Προς το περιεχόμενο

Υπολογιστής με το πολύ 1200 €


MeTaXaS4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μητρική

 

κάρτα γραφικών

 

επεξεργαστής

 

τροφοδοτικό

 

DVD+-R

 

HDD

 

RAM

 

κουτί

 

οθόνη

 

θα ήθελα αρνητικά και θετικά για αυτά τα πράγματα, η παραγγελία δεν θέλω να ξεπεράσει τα 1200 ευρώ και το Cross Fire το θέλω για να βάλω αργότερα κ άλλη κάρτα γραφικών.

 

αυτά π θέλω περίπου να έχει ο υπολογιστής είναι αυτά τα πράγματα π έχω βάλει, ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καρτα γραφικων σου ποια ειναι?? γιατι οταν πατας το link σου λεει το προιον δεν ειναι διαθεσιμο!

 

παντως μου αρεσει το set up που εχεις κανει!αν και κατα τη γνωμη μου δεν χρειαζεται να χτισεις πανω στις DDR3..εκτος αν βαλεις 64bita windows...:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την έχασα την κάρτα γραφικών αν θυμάμαι καλά είχε 1 G μνήμη , στα 99.90 ευρώ, ο υπολογιστής ο συγκεκριμένος πάει για ένα παιδί π θέλει να τρέχει διάφορα προγράμματα της σχολής όπως oracle my sql και διάφορα παιχνίδια π μπορεί να του έρθει η όρεξη, το budget το πολύ στα 1200€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μέχρι τα 1200 euro που είπες βάζεις και τον i7 860 socket 1156... + 70-85 είναι από τον 750

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 18:27 ----------

 

€269 για mobo s775 αυτή την εποχή? Λάθος επιλογή κατά την προσωπική μου άποψη...

 

+1. Μακρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μέχρι τα 1200 euro που είπες βάζεις και τον i7 860 socket 1156... + 70-85 είναι από τον 750

 

Δεν αξίζει.1000 φορές να επενδύσει τα ~200€ σε κάτι πιο ουσιαστικό όπως ένας ssd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αξίζει.1000 φορές να επενδύσει τα ~200€ σε κάτι πιο ουσιαστικό όπως ένας ssd.

 

Συμφωνω. Δεν νομιζω να δει μεγαλες διαφορες στην καθημερινοτατα, αντιθετα με τον ssd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν αν βάλω αυτό το motherboard με αυτόν τον επεξεργαστή και με αυτές τις RAM υπάρχει κάποιο πρόβλημα;; κερδίζω αρκετά χρήματα , αλλά δεν ξέρω αν δουλεύει επαρκές το triple channel των RAM στην συγκεκριμένη μητρική.

(κάρτα γραφικών , τροφοδοτικό , τα υπόλοιπα ίδια )

ευχαριστώ και πάλι εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υποστηρίζει καν tripple channel το s1156 οπότε τσάμπα κόπος,οι ραμ που σου έχω βάλει είναι μια χαρά,επίσης η μητρική που σου έχω βάλει είναι καλύτερη από αυτή που προτείνεις.Για cpu το ίδιο λέμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν για να δώσω κ link από e-shop π προτιμώ δηλαδή αυτό για Motherboard και αυτό για RAM , για αργότερα αν βάλει 2 κάρτες γραφικών πόσα Watt τροφοδοτικό χρειάζεται τα 850 είναι πολλά;

από αυτές τις 2 κάρτες γραφικών ποια προτιμάς;

GIGABYTE GEFORCE GTS250 GV-N250OC-1GI R2.0 1GB CUDA PCI-E RETAIL

ASUS ENGTS250/DI/1GD3 CUDA 1GB PCI-E RETAIL

ευχαριστώ και πάλι και για την γρήγορη απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...