώμη μου, να αφήσεις το Plaisio να στήσει το μηχάνημα και να περιμένεις λίγο καιρό ακόμη, υπολογίζω μια εβδομάδα πάνω κάτω, ώστε να παρουσιαστούν κάποια νέα DDR3 Dual Channel kits στις λίστες του Plaisiou.

 

Για θέμα συμβατότητας με δίσκους/vgas κτλπ, δεν χρειάζεται να ασχολείσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς από το Ιnsomnia δεν μπορεί να σου απαντήσει με βεβαιότητα στο θέμα συμβατότητας των P55 μητρικών με τα υπάρχον kits σε DDR3 RAM, μιας και η πλατφόρμα επίσημα είναι μόλις 0 ημερών...

 

Με σιγουριά πάντως θα παίζουν τα value kits απο Kingston,Samsung και Corsair.

 

Γνώμη μου, να αφήσεις το Plaisio να στήσει το μηχάνημα και να περιμένεις λίγο καιρό ακόμη, υπολογίζω μια εβδομάδα πάνω κάτω, ώστε να παρουσιαστούν κάποια νέα DDR3 Dual Channel kits στις λίστες του Plaisiou.

 

Για θέμα συμβατότητας με δίσκους/vgas κτλπ, δεν χρειάζεται να ασχολείσαι.

 

Οκ θα το αφησω στο πλαισιο!

Αλλα μολις παρουσιαστουν κανε ενα κοπο να με ενημερωσεις και να προτεινεις τυχον εναλλακτικες...:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι αλλο...

 

Εχω καταληξει σε καποια κομματια απο το πλαισιο ομως μερικα ειναι internet only, ρωτησα τηλεφωνικα μια υπαλληλο και μου ειπε οτι αυτα ειναι για παραδοση μονο στον χωρο σας.

Οποτε τι κανουμε τωρα?Πως θα παω στο πλαισιο να τους πω οτι θελω να μου συναρμολογησουν τα ταδε κομματια αν δεν υπαρχουν παρα μονο για παραδοση??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...