Προς το περιεχόμενο

Το σύτημα υδρόψυξής μου (home made)


nakostyphoon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι alt + ctrl + del ρε συ..

Αχρηστεύεις τo πιο συνιθισμένο sortcut των windows!

Τι θα κάνεις οταν σου πετάξει μπλε οθόνη :confused:

 

Βάλε άλλη συντόμευση καλύτερα!

 

(πάντως αυτό με τον φούρνο μικροκυμάτων δεν πρέπει να είναι ιδιαίτερα δυσκολο να το κάνεις!) :grin:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε ex_tep μιάς και είμαι φοιτητής έχω ένα παλιό ψυγείο που κατά κανόνα είναι άδειο και γι' αυτό λίγο με πείραξε που άνοιξα δύο τρύπες 1.2cm για τους σωλήνες.Καλή ιδέα αλλά έχω πρόβλημα με τα σταγονίδια λόγω υπέρψυξης του νερού στο κύκλωμα. Από την άλλη όπως είπα η θερμοκρασί αδεν λέει να πέσει κάτο από τους 43 βαθμούς σε idle και φτάνει τους 55 σε full load !!!

Και όλα αυτά τη στιγμή που όταν πιάνω την ψύκτρα είναι κρύα σε σχέσει μα άλλες αερόψυκτρες που έχω δει όπως η Volcano σε έναν AMD που κρατάει την θερμοκρασία στους 32 βαθμούς . Δεν ξέρω αυτοί οι pentium 4 socket 423 πολύ κουκουρουκου βγήκαν.

Αν έχετε υπόψη σας κανά ίδιο σύστημα με τα ίδια προβλήματα να μου πείτε πως το αντιμετώπισαν εκείνοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<blockquote><font class="small">Quote nakostyphoon:</font><hr> Πώς σας φένεται έχετε να μου δείξετα κάτι παρόμοιο γιατί το δικό μου έχει πρόβλημα συχνά με το σταγονίδια στην ψύκτρα. <hr /></blockquote>

Stagwnidia sthn psyxtra ? Sygourepsou oti den exeis diaroes sth syndesh swlhnwn-psyxtras kai oti h psyxtra einai ok. To poly poly paragelneis ena marke waterblock apo exw, to syndeeis sto psygeio-cooling sys sou kai eisai ok :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<blockquote><font class="small">Quote nakostyphoon:</font><hr> Και όλα αυτά τη στιγμή που όταν πιάνω την ψύκτρα είναι κρύα σε σχέσει μα άλλες αερόψυκτρες που έχω δει όπως η Volcano σε έναν AMD που κρατάει την θερμοκρασία στους 32 βαθμούς . <hr /></blockquote>

 

Mipos i CPU sou den "epikoinonei" sosta me tin psiktra? Ebales "krema" anamesa sti cpu kai stin psiktra? Efoson i psiktra einai krya alla i thermokrasia sti CPU exakolouthei na einai ipsili, mallon den metadidetai sosta i psixi apo tin psiktra sti CPU.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σταγονίδια προέρχονται από την διαφοράθερμοκρασίας της κρύας ψυκτρας με το ζεστο περιβάλλον του δωματίου.Δεν έχει διαρροή.Όπως το τζάμι του αυτοκινήτου πιάνει πάχνη μιά από τα ίδια και η ψύκτρα αλλά σε υπερθετικό βαθμό .

Αφού απορώ πως δεν βραχυκύκλωσε μερικές φορές .

Εχω βάλεις και όλα τα καλούδια για την σωστή απαγωγή της θερμότητας (Arctic Sylver κλασσικά) αλλά τα ίδια .

Μήπως είναι λάθος οι ενδείξεις που μου δίνει.Αν και έχω το motherboard monitor 5 πάνω ίσως δεν κάνει το ίδιο το motherboard σωστή ανάγνωση με τις διόδους του ;;

Έχεις κάποιον τρόπο να το παραγγείλεις χωρίς να έχεις πιστωτική ;;

Από που να το παραγγείλω να μου προτείνεται κάτι ;

Από Ιταλία άκουσα .

Αν και μάλλον είμαι στα σκαριά να φτιάξω άλλο waterblock μόνος μου πάλι με βάση τις διορθώσεις που έχω κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σταγονίδια προέρχονται από την διαφοράθερμοκρασίας της κρύας ψυκτρας με το ζεστο περιβάλλον του δωματίου.Δεν έχει διαρροή.Όπως το τζάμι του αυτοκινήτου πιάνει πάχνη μιά από τα ίδια και η ψύκτρα αλλά σε υπερθετικό βαθμό .

 

 

Theoritika einai swsto auto alla den to exw dei na symvainei se allo setup opote afou den exeis diaroh tote to wb ypopteyomai. An thymamai kala o Anomalos ftiaxnei wbs, de xaneis tipota na epikoinwnhseis mazi tou.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o anwmalos ftiaxnei kai exei empeiria kai sto thema.Den exo tin selida tou..Loipon an thes na matheis 2 pragmatakia parapano gia ydropsiksi tha pas sto arketa eksidikeumeno section tou bigforums me watercooling.Ekei tha vreis oti pliroforia mporeis na fantasteis..Ta pedia exoun ftiaxei tromera pragmata..! www.bigforums.co.uk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...