Προς το περιεχόμενο

i7 860


lef80

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά υπομονή λίγο 2-3 βδομάδες για ψύκτρες καινούργιες πάρτε τα μηχανήματα σας και ας τα δουλεύεται για αυτό το διάστημα με στοκ ψύκτρες δεν θα πάθεται και τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ας τα δουλεύετε για αυτό το διάστημα με στοκ ψύκτρες δεν θα πάθεται και τπτ.

 

Απ'το στόμα μου το πήρες. Μια χαρά είναι και οι stock ψύκτρες παιδιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol. real men overclock on first boot baby!!!

 

Άσε που οι καλές ψήκτρες έχουν backplate και θέλουν να βγάλεις τη μητρική για να την τοποθετήσεις. Βγάλε - βάλε, δεν παλεύεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!

 

η αλήθεια είναι ότι και εγώ είμαι της άποψης, να πάρω δηλ το πισί από την αρχή κομπλέ για να αποφύγω τα βγάλε -βάλε (μιας και δεν το έχω κιόλας...)

ξέρω δηλ ότι άμα πάρω με stock ψύχρα μετά θα βαρεθώ να την αλλάξω ... για OC δεν ψήνομαι πολύ , άντε κανένα light μέχρι 3,2 - 3,4 ...

 

το απόγευμα ήμουν περαστικός και μπήκα στο eshop της γειτονιάς (Πειραιάς), ήθελα να δω τι παίζει με την ψύχτρα, μιας και από το τηλέφωνο μου είπαν ότι έχουν , ήθελα να το δω και από κοντά, να ρωτήσω μερικά πραγματάκια(πχ για mounts κτλ)...

 

ε, τι να σας λέω, μπαίνω μέσα, ήταν στο γραφείο ένα τσογλανάκι 20-22 χρονών , μες την αγένεια, και στο τέλος μου λέει 'δεν έχω ιδέα ,εγώ δεν έχω ασχοληθεί με ι7 καθόλου, πιο πολλά ξέρεις εσύ παρά εγώ' αλλά έπρεπε να δείτε με τι υφάκι βαριεστιμένο μου τα λεγε ο παλιογιωτάς!!! ... εκεί καταντήσαμε να τους παρακαλάμε για να τους τα σκάσουμε !!!

 

τίποτα, όπως έλεγε και ένα παληκάρι σε ένα άλλο ποστ : OYTE 1 CD ΑΠΟ ΤΟ ESHOP!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!

 

η αλήθεια είναι ότι και εγώ είμαι της άποψης, να πάρω δηλ το πισί από την αρχή κομπλέ για να αποφύγω τα βγάλε -βάλε (μιας και δεν το έχω κιόλας...)

ξέρω δηλ ότι άμα πάρω με stock ψύχρα μετά θα βαρεθώ να την αλλάξω ... για OC δεν ψήνομαι πολύ , άντε κανένα light μέχρι 3,2 - 3,4 ...

 

το απόγευμα ήμουν περαστικός και μπήκα στο eshop της γειτονιάς (Πειραιάς), ήθελα να δω τι παίζει με την ψύχτρα, μιας και από το τηλέφωνο μου είπαν ότι έχουν , ήθελα να το δω και από κοντά, να ρωτήσω μερικά πραγματάκια(πχ για mounts κτλ)...

 

ε, τι να σας λέω, μπαίνω μέσα, ήταν στο γραφείο ένα τσογλανάκι 20-22 χρονών , μες την αγένεια, και στο τέλος μου λέει 'δεν έχω ιδέα ,εγώ δεν έχω ασχοληθεί με ι7 καθόλου, πιο πολλά ξέρεις εσύ παρά εγώ' αλλά έπρεπε να δείτε με τι υφάκι βαριεστιμένο μου τα λεγε ο παλιογιωτάς!!! ... εκεί καταντήσαμε να τους παρακαλάμε για να τους τα σκάσουμε !!!

 

τίποτα, όπως έλεγε και ένα παληκάρι σε ένα άλλο ποστ : OYTE 1 CD ΑΠΟ ΤΟ ESHOP!

 

Πηγαινε πλαισιο. Τα παιδια στο πλαισιο του πειραια μου εχουν εξηγηθει αψογα σε ολα. ευγενεστατοι και ενημερωμενοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι από πλαίσιο θα είναι το pc έτσι και αλλιώς!

απλά επειδή στο πλαίσιο δεν έχουν καθόλου ψύχτρες ακόμα, είπα μήπως φέρανε στο eshop για να πάρω από εκεί μόνο την ψύχτρα και την υπόλοιπη σύνθεση από πλαίσιο!

 

ομολογώ ότι ξενέρωσα, όταν μου είπαν στο πλαίσιο ότι πρέπει να πληρώσω 30 ευρώ άμα τους πάω κάποιο part από άλλο μαγαζί...:eek: όχι για το ευτελές ποσό αλλά άμα σκας 1200-1500 ευρώ , είναι ντροπή (κατά την ταπεινή μου άποψη) να ζητάς και έξτρα 30άρικα για κάτι που εσύ δεν κατάφερες να έχεις στο μαγαζί σου(και απλά έγραφες στο site σου ''Αναμένεται σύντομα'' )και ανάγκασες τον πελάτη να πάει να το αγοράσει από αλλού...

 

anyway ...

 

 

υγ το mugen 2 είναι στο site του Πλαισίου "Αναμένεται σύντομα'' από τον Ιούλιο και τώρα έχουμε Σεπτέμβριο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαινε πλαισιο. Τα παιδια στο πλαισιο του πειραια μου εχουν εξηγηθει αψογα σε ολα. ευγενεστατοι και ενημερωμενοι.

 

To Πλαίσιο δεν έχει ακόμα ούτε μισή ψήκτρα για 1156. Μόλις διάβασα την απάντηση που μου έστειλε το τμήμα πωλήσεών τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ομολογώ ότι ξενέρωσα, όταν μου είπαν στο πλαίσιο ότι πρέπει να πληρώσω 30 ευρώ άμα τους πάω κάποιο part από άλλο μαγαζί...

 

Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες. Προσωπικά, έχω αγοράσει 2 φορές σύνθεση από Πλαίσιο και τους πήγα ΚΑΙ τις 2 φορές κάποια δικά μου parts (GPU την μία και μνήμες-σκληρό την άλλη). Δεν χρέωσαν ούτε €1...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ομολογώ ότι ξενέρωσα, όταν μου είπαν στο πλαίσιο ότι πρέπει να πληρώσω 30 ευρώ άμα τους πάω κάποιο part από άλλο μαγαζί... όχι για το ευτελές ποσό αλλά άμα σκας 1200-1500 ευρώ , είναι ντροπή (κατά την ταπεινή μου άποψη) να ζητάς και έξτρα 30άρικα για κάτι που εσύ δεν κατάφερες να έχεις στο μαγαζί σου(και απλά έγραφες στο site σου ''Αναμένεται σύντομα'' )και ανάγκασες τον πελάτη να πάει να το αγοράσει από αλλού...

 

Μη μασάς. Να πιάσεις έναν ΥΠΕΥΘΥΝΟ όχι πωλητή και να του εξηγήσεις ότι εφόσον δεν πουλάνε after-market ψήκτρες θα πρέπει να δεχτούν την τοποθέτηση μιας τέτοιας ψήκτρας χωρίς επιπλέον κόστος. Δε νομίζω να μη δεχτούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

jimboAthens, για πόσο παλιά μιλάς? εγώ πριν 2-3 μέρες πήγα στο πλαίσιο του Πειραιά και έτσι μου είπαν...ίσως είναι καινούργια κόλπα αυτά, τι να πω ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

jimboAthens, για πόσο παλιά μιλάς? εγώ πριν 2-3 μέρες πήγα στο πλαίσιο του Πειραιά και έτσι μου είπαν...ίσως είναι καινούργια κόλπα αυτά, τι να πω ...

 

Τελευταία φορά ήταν φέτος την Άνοιξη. Τι να πω? Είναι και θέμα το πως θα το χειριστείς και πως θα τους μιλήσεις. Συμφωνώ πάντως απόλυτα ότι δεν είναι δυνατόν να χρεώνουν extra επειδή τους πας ένα και μόνο part που ήδη έχεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχετε δίκιο παιδιά, όταν έρθει η ώρα της παραγγελίας θα το ξανακοιτάξω αυτό το θέμα ...

 

 

επιτρέπονται τα λίνκ από άλλα φόρουμ ??? αν ναι:

 

http://www.thelab.gr/showthread.php?t=67681

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 00:24 ----------

 

εδώ φαίνεται να υπάρχει ένα mount kit (Noctua NM-I3 SecuFirm2™ Mounting-Kit)

 

http://www.checkmate.gr/products.php?cid=71

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν μίλησα μόλις με το μαγαζί (checkmate)και μου είπαν ότι είναι διαθέσιμο το mount για 1156 της noctua,τιμή δεν ήξεραν να μου πουν γιατί μόλις το είχαν παραλάβει αλλά πόσο να χει ? 10 ευρώ max ? παίρνεις και το NOCTUA NH-U12P SE 1366(είναι συμβατό με το mount το γράφει στο site της noctua) και είσαι κομπλέ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν μίλησα μόλις με το μαγαζί (checkmate)και μου είπαν ότι είναι διαθέσιμο το mount για 1156 της noctua,τιμή δεν ήξεραν να μου πουν γιατί μόλις το είχαν παραλάβει αλλά πόσο να χει ? 10 ευρώ max ? παίρνεις και το NOCTUA NH-U12P SE 1366(είναι συμβατό με το mount το γράφει στο site της noctua) και είσαι κομπλέ!

 

Η περιμένεις 15 μέρες για να γεμίσει η αγορά με 1156 ψήκτρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...