Προς το περιεχόμενο

Επιλογη mobo/gpu/ram/psu


nick#18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια μπαιιινω στο ψητο...ενας φιλος μου εχει ενα pc με ενα E2160 @ 1.8 και θελει να παρει καινουργιο υπολογιστη αλλα δεν μπορει να μαζεψει τα χρηματα ευκολα αυτη τη στιγμη. Του εκανα μια προταση να παρει ενα mobo, μια γραφικων, μνημες και τροφοδοτικο και να τσιτοσουμε τον E2160 οσο παει...(Mεχρι να μαζεψει κιαλα χρηματα για cpu) μηπως μποριτε να μου κανετε μερικες προτασεις? τροφοδοτικο εχω στο μυαλο μου ειδη το enermax 425 το modular...ευχαριστω:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι φιλε μην το κανετε αυτο σε καμια περιπτωση. Να αλλαξετε mobo μονο και μονο για να τον τσιτωσετε? Και να μεινετε στο s775? Καλυτερα περιμενετε τον ΑιΒασιλη για να κανετε αναβαθμιση και παρτε τωρα μονο καρτα γραφικων και τροφοδοτικο. Δεν αξιζει να αλλαξεις μητρικη και να μεινεις στο ιδιο σοκετ μονο και μονο για overclock. Τροφοδοτικο η γνωμη μου ειναι να παρει ενα με 600-650 watt ετσι ωστε να σηκωνει τις μελλοντικες μονοπυρινες καρτες και να μην χρειαστει αλλαγη. Γιατι αν αλλαξεις χανεις ολη την αξια του ενω αν δωσεις και 20 ευρω πιο πολλα δε θα χρειαστει να αλλαξεις για πολυυυ καιρο. Το τροφοδοτικο πρεπει να μενει για μια 5ετια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...