Προς το περιεχόμενο

Πρεμιέρα της ψηφιακής τηλεόρασης


Psyx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 527
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Γειά σας, έχω την Panasonic (plasma) TH-46PZ85E και δεν μπορώ να βρώ αν παίζει MPEG-2 ή MPEG-4. :confused:

Στο manual λέει ότι εχει ψηφιακό αποκωδικοποιητή DVB-T. Ξέρει κανείς τι υποστηρίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Γειά σας, έχω την Panasonic (plasma) TH-46PZ85E και δεν μπορώ να βρώ αν παίζει MPEG-2 ή MPEG-4. :confused:

Στο manual λέει ότι εχει ψηφιακό αποκωδικοποιητή DVB-T. Ξέρει κανείς τι υποστηρίζει?

 

http://www.google.gr/search?q=TH-46PZ85E+mpeg4&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a

 

αν δεις τα αποτέλεσμα στο google και ιδιαίτερα τα links του AVClub.gr λένε ότι υποστηρίζει MPEG4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί, το ανάποδο όμως είναι που με ενδιαφέρει.

 

Τελικά χρειάζεται μια CI κάρτα που μπαίνει στο πίσω μέρος της TV και κάνει το MPEG-4 decoding. Πάλι καλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα μια που αναφέρεστε σε ψηφιακή τηλεόραση κυκλοφορούν και καποιοι ψηφιακοί δέκτες σε hd αξίζει να γίνει αγορά ή καλύτερα να περιμένω?

Υ.Σ. ευχαριστώ κάθε γνώμη σεβαστή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα μια που αναφέρεστε σε ψηφιακή τηλεόραση κυκλοφορούν και καποιοι ψηφιακοί δέκτες σε hd αξίζει να γίνει αγορά ή καλύτερα να περιμένω?

Υ.Σ. ευχαριστώ κάθε γνώμη σεβαστή!

 

Μα φυσικά και αξίζει να περιμένεις ;) εκτός να μένεις στην Κόρινθο που έχει αρχίσει η ψηφιακή μετάδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι είναι αυτά που διαβάζω περί "ασυμβατότητας" τηλεοράσεων που λένε ότι έχουν mpeg4 με το σήμα? Δηλαδή διαλέγεις μια ωραία TV που λεει ότι έχει mpeg4 και δεν ξέρεις καν αν θα παίξει??? Ρωτάω γιατί προσπαθώ να διαλέξω μια (έχω και thread, πάμε μια βολτα?) και έχω μπερδευτεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εντελώς τυχαία σήμερα είδα λίστα στο avclub.gr με τηλεοράσεις που έχουν mpeg4 δέκτη και βρέθηκα προ εκπλήξεως όταν είδα την 32αρα Sony που πήρα πέρσυ να βρίσκεται ανάμεσα στις άλλες, περίεργο γιατί νόμιζα πως ήταν mpeg2 :o

 

edit: http://avclub.gr/forum/showthread.php?t=36887 λίστα για όποιον ενδιαφέρεται :-D

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λίστα είναι λειψή, δεν έχει κάποιες πιό πρόσφατες όπως αυτήν που μάλλον καταλήγω.

 

Παιδιά για νέες TV από του χρόνου, μην τρέχετε άσκοπα από τώρα...

 

Για ποιό λόγο?

(Όχι ότι έχει μεγάλη σημασία για μένα γιατί έχω μια ευκαιρία να πάρω τώρα που του χρόνου δεν θα έχω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για νέες TV από του χρόνου, μην τρέχετε άσκοπα από τώρα...

 

Τι νέες TV? Οι MPEG-4 τηλεοράσεις που απαιτούνται, υπάρχουν ήδη στην Ελλάδα. Μην παραπληροφορείτε άσκοπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Η λίστα είναι λειψή, δεν έχει κάποιες πιό πρόσφατες όπως αυτήν που μάλλον καταλήγω.

κυρίως για τις παλιές βολεύει αυτή η λίστα, όχι για τα νέα μοντέλα

 

Τι νέες TV? Οι MPEG-4 τηλεοράσεις που απαιτούνται, υπάρχουν ήδη στην Ελλάδα. Μην παραπληροφορείτε άσκοπα.

 

λογικά εννοεί να μην πάρουμε τώρα αλλά να περιμένουμε τα νέα μοντέλα, όχι λόγω mpeg4, γενικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...