Προς το περιεχόμενο

Φανατικοί καταναλωτές οι κάτοχοι προϊόντων της Apple


Nomikaria

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Χμμ,μα γιατί να προσθέσεις repos και πως τα προσθέτεις πες μας,συ είπες πριν ότι γράφεις ότι θες και σου βγάζει όλα τα διαθέσιμα πχ γράφεις MSN και στα βγάζει όλα.

Τελικά δεν είναι και τόσο απλό ε;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ελα ρε παιδιά τώρα...!!!Μην πνίγεστε σε μια κουταλιά νερό. Εγώ στο Ubuntu που θεωρείται και πιο User Friendly από άλλες διανομές, δεν έχω πχ. αυτόματο Update του Blender που χρησιμοποιώ πολύ. Αναγκάζομαι να το βάζω με το χέρι. Μα αφού με
>sudo apt-get install blender

μου το εγκαθιστά, γιατί όταν κάνω Update δεν μου περνάει το καινούριο version?

(αφήστε τα repositories στην άκρη...για όλα υπάρχει λύση, το θέμα δεν είναι όμως εκεί)..!!!

 

Anyway...συμφωνώ οτι για τα περισσότερα προγράμματα είναι ευκολία, αλλά δεν είναι και Deal-Breaker....!!! Μεγαλύτερης σημασίας για εμένα είναι να δουλεύουν όλα ρολόι και χωρίς σπάσιμο νεύρων/ψάξιμο για το "πώς να φτιάξεις το τάδε πρόβλημα" (βλέπε Drivers της ATI στο Linux) (και δεν έχω ATI, Nvidia έχω), παρά να κάτσω να κατεβάσω πχ. το Blender ξανα και να το ξανα-περάσω κάποια στιγμή που θα βγεί το Update...!!! Αλλά και πάλι, αυτό που λέμε, είναι εντελώς άσχετο με το θέμα του Thread...!!!

 

Μα ο σκοπος του ubuntu ειναι να μην ειναι ρεουσα η διανομη και να ειναι stable για να μην γινει στραβη και πελαγωσει ο χρηστης. Δοκιμασε οpensuse, gentoo, mandriva kαι αλλες πολλες που ειναι ρεουσες και εμενα μου βγαζει να περασω και blender 2.49b ΚΑΙ την 2.50 svn ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Από την ίδια έρευνα
"While Apple owners tend to own more computers and more electronics devices, there is also a high correlation among Apple owners and more affluent consumer households," said Stephen Baker, vice president of industry analysis. "36% of Apple computer owners reported household incomes greater than US$100,000, compared to 21% of all consumers. "With a higher household income, though, it is not a surprise that those consumers are making more electronics purchases," Baker said. "The average Apple household owns 48 consumer electronics (CE) devices whereas the average computer household owns about 24. Apple household owners' actions and purchases can be used by the industry as leading indicators for hot new products and adoption."

 

nuff said όμως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ,μα γιατί να προσθέσεις repos και πως τα προσθέτεις πες μας,συ είπες πριν ότι γράφεις ότι θες και σου βγάζει όλα τα διαθέσιμα πχ γράφεις MSN και στα βγάζει όλα.

Τελικά δεν είναι και τόσο απλό ε;

 

Eιναι παρα πολυ απλο. Πιο απλο απο το να ψαχνεις 45 σελιδες τυχαιες για να βρεις αυτο που θες. Σου ειπα κατι, το λινουξ δεν ειναι μονο το ουμπουντου. Υπαρχουν stable και cutting edge ή ακομα και bleeding edge διανομες... Το ubuntu που ειναι για newbies εχει σαν σκοπο να ειναι stable για αυτο και δεν σου εχει τις svn εκδοσεις. Αλλωστε εχει κυκλο 6μηνων οποτε στην επομενη εκδοση ολα τα καινουρια θα ειναι μεσα. Αν θες να γινει ρεουσα, ή περνας ρεπος ή βαζεις ρεουσα διανομη. Ετσι ειναι το λινουξ, επιλεγεις εσυ τι θες να ειναι το pc σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Eιναι παρα πολυ απλο. Πιο απλο απο το να ψαχνεις 45 σελιδες τυχαιες για να βρεις αυτο που θες.

 

Είδες;Εγώ δεν ξέρω καλά το Linux εσύ δεν ξέρεις καλά τα Windows.

Xρειάζεται κατα 90+% μία σελίδα και δεν χρειάζεται να την ελέγχεις κάθε 3 και λίγο,τρέχεις το προγραμματάκι και σου λέει ποια έχουν καινούριες εκδόσεις

http://www.filehippo.com/updatechecker/

 

nuff με το off-topic,sorry απο τους υπόλοιπους

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Είδες;Εγώ δεν ξέρω καλά το Linux εσύ δεν ξέρεις καλά τα Windows.

Xρειάζεται κατα 90+% μία σελίδα και δεν χρειάζεται να την ελέγχεις κάθε 3 και λίγο,τρέχεις το προγραμματάκι και σου λέει ποια έχουν καινούριες εκδόσεις

http://www.filehippo.com/updatechecker/

 

nuff με το off-topic,sorry απο τους υπόλοιπους

 

Eιναι MS checked ή θα κανεις καμια μερα κανενα update και δεν θα κανει boot μετα;

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 12:16 ----------

 

Μολις του εριξα μια ματια. Κατεβασα utorrent και με το που το περασα μου ειπε το ιδιο το utorrent οτι υπαρχει ακομα πιο νεα εκδοση. Αυτο κανει update μονο οτι ειναι στους σερβερ του file hippo και οχι γενικα τα προγραμματα σου. Δεν θα δεις update για OpenOffice, Photoshop, και οτι αλλο που δεν εχει αναλαβει η filehippo. Με λιγα λογια πολυ μετριο... και οχι τοσο ενημερωμενο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιναι MS checked ή θα κανεις καμια μερα κανενα update και δεν θα κανει boot μετα;

 

LOL ρε συ,δεν θα κάνει boot επειδή έκανες update το paint.net και το Gimp;

Updates για software είναι.

Έλα παραδέξου το δεν στέκει το παράδειγμα σου :P

 

*To ΟΟ είναι στους servers

*Eπίσης είπα κατα 90+%,δεν το βαλες και καθάρισες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LOL ρε συ,δεν θα κάνει boot επειδή έκανες update το paint.net και το Gimp;

Updates για software είναι.

Έλα παραδέξου το δεν στέκει το παράδειγμα σου :P

 

*To ΟΟ είναι στους servers

*Eπίσης είπα κατα 90+%,δεν το βαλες και καθάρισες

 

Σε Μac κατι αντιστοιχο; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Linux μια ακόμα απάτη :-D

 

Aπατι ειναι οταν σου περνουν τα λεφτα για κατι πολυ λιγοτερο απο αυτο που πληρωνεις... Μαλλον δεν εχεις παιξει με λινουξ ;) Απλα δεν ασχοληθηκες... Οταν κατσεις να το μαθεις τα ξαναλεμε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...