Προς το περιεχόμενο

Προταση για νεο pc


antreas_patra

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω σκοπο να αγορασω μεσα στις επομενεσ μερες: cpu, μητρικη, μνημες 4GB και κουτι. Η χρηση του pc θα ειναι για ιντερνετ ταινιες και gaming.

Εχω σκοπο να βαλω win7 64.

Διαθετο τροφοδοτικο : coolermaster 500w, σκληρο 500GB και GPU HD 3850 256DDR3.

Αρχικα θα αγορασω τα παραπανω και συντομα θα αλλαξω τη GPU με μια καλυτερη και ισως και τροφοδοτικο αν ειναι ανγκαιο.

Τα χρηματα που μπορω να διαθεσω ειναι γυρω στα 400ε(+-) θα ηθελα να δω καποιες προτασης πριν παραγγειλω οτιδιποτε ευχαριστω!

ΥΓ. θα προτιμουσα καποιον i5 επεξεργαστη:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό κουτί και όχι τσίγκος, και πραγματικά ποιοτικά και δυνατά προϊόντα για τις ανάγκες σου. Κράτα τα λεφτά σου για καλύτερη κάρτα και λοιπά περιφερειακά. Μια ATI 5850 για παράδειγμα...

 

2h3mqt5.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω για τις προτασεις.

@BaNcU οντως πολυ καλο φαινεται το κουτι και λεω να δωσω κατι παραπανω και να το παρω.

@grimpr λεω να παραμεινω σε intel χωρις να εχω κατι με τους amd (αλλωστε amd δουλευω και τωρα) ειναι πολυ πιθανο να αγορασω τη gpu που προτεινεις τον επομενο μηνα που θα ειμαι λιγο ποιο ανετα οικονομικα.

 

Το pc θα το παρω κατα πασα πιθανοτητα απο πλαισιο θα ηθελα να μου κανουν εκεινοι τις συνδεσεις καθως δεν εχω ιδιαιτερη εμπειρια, πιστευετε πως θα υπαρχει προβλημα αν τους παω τροφοδοτικο gpu και σκληρο, εχετε ακουσει παρομοια περιπτωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...