Προς το περιεχόμενο

καινούριο σύστημα- Κρίνετε


braindebug

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με την βοήθεια σας και αρκετό ψάξιμο κατέληξα στο εξής σύστημα.

Είπα να ξεκινήσω μια αναβάθμιση ~300 και κατέληξα 800 αλλά οκ :P

PSU: Silverpower 650W

mobo: MSI 770-C45 (sAM3, DDR3, AMD770)

cpu: AMD Phenom II x2 550 BE (3.1)

vga: Palit geforce gtx 275

ram: 2x2gb ADATA 1333mhz cl7

κουτί: Coolermaster haf 932

monitor: LG 24"

mouse :Microsoft sidewinter x5

pliktrologio :microsoft comfort curve

 

 

cpu vga mobo mouse πληκτρολογιο είναι ήδη αγορασμένα , τα άλλα αύριο. Κάποιο τελευταίο σχόλιο?

Hard disk υπάρχει 250gb wd αλλά από χώρο είμαι οκ καθώς υπάρχουν και 2 εξωτερικοί και notebook. Oπότε όταν ωριμάσουν οι συνθήκες θα πάω για κανέναν ssd για το λειτουργικό και τα βασικά μου προγράμματα.

Κουτί κ τροφοδοτικό θέλω να με βγάλουν 3+ χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι να δώσεις τόσα λεφτά για τροφοδοτικό πάρε το 610άρι pcP&C.

 

Και τι να κρίνουμε τώρα που τα πήρες;

Έπρεπε να πάρεις μια μητρική με onboard και να την παλέψεις χωρίς games με αυτή μέχρι να κυκλοφορήσουν οι νέες dx11..Τόσα λεφτά έδωσες για κάρτα γραφικών ας τα έδινες σωστά τουλάχιστον..

 

Όταν οριμάσουν οι ssd θα θέλεις και καινούρια μητρική και θα είναι και πολύ ακριβότεροι.Μια χαρά όριμοι είναι αυτοί που υπάρχουν τώρα.Ή έχεις τα λεφτά και τους παίρνεις ή δεν έχεις και δεν τους παίρνεις.Τα υπόλοιπα είναι για να έχουμε να λέμε.ssd καλός >>128gb κάτω από 200€ θα κάνει πάνω από 2 χρόνια να πέσει..έτσι πως την πάνε τη δουλειά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nikos την κάρτα την πήρα μεταχειρισμένη ~100 ευρώ κάτω από ότι θα έχει η 5850, οπότε...

Θα λάβω σοβαρά υπόψιν μου τις απόψεις σας για το τροφοδοτικό απλά θα παίξει ρόλο και η διαθεσιμότητα του

πλαισίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...