Προς το περιεχόμενο

Νεο pc μεχρι 800€ τι συνθεση να κανω??


xrikats

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε μου απλά μου ζήτησε μια πραγματικά καλή κάρτα..οπότε μέσα στο όλο budget σκέφτηκα ότι χοράει.Από RAM τι εννοείς να βάλλω 2 giga?εγώ σκεφτομουνα μηπως του βάλλω 8 ...χαχα.2 νομίζω ότι πλέον είναι κάτω απο τα default.Τώρα για mobo/cpu ποιές προτείνεις?Στο e-shop είχε αυτήν την mobo που πρότεινες πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Cpu για τον casual user προτείνουμε τον 750 και Mobo εγώ έχω βρεί reviews μόνο για τα νέα μοντέλα της MSI ( CD 53 , GD 65 ) καθώς και της gigabyte . Από ραμ εννοείται 4 γίγα και μετά προσθέτεις αλλα 4 ( σύνολο 8 ) .

 

Η GTS 250/ ATI 4850 είναι πολύ δυνατή κάρτα ακόμα σε και σε μεγάλες αναλύσεις .

Imho καλύτερα να ξοδέψεις τα υπολειπόμενα φράγκα σε ένα κουτί/τροφοδοτικό δηλαδή σε κάτι που θα μείνει .

 

Και να ξέρεις ο 750 είναι too much για τον casual και ο 860 δεν δικαιολογεί τα +80 ευρά για ένα HT .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Cpu για τον casual user προτείνουμε τον 750 και Mobo εγώ έχω βρεί reviews μόνο για τα νέα μοντέλα της MSI ( CD 53 , GD 65 ) καθώς και της gigabyte . Από ραμ εννοείται 4 γίγα και μετά προσθέτεις αλλα 4 ( σύνολο 8 ) .

 

Η GTS 250/ ATI 4850 είναι πολύ δυνατή κάρτα ακόμα σε και σε μεγάλες αναλύσεις .

Imho καλύτερα να ξοδέψεις τα υπολειπόμενα φράγκα σε ένα κουτί/τροφοδοτικό δηλαδή σε κάτι που θα μείνει .

 

Και να ξέρεις ο 750 είναι too much για τον casual και ο 860 δεν δικαιολογεί τα +80 ευρά για ένα HT .

 

Μα έτσι και αλλίως στον 750 κατέληξα με 4 gb ram.Δες το Post 14 και πες μου τι να ανεβάσω κοβοντας τις δικές μου GPU και βάζοντας μια εκ των GTS 250/ ATI 4850.Επιπλεόν ανεμηστιράκια θα χρειαστώ για καλύτερο αερισμό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από φανάκια μπορείς να βάλεις αυτά εδώ[/b] που είναι ιδιαίτερα ήσυχα . Έχε υπόψιν σου ότι το 590 έχει πολλές θέσεις για 12άρηδες άρα βάζεις όσους θες !

 

Το καλύτερο που θα μπορούσες να αλλάξεις είναι monitor ας πούμε

 

 

Από gpu πάνε προς εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια οσο αφορα motherboard εχω καταληξει στην GIGABYTE GA-P55-UD6.

 

επεξεργαστη στον INTEL CORE I5-750 2.66 GHZ LGA1156.

 

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι οσο αφορα την μνημη υπαρχει καποιο οριο στην ταχυτητα χρονισμου της μνημης σε σχεση με τον επεξεργαστη? πχ το μαχ του επεξεργαστη να εχει οριο 1333Mhz λεω να βαλω αυτην KINGSTON KHX14400D3T1K2/2G 2GB (2X1GB) PC14400 1800MHZ HYPERX T1 DUAL CHANNEL KIT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...