Προς το περιεχόμενο

κλεμενο iPhone


anthony_crete

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια....

Σημερα δυστηχως το κινιτακι μου εκανε φτερα. Και θελω να ρωτησω καποια πραγματα... Καταρχας ηταν μοντελο αγορασμενο απο αμερικη μεσω ebay 8gb iphone 1st gen....

οποτε gps και τετοια να το βρουμε δεν παιζει.... Υπαρχει περιπτωση για κλειδωμα απο την εταιρια η οτιδηποτε τετοιο?

και επισης που μπορω να βρω τις επαφες μου στον υπολογιστη? Στα xp ηξερα οτι υπηρχαν μεσα στο windows address book αλλα στα vista πλεον δεν βρισκω ΤΙΠΟΤΑ.........

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Aναλογα με ποιο προγραμμα εκανες sync.Πχ αν στο start menou γραψεις contacts θα τις δεις.Αν τις εκανες sync με το outlook,θα τις βρεις εκει.

Για το κλειδωμα αν και δεν εχω προσωπικη εμπειρια φανταζομαι πως κατι μπορει να γινει με το imei.Αφου πρωτα αποδειξεις πως στο εκλεψαν κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα vista δεν υπαρχει ΤΙΠΟΤΑ..... βεβαια παιζει και να ειμαι και ο ΤΕΡΜΑ γκαντεμης γιατι εκεινη τη μερα εκανα update to itunes και μετα κατι αλλαξε μου εκανε install το καινουριο και ειχε ενα iphone configuration tool αλλα δεν εκανα βackup.... ξερει καποιος να βοηθησει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στο C:\Users\ο user σου\Contacts δεν υπαρχει κατι δηλαδη.Το outlook το ειδες που σου ειπα?Η καποιο αλλο mail client(πχ eudora) που ισως χρησιμοποιεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο C:\Users\ο user σου\Contacts δεν υπαρχει κατι δηλαδη.Το outlook το ειδες που σου ειπα?Η καποιο αλλο mail client(πχ eudora) που ισως χρησιμοποιεις?

 

+1 κ εμένα στα vista κατευθείαν από μόνο του στο Outlook τα πέρασε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Συνδρομητική Υπηρεσία MobileMe, μπορείς:

 

  • Να εντοπίσεις το κινητό σου
  • Να Στείλεις μήνυμα που εμφανίζεται στην οθόνη του κινητού για να στο στείλουν πίσω (σε περίπτωση που δεν στο έχουν κλέψει αλλά το έχεις χάσει)
  • Να το κλειδώσεις
  • Η, τουλάχιστον, να σβήσεις τα πάντα (όλα σου τα προσωπικά στοιχεία - τα πάντα, απο το κινητό σου)
  • Και όλα τα παραπάνω, απομακρυσμένα απο έναν υπολογιστή συνδεδεμένο στο ιντερνετ.

 

Δες εδώ ---> http://www.apple.com/mobileme/whats-new/

 

Αν πχ. πάρεις το Trial και το ενεργοποιήσεις, ίσως μπορέσεις να εντοπίσεις το κινητό σου ή να το σβήσεις κλπ...!!! Τσέκαρέ το, μπορεί να σε βοηθήσει...!!!

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 15:21 ----------

 

Sorry, τώρα πρόσεξα οτι είναι 1st Gen, και δεν έχει GPS...!!! :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Συνδρομητική Υπηρεσία MobileMe, μπορείς:

 

  • Να εντοπίσεις το κινητό σου
  • Να Στείλεις μήνυμα που εμφανίζεται στην οθόνη του κινητού για να στο στείλουν πίσω (σε περίπτωση που δεν στο έχουν κλέψει αλλά το έχεις χάσει)
  • Να το κλειδώσεις
  • Η, τουλάχιστον, να σβήσεις τα πάντα (όλα σου τα προσωπικά στοιχεία - τα πάντα, απο το κινητό σου)
  • Και όλα τα παραπάνω, απομακρυσμένα απο έναν υπολογιστή συνδεδεμένο στο ιντερνετ.

 

Δες εδώ ---> http://www.apple.com/mobileme/whats-new/

 

Αν πχ. πάρεις το Trial και το ενεργοποιήσεις, ίσως μπορέσεις να εντοπίσεις το κινητό σου ή να το σβήσεις κλπ...!!! Τσέκαρέ το, μπορεί να σε βοηθήσει...!!!

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 15:21 ----------

 

Sorry, τώρα πρόσεξα οτι είναι 1st Gen, και δεν έχει GPS...!!! :-(

 

Και εκτός αυτού θα έπρεπε να έχει ενεργοποιήσει την υπηρεσία και να έχει δώσει user/pass μέσα από τη συσκευή πρώτα... :|

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...