Προς το περιεχόμενο

γειτονικο ιντερνετ


nagiakoll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα θελω να δανειστω ιντερνετ απο γειτονες κι ενω σε οσους εχουνε conn-x βαζω σωστα τον κωδικο μετα μου λεει οτι η συνδεση πετυχε αλλα δενε χω προσβαση στο ιντερνετ.ξερεις κανεις γιατι?μου ειπανε οτι μετα πρεπει να μπω στην σελιδα http://192.168.1.1 αλλα δεν μου βγαζει κατι.εχετε ιδεα τι κανω λαθος?:shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα θελω να κλεψω ιντερνετ απο γειτονες κι ενω σε οσους εχουνε conn-x βαζω σωστα τον κωδικο μετα μου λεει οτι η συνδεση πετυχε αλλα δενε χω προσβαση στο ιντερνετ.ξερεις κανεις γιατι?

 

Γιατι έχουν teh n00b pr0t3cti0n....

Χάξορ μου εσύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσεχουμε πως τα γραφουμε.α.μπορει να ειναι λαθος το pass και να εχει αλλο.μπορει να εχει βαλει κλειδωμα με mac address.μπορει να μην εχει καν ιντερνετ αυτος και να εχει ξεμεινει το δικτυο.μπορει πολλα.μηπως εχεις βαλει καρφωτα Ip εσυ στο pc σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα θελω να δανειστω ιντερνετ απο γειτονες κι ενω σε οσους εχουνε conn-x βαζω σωστα τον κωδικο μετα μου λεει οτι η συνδεση πετυχε αλλα δενε χω προσβαση στο ιντερνετ.ξερεις κανεις γιατι?μου ειπανε οτι μετα πρεπει να μπω στην σελιδα http://192.168.1.1 αλλα δεν μου βγαζει κατι.εχετε ιδεα τι κανω λαθος?:shock:

 

Πολλα μπορει να φταινε...

 

το πρωτο που μου ερχεται ειναι το κλειδωμα της mac...

 

πάντως ο όρος είναι αδόκιμος δεν κλέβεις... είτε δανείζεσαι είτε απλωνεις και παιρνεις αυτο που σου ανηκει όπως οταν πχ το δεντρο του γείτονα εχει περασει ενα κλαδι στην αυλη σου.... και κοβεις απο αυτό τους καρπους του... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως ο όρος είναι αδόκιμος δεν κλέβεις... είτε δανείζεσαι είτε απλωνεις και παιρνεις αυτο που σου ανηκει όπως οταν πχ το δεντρο του γείτονα εχει περασει ενα κλαδι στην αυλη σου.... και κοβεις απο αυτό τους καρπους του... ;)

 

Αυτος ειπε οτι κλεβει... δεν τον ειπε κανενας κλεφτη

 

Και ναι μωρε ειναι μια συζητηση που την εχω ξαναπαρακολουθησει εδω μεσα και δε λεει να ερθω σε αντιπαραθεση με κανεναν σας. Απλα τη γνωμη μου ειπα. Τωρα αν δε την πηρατε και στα σοβαρα................ :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσεχουμε πως τα γραφουμε.α.μπορει να ειναι λαθος το pass και να εχει αλλο.μπορει να εχει βαλει κλειδωμα με mac address.μπορει να μην εχει καν ιντερνετ αυτος και να εχει ξεμεινει το δικτυο.μπορει πολλα.μηπως εχεις βαλει καρφωτα Ip εσυ στο pc σου?

 

σας ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησεις σας ακομα και καποιους που δεν θελετε να με βοηθησετε ενω ξερετε B) επειδη ειμαι ασχετη αν ειναι κλειδωμενη η mac δεν μπορω να κανω κατι?η διευθυνση παντως ειναι σωστη ε?α στους αριθμους αναμεσα της διευθυνσης υπαρχουνε κενα?σας ευχαριστω πολυ ολους και παλι!!!:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος ειπε οτι κλεβει... δεν τον ειπε κανενας κλεφτη

 

Και ναι μωρε ειναι μια συζητηση που την εχω ξαναπαρακολουθησει εδω μεσα και δε λεει να ερθω σε αντιπαραθεση με κανεναν σας. Απλα τη γνωμη μου ειπα. Τωρα αν δε την πηρατε και στα σοβαρα................ :X

το διορθωσαμε για να μην φαινεται τοσο ασχημα.δεν ειναι κακο να μαθαινουμε να δανειζομαστε νετ αρκει να ειναι educational purposes.

σας ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησεις σας ακομα και καποιους που δεν θελετε να με βοηθησετε ενω ξερετε B) επειδη ειμαι ασχετη αν ειναι κλειδωμενη η mac δεν μπορω να κανω κατι?η διευθυνση παντως ειναι σωστη ε?α στους αριθμους αναμεσα της διευθυνσης υπαρχουνε κενα?σας ευχαριστω πολυ ολους και παλι!!!:-D

 

αν ειναι κλειδωμενο με mac address στην ουσια πρεπει να βρειςποια mac address επιτρεπεται να περασει και να κανεις mac spoofing αν το λεω σωστα.στην ουσια παλι αν δεν κανω λαθος ψαρευεις πακετα και βρισκεις ποιες mac address ειναι ενεργες.ας απαντησει καποιος που το ψαχνει περισοτερα.τελειες υπαρχουν αναμεσα στην ip.192.168.1.1 oxi 192 168 1 1/για το ποια ειναι η διευθυνση το βλεπεις με Ipconfig και τι εχει παρειτο pc σου σαν default gateway

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις αλλα θα μπορουσατε να μου τα γραφετε λιγο πιο απλα γιατι και που μου τα λετε αυτα δεν ξερω πως να τα κανω......σας ευχαριστω πααααααααααρα πολυ παντως:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...