Προς το περιεχόμενο

Xrwmatizontas to NEPO tou watercooling setup mou..


BrwmogazoS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Exw parragfeilei to EXOS tis koolance mazi me GF 4 block kai ta synafh kai to mono vasika pou mou "leipei" einai kati gia na xrwmatisw to nero sto setup mou.

8a mou arese kati san afto...

voodoo2.jpg

Kapou eida vafh gia to nero alla htan akrivh kai xrwma kokkino an 8ymamai kala.Afto to prasinaki :P dhmiourgeitai me tin xrhsh water wetter or something i einai kapoia vafh px...?

 

Exw lian li me para8yro modded kai cool cathodes kai mias kai maresei na to exw seniarismeno giafto ton logo kai mono 8elw na xrwmatisw to nero tou wste na parathrw kai kalytera to flow tou.

Any ideas?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Katarxas na dior8wsw ta cool cathodes pou grafw se cold :P lol...

 

deyteron.Watter wetter les pyro?

H koolance mou parexei ena mpoukali mazi me to EXOS pou to araiwneis me distilled water...einai anticorrosion kai lubricant gia ta seals stis antlies.Twra na valw watter wetter anti gia to distilled water den kserw an kollaei me to solution pou mou dinei i koolance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εσείς που έχετε water cooling να σας ρωτήσω κάτι ;

Εμένα στο home made σύστημα που έχω κατασκευάσει μου προκείπτει το εξής πρόβλημα.Το νερό από το ψυγείο είναι τόσο κρύο που η ψύκτρα πάνω στον επεξεργαστή πιάνει υδρατμούς (σταγονίδια) νερού από την διαφορά θερμοκρασίας με το δωμάτιο. Όταν λέω πιάνει εννοώ ΠΙΑΝΕΙ για τα καλά. Αφού κανα δυό φορές στο τσα το πρόλαβα πριν στάξει πάνω στην κάρτα γραφικών και motherboard!!!

Εσείς λέτε για νερό που σχεδόν παγώνει και δεν έχετε αντιμετωπίσει το πρόβλημα ;

Και κάτι ακόμα. Ενώ η ψύκτρα είναι κρύα σε σχέση με την Volcano που έχει ένας γνωστός μου σε AMD εμένα η θερμοκρασία δεν πέφτει κάτω από 45 κατά την λειτουργία και φτάνει τους 55 στα ζόρια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<blockquote><font class="small">Quote nakostyphoon:</font><hr> Ρε παιδιά εσείς που έχετε water cooling να σας ρωτήσω κάτι ;

Εμένα στο home made σύστημα που έχω κατασκευάσει μου προκείπτει το εξής πρόβλημα.Το νερό από το ψυγείο είναι τόσο κρύο που η ψύκτρα πάνω στον επεξεργαστή πιάνει υδρατμούς (σταγονίδια) νερού από την διαφορά θερμοκρασίας με το δωμάτιο. Όταν λέω πιάνει εννοώ ΠΙΑΝΕΙ για τα καλά. Αφού κανα δυό φορές στο τσα το πρόλαβα πριν στάξει πάνω στην κάρτα γραφικών και motherboard!!!

Εσείς λέτε για νερό που σχεδόν παγώνει και δεν έχετε αντιμετωπίσει το πρόβλημα ;

Και κάτι ακόμα. Ενώ η ψύκτρα είναι κρύα σε σχέση με την Volcano που έχει ένας γνωστός μου σε AMD εμένα η θερμοκρασία δεν πέφτει κάτω από 45 κατά την λειτουργία και φτάνει τους 55 στα ζόρια.

<hr /></blockquote>

 

Sorry alla ti homemade systhma exeis ftiaksei???

Ti psygeio ennoeis???

milame gia waterblock panw se cpu ypo8etw...

Mhpws exeis kapoia diarroh?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<blockquote><font class="small">Quote pyro:</font><hr> ehhhh????

file kane kati, eite ftiaje ena kaluma dikosou gia to psugeio me julo kai loustrose to, h kati telwspantos giati se blepw na kais kati...

<hr /></blockquote>

 

Sto vrhka orange dye gia to nero se watercooling setups...

se mpoukalaki twn 25ml £6...1 pint kanei gia 275gallons ara 8elw miso ml gia ena litro peripou :P...

Poso einai miso ml?

kana 2-3 stagones??? :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λεώ ψυγείο εννοώ ψυγείο κουζίνας στο οποίο έχω βάλει σωλήνες στην κατάψυξη και το νερό παγώνει όμως όταν παγώσει έχω πρόβλημα με σταγονίδια και έτσι βάζω τους σωλήνες μόνο στην συντήρηση και έχω τις παραπάνω temp idle 43 και full load 55. Τί να πώ δεν ξέρω ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατεστρεψα το ψυγείο μου απλά άνοιξα δύο τρύπες στο πλάι του και τίποτα άλλο.Σαν σύλληψη είναι καλή απλά έχω το πρόβλημα με τα σταγονίδια πάνω στην ψύκτρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...